veiling auction - Welkom bij AA Muntenveiling

veiling
auction
munten
•
penningen
•
papiergeld
coins
•
medals
•
paper money
# 294
20 Gulden 1810
# 293
10 Gulden 1810
zaterdag 26 januari 2013
Amsterdam Marriott Hotel
LID
er 2012
Amsterdam, decemb
Geachte relatie,
voor de eerste
op 22-jarige leeftijd,
ik,
e
rd
ee
nis
ga
or
en
To
g
22 september 1984.
den we met de veilin
, om precies te zijn
ee jaar later verhuis
Tw
.
tis
Ar
n
va
Even terug in de tijd
de
lex
t
mp
da
liseer je je
het zalenco
Op zo’n moment rea
iling, destijds nog in
n.
zij
st
ga
te
s
ed
ste
keer een muntenve
wij in 2013 nog
Marriott Hotel, waar
t.
naar het Amsterdam
e
gcatalogus voor u lig
alweer de 50 veilin
tijd vliegt en dat nu
Minder is meer!
het verleden wel
vang. Wij hebben in
om
a
qu
g
ilin
ve
e
tst
niet onze groo
ze 50e veiling zeker
‘minder is meer!’
Met 675 kavels is de
g
vaak geldt hier ook:
zo
als
zo
ar
oor zijn onze lots no
ma
d,
ha
kavels ge
de lots gelaten. Hierd
in
nu
ld
ve
veilingen van 2500
rka
t of
ve
tei
ali
en
apart word
blinken in kw
nten, welke anders
kavels aanbieden, uit
se
los
als
l
we
j
Wij hebben veel mu
wi
de munten die
u er van op aan dat
interessanter en kunt
n.
een combinatie hierva
in zeldzaamheid, of
e
e en 18e eeuw en enkele modern
de
uit
en
ing
nn
en.
zilveren historiepe
derlandse euromunt
start met een aantal
nde misslagen van Ne
sse
rra
ve
Veiling 50 gaat van
en
al
nt
aa
n
re
ee
ria met
erse betaalba goud
Direct daarna de va
s II en, naast wat div
ilip
Ph
n
va
ud
gouden penningen.
go
os
aanse 2 Escud
munten een leuke Sp
or de schatgraver.
Bij de buitenlandse
wereld, geschikt vo
n
ze
do
al
nt
aa
n
ee
ntsets,
munten en euro mu
83 en zilveren rijder
se zilveren dukaat 16
ing
on
Gr
de
ij
arb
100 kavels, wa
ndse rijksdaalder
munten bevat ruim
n sublieme Nederla
e
ee
ial
or
inc
do
ov
pr
igd
rd
ng
oo
eli
nw
De afd
k naar
t. Holland is vertege
rgde ons, met een bli
hun mooie kwalitei
uwste klanten bezo
tro
ze
on
n
1682 uitblinken door
va
n
Ee
collectie?
rtret van Lodewijk
en fris. Iets voor uw
, geslagen met het po
ak
str
lijk
ud
rke
go
n
we
,
lde
gu
nten nu
nten, de 10 en 20
deze bijzondere mu
e
n fantastisch duo mu
doet mij genoegen
t
he
en
deze 50 veiling, ee
erd
lev
ge
s
door on
aie stukken zijn ooit
Napoleon. Deze fra
n zien!
weer terug te moge
nt 1821
pstukjes zoals een Ce
ar ook een aantal to
ma
t,
tei
ali
kw
tei
oie
nten in mo
culeerde kwali t en
veel betaalbare mu
41 en 1863 in ongecir
en
jar
rse
aa
Dan het Koninkrijk,
sch
aalders van de
1819 en 1848, rijksd
Brussel, stuivers van
aliteiten.
en in verschillende kw
enkele 3 guldenstukk
recht, 1822 Utrecht
uden tientjes 1819 Ut
go
,
MS
in
e 5 gulden
t slot nog een
k, zoals een geslabt
r de veilinghamer. To
oo
de
er
on
n
t
zij
tei
en
ali
nt
kw
mu
e
ch
tis
Gouden
munten, nu in fantas
jen voor de handel.
k voor stuk schaarse
en leuke lots en parti
ar
ela
am
erz
en 1829 Brussel. Stu
pv
to
54 voor de
n dubbele dukaat 18
20 gulden 1848 en ee
een
j u van harte uit voor
nsluitend nodigen wi
Aa
r.
uu
.00
.
ca
t
13.00 to
er pauze, duren van
hebben voltooid.
e
De veiling zal, zond
j de 50 veiling dan
wi
t
da
t
fei
t
he
bij
even stil te staan
drankje en hapje om
rsoonrriott Hotel. Als u pe
in het Amsterdam Ma
g
ilin
ve
de
/of
en
rg
r
op kantoo
dracht met zo uit
tijdens de kijkdagen
m. Wij zullen uw op
lko
we
rte
ha
n
va
Ik ontmoet u graag
dlijstje natuurlijk
nt zijn, dan is uw bie
lijk niet aanwezig ku
voeren.
groet,
Met numismatische
Muntenveiling
Theo Peters
MUNTENVEILING
INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252 - 1012 RR Amsterdam - The Netherlands
Tel.: +31 (0)20 - 626 18 18 - Fax: +31 (0)20 - 622 24 54 - E-mail: [email protected]
VEILING 50 AUCTION
Zaterdag 26 januari 2013 Aanvang: 13.00 uur
Saturday January 26, 2013
Starting 1.00 p.m.
Amsterdam Marriott Hotel
Stadhouderskade 21, Amsterdam
Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075691 (direct) - Phone during the auction
Fax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction
e-mail [email protected]
Kijkgelegenheid
Viewing Times
Op kantoor
Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam
Alle kavels
Dinsdag
22 januari 2013
10.00-17.00 uur
Woensdag
23 januari 2013
10.00-17.00 uur
Donderdag
24 januari 2013
10.00-17.00 uur
Vrijdag
25 januari 2013
10.00-17.00 uur
(uitsluitend na telefonische afspraak)
At our office
All lots
Tuesday January 22, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m.
Wednesday January 23, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m.
Thursday January 24, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m.
Friday January 25, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m.
(by appointment only)
In de veilingzaal
Alle kavels
Zaterdag 26 januari 2013
At the auction rooms
All lots
Saturday January 26, 2013
9.00-12.45 uur
9.00 a.m. - 0.45 p.m.
Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 Veiling indeling / Table of contents
Muntenveiling
Kavel nrs. / Lot numbers
Penningen & varia - Medals and miscellaneous
1-39
Papiergeld - Papermoney
40-50
Buitenlandse munten - Foreign coins
51-115
Overzeese Gebieden - Dutch Colonies
116-137
Provinciale munten - Provincial coins
138-285
Zuidelijke Nederlanden - Southern Netherlands
Bataafse Republiek - Batavian Republic
287-291b
Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon
291c-296
Franse inlijving - French occupation
297-298
Koninkrijk der Nederlanden - Kingdom of The Netherlands
299-675
Kwaliteiten / Grades of preservation
Nederlands
Gepolijste stempels
FDC
Prachtig
Zeer fraai
Fraai
Bijna/vrijwel
English
proof
mint State / UNC extremely fine very fine
fine
nearly/almost Deutsch
polierte platte stempelglanz vorzüglich sehr schön
schön
fast
Francais
flan Bruni
fleur de coin
superbe
trés beau
beau
presque
Literatuurverwijzing:
Alm.
= NVMH Muntalmanak
vdCH.
= P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent.
Dav.
= J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800.
D.
= A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux.
Fr.
= Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World.
GH.
= H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713.
Km.
= Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins.
Pick
= A. Pick. Standard catalog of World Paper Money.
Sch.
= J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975.
Scho.
= C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948.
S.
= S.. Standard Catalogue of British Coins.
V.
= P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840.
De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door  10,- over te maken op ING rekening 5509788 of ABN AMRO rekening
408812885 t.n.v.
Muntenveiling te Amsterdam.
A list of prices realised at this auction can be obtained by sending  10,- in cash to
Muntenveiling or by transferring  10,- to ING account
5509788 or ABN AMRO account 408812885 held in the name of
Muntenveiling of Amsterdam.
BELANGRIJK
1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen.
2. Alle goederen dienen uiterlijk 22 februari 2013 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzeke-
ringskosten in rekening te brengen.
IMPORTANT
1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises.
2. All purchases must be collected and paid prior to February 22, 2013. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date.
Muntenveiling
Veiling 50
Zaterdag 26 januari 2013
VEILING
Zaterdag 26 januari 2013 – Aanvang 13.00 uur
Vandaag kunt u van 9.30 tot 12.45 uur alle kavels bezichtigen.
Maak van de kijkgelegenheid gebruik, het is zeker in uw belang!
kavel
taxatie
kavel
PENNINGEN & VARIA
taxatie
1752. Anna van Engeland goevernante voor de minderjarige Willem V. Holtzhey. V.Loon 306. Zilver. 41mm.
24,33 gr. Zeer fraai/prachtig.
1759. Dood van Prinses Anna, weduwe van Willem IV. V.
Loon 349. Zilver. 41 mm. 21,17 gr. Zeer fraai+.
1770. Geboorte erfprinses van Oranje. Holtzhey.
Zilver. 33 mm. Zeer fraai.
1784. Willem van Oranje en de opstand. Holtzhey.
Zilver. 45 mm. 24,4 gr. Zeer fraai/prachtig.
1673. William III and Mary II (1688-1694). Zilveren penning,
40mm. Prachtig.
1696. Neptunus god van de zee. Arondeaux. V. Loon IV,
221.1. 39 mm. 25,16 gr. Zeer fraai/prachtig.
24,33 gr. Prachtig.
Belangrijk!
Important!
Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen
gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst.
Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam
Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling
worden verwerkt.
Please send or fax us your bids early. Bids of
the same amount will be considered in the order
of their arrival.
Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive
at least two hours before the auction starts.
Zaterdag 26 januari 2013 kavel
Veiling 50 taxatie
Muntenveiling
kavel
taxatie
1913. Eerste eeuwfeest onafhankelijkheid van 1813.
Zilver. 65 mm. 108 gr.
1926. Invoer sodanitraat uit Chili. Zilver. 60,5 mm. 59,9 gr. 50
Gouden penning Amsterdam. Ca. 4 gram.
Gouden penning Je Maintiendrai 1963. 50 gram.
Gouden penning Kennedy. 22,3 gram.
Nederland. 1 euro met vrijwel blanko kern. UNC.
Gouden penning Roosevelt. 22,3 gram.
Nederland. 2 euro. Blanko muntplaatje met randschrift.
Gouden penning Je Maintiendrai 1963. 8 gram.
Gouden penning 1980, 5 gram. Koninklijk huis. 4 ex.;
tevens 6x nikkel.
Historiepenningen in 6 muntladen. 62 ex.
Lot moderne penningen w.o. zilver.
Lot vnl. koperen/bronzen historiepenningen, veelal
gekocht bij Schulman en Coin Investement. 86. ex.
Lot vnl. zilveren historiepenningen, veelal gekocht
bij Schulman en Coin Investement. 24 ex.
Lot zilveren penningen, etc. 8 ex.
Penningen divers. 72 ex.
Lot penningen, ecu's, moderne uitgiften, etc. w.o. zilver.
Lot voorlopers euro, ecu en penningen in 7 laden.
Veel zilver. 133 ex.
Euro voorloper KNM. 1996. Barentz. 5, 10, 20, 50 en
100 euro goud.
Euro voorloper KNM. 1996. Huygens. 5, 10, 20, 50
en 100 euro goud.
Euro voorloper KNM. 1997. Hooft. 5, 10, 20, 50 en
100 euro goud.
Euro voorloper KNM. 1997. Oldenbarnevelt. 5, 10, 20, 50
en 100 euro goud.
Euro voorloper KNM. 1998. Escher. 5, 10, 20, 50 en
100 euro goud.
Euro voorloper KNM. 1998. Tromp. 5, 10, 20, 50 en
100 euro goud.
Grote doos numismatische boeken, w.o. enkele
antiquarische, veilingcatalogi, etc.
bod
Misslagen
Nederland 1 eurocent. Misslagen, 2x blanko muntplaatje,
1 x off-centrisch
bod
Nederland 1 eurocent. Op nikkel plaatje i.p.v. messing. Leuk! 50
Nederland. 2 eurocent 2001. Off-centrisch geslagen.
bod
bod
Nederland. 5 eurocent. Muntplaatje met alleen parelrand,
rest blanko.
bod
Nederland. 10 eurocent 1999. Off-centrisch geslagen. 37
Nederland. 10 eurocent 2001. Geslagen op muntplaatje
van 1 cent. Leuk.
PAPIERGELD
Nederland
1 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 01-1c. Zeer fraai.
1 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 02-1b. Fraai.
2 1/2 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 10-1b. Fraai+.
2 1/2 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 11-2b. Zeer fraai.
5 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 21-1b. Fraai/zeer fraai.
bod
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
100 Gulden 1970. Alm. 122-1. UNC.
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
taxatie
Katanga. 5 Francs gold 1961. KM 2a. UNC.
Liberia. 20 Dollars gold 1964. KM 19. UNC.
100 Gulden 1992. Alm. 124-1b. Misdruk weggevallen gouddruk bij logo. Toegevoegd 1x normaal biljet. Leuk!
Monaco. 20 Francs gold 1950. KM I.29. UNC.
Monaco. 2 Euro 2007. Grace Kelly. BU in box.
Lot papiereld. 10 gld 1953(48-1b); 25 gld 1971(84-1),
1989(85); 50 gld 1982(100); 100 gld 1930(117-5). UNC.
Monaco. 2 Euro 2010. Pins Albert. PP in box.
Monaco. BU set 2002.
Amsterdam Noodbiljet 1 en 2 1/2 gulden 1914;
iets papiergeld Nederland en wereld.
Monaco. BU set 2009.
Monaco. Proofset 2004.
Nederland en wereld, w.o. divers UNC. 76
Monaco. Proofset 2006.
Panama. 100 Balboa gold 1975. Proof.
World
Portugal. BU set 2007. Scarce.
World. Lot paper money in 3 albums.
Russia. 1730. Silver medal. Anna Ivanovna.
Slightly cleaned. XF.
Russia. Rouble silver 1897. F/VF
San Marino. 2 Euro BU 2004/2010. Complete. 7 pcs.
San Marino. BU sets 2002/2010. Complete. 9 pcs.
Spain. Reyos Catolicus. Isabelle & Fernand 1475-1504.
4 Reales silver. Fine+.
Spain. Philips II 1556-1598. 2 Escudos gold cob type ND.
Toledo. Vicenti 791. VF/XF.
FOREIGN COINS / BUITENLANDSE MUNTEN
Australia. Sovereign gold 1889m. VF.
Australia. Sovereign gold 1919p. VF.
Belgium. Silver medal 1919. Comite Provincial de Secours et
d'Alimentation pour le Brabant 1914-1919. 70 mm. 106 gr.
Belgium. Silver medal 1925. Le Cercle African au Prince
Leopold. 80x45 mm. 93 gr.
British Virgin Islands. 25 Dollars gold 1980. Proof.
Great Britain. Sovereign gold 1866. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1899. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1900. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1907. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1909. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1910. Mounted. Fine.
Great Britain. Sovereign gold 1912. VF.
Great Britain. Sovereign gold 1914. VF.
Italian States. Venice. Antonio Venier 1382-1400.
Ducat gold Fr.1229. About VF.
Italian States. Venice. Tomaso Mosenigo 1414-1423.
Ducat gold. Fr.1231. About VF.
Veiling 50 taxatie
Sweden. Christa. 4 Marks 1647. KM 193. F/VF.
Muntenveiling
kavel
taxatie
Large box with euroseries(68); 2 euro's including Vatican
and San Marino; album with (silver) commemoratives.
Must be seen.
Mixed lot including modern KNM issues.
Ancients. Small lot copper Roman coins. 9 pcs.
Europe. Large box A/Z with 16 albums including some silver. 150
USA. Silver eagle. 11 pcs.
World A/Z. 5 Albums including some silver.
World coins and tokens. Mixed lot including some silver.
World. Lot coins including some silver coins German States.
27 pcs. 100
World. Mixed lot including some silver.
World. Modern proofsets and 16 silver crowns
Conservation series.
Lot modern issues, silver commemoratives, etc.
World. A/Z. 7 Albums in large box.
World. A/Z. Large box mixed.
World. A/Z. 26 Albums in 3 large boxes.
Wolrd. Mixed lot including some silver coins, etc.
Sweden. Charles XI. 4 Marks 1693. KM 193. F/F+.
OVERZEESE GEBIEDEN
USA. Capped bust half dollar 1827, with gemstones
and mount. 88
Vatican. 2 Euro BU 2004/2010. Complete. 7 pcs.
Vatican. BU set 2002. 250
Vatican. BU set 2003. 100
Vatican. BU set 2004. 100
Vatican. BU set 2005. 100
Vatican. BU set 2005. Sede vacante
Vatican. BU set 2007.
Vatican. BU sets 2006/2010. Complete. 5 pcs.
Lots foreign/ lots buitenland
Lot BU and PP sets and silver commemoratives. Belgium,
Germany, Italy, San Marino.
BU sets 2007. Lot different countries including Benelux,
Italy I & II, San Marino. 22 pcs.
Germany. BU sets 2003/2010 A/J. Complete. 40 sets and
2011A.
Lot BU sets (4); Spain Proofset 2009.
Large box euros including Belgie series 1999/2001,
Monaco 2001, commemoratives, 2 euros. Etc.
V.O.C.
V.O.C. Holland. Halve duit zilver 1755/54. Scho.359.
Zeer fraai+.
V.O.C. Holland. Halve duit zilver 1760. Scho.364. Prachtig.
Aruba jaarsets 2001, 05/10; Ned. Antillen jaarsets 2002,
05/10; Suriname jaarset 2005. Divers extra.
Lot modern w.o. Ned. Antillen 50 gulden zilver(3),
Aruba 25 florin zilver(23).
Lotje divers w.o. 62 ex. zilver. O.a. Curacao 1 gulden 1944 fdc. 50
Verzameling in 2 albums w.o. diverse zilveren gelegenheidsmunten. 100
VOC en Nederlands Indië. Lotje duiten, serie scheepjesguldens en leuk koninkrijk. 199 ex.
VOC en Nederlands Indië. Lotje hele en halve duiten(23),
1/10 guldens (14) en guldens(3). 125
VOC en Nederlands Indië. Lotje divers w.o. 1 ct 1858,
2 1/2 ct 1858, 1/4 gld 1855 en 1882. 19 ex.
Nederlands Indië
1/2 Cent 1908. FDC. Originele muntkleur.
1/2 Cent 1933 druiventros. FDC. Originele muntkleur.
1/4 Gulden 1834. Prachtig.
Nederlands Indië. Plantagegeld. Rotterdam Borneo
maatschappij. 1 Dollar. Lawe 734. Zeer fraai/prachtig.
maatschappij. 1/2 Dollar. Lawe 735. Prachtig.
100a Eurocollection by date. 2003/2010 including Portugal 2007,
etc. 8 Albums in large box.
Please post your bids!
Fax +31 (0)20 6222454
e-mail [email protected]
Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling
is hét adres voor de hoogste opbrengst!
Muntenveiling
kavel
Curacao / Ned. Antillen
1 Gulden 1944p. UNC.
Veiling 50
taxatie
100 Gulden goud 1978. Prooflike.
200 Gulden goud 1976. Proof.
300 Gulden goud 1980. Prooflike.
Nederlands West-Indië
Nederlands West-Indië. 1 Gulden 1794. Scho.1354.
Mooie patina! UNC.
Nederlands West-Indie. 1/4 Gulden 1794. Scho.1355.
Prachtig+.
kavel
taxatie
Zaterdag 26 januari 2013
Zilveren dukaat 1678. Cnm 2.15.2. Zeer fraai/prachtig.
Scheepjesschelling 1678. V.72.4; Cnm 2.15.8. Prachtig.
Stuiver 1676BP. V.74.6; Cnm 2.15.17. Prachtig.
Friesland
Nederlandse rijksdaalder 1607. D.947; Cnm 2.16.61. Fraai. 100
Nederlandse rijksdaalder 1611. D.947; Cnm 2.16.61. Fraai. 152
Halve florijn van 14 Stuiver 1686. D.1101; Cnm 2.16.86.
Mooie kleur, ruim zeer fraai.
Gelderland
Arnold van Egmond 1423-1472. St. Jans goudgulden.
Delm.604. Zeer fraai+.
Karel II van Egmond 1492-1538. Gouden gulden z.j. D.620.
Fraai/zeer fraai.
Fraai/zeer fraai.
Philipsdaalder 1557. D.29a; Cnm 2.18.8. Zeer fraai-.
Bourgondische kruisdaalder 1567. D.92; Cnm 2.17.38.
Zeer fraai.
PROVINCIAAL
De Driesteden
Stuiter (oude) plak of stuiver 1577. V.146.4; Cnm 2.13.20.
Fraai/zeer fraai.
Deventer
Leeuwendaalder 1640. D.847; Cnm 2.12.18. Zeer fraai-.
Zilveren dukaat 1698. D.991; Cnm 2.12.24. Fraai/zeer fraai. 75
Duit 1617. PW 7105; Cnm 2.12.78. Zeer fraai/prachtig.
Vierstuiver 1578. Klop adelaar. Cnm 2.12.88. Prachtig+.
Dubbele stuiver 1578. Klop adelaar. Cnm 2.12.89. FDC.
Stuiver 1578. Klop adelaar. Cnm 2.12.90. Zeer fraai+.
Enkhuizen
Zilveren dukaat 1676. Cnm 2.15.2. Zeer fraai/prachtig.
Zilveren dukaat 1677. Cnm 2.15.2; D.972. Circa zeer fraai. 100
Veiling 50 taxatie
Zeer fraai-.
Statenstuiver 1577. V.207.1; Cnm 2.17.48. Fraai+.
Bourgondische kruisdaalder 1591. D.803; Cnm 2.17.92.
Bijna zeer fraai.
Muntenveiling
kavel
taxatie
Halve dukaton of halve zilveren rijder 1767. D.1045;
Cnm 2.17.136. Ca. zeer fraai.
Halve dukaton of halve zilveren rijder 1790. D.1045;
Cnm 2.17.137. Ca. zeer fraai.
Gulden - Generaliteits- 1763. Cnm 2.17.155; D.1178. FDC.
Mooi melkwitte kleur!
Gulden - Generaliteits- 1764. Cnm 2.17.155; D.1178. UNC. 125
X Stuiver 1751/50. Cnm 2.17.157; V.13.4. FDC-.
Mooi stuk met scherpe tekening.
Tienstuiver 1606. D.1191; Cnm 2.17.160. Ca. zeer fraai.
Dubbele stuiver 1792. Cnm 2.17.176; V.17.8. FDC.
Duit 1755. Cnm 2.17.193. FDC.
Leicesterrijksdaalder 1596. D.899; Cnm 2.17.97.
Fraai/zeer fraai.
Leeuwendaalder 1666. D.825; Cnm 2.17.111. Ca. zeer fraai. 80
Nederlandse rijksdaalder 1611. D.938; Cnm 2.17.121.
Zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1650. D.938; Cnm 2.17.122.
Fraai/zeer fraai.
Halve Nederlandse rijksdaalder 1618. D.954; Cnm 2.17.123.
Fraai/zeer fraai.
Zilveren dukaat 1660. D.962; Cnm 2.17.124. Zeer fraai-.
Zilveren dukaat 1694 mmt Eenhoorn. D.963; Cnm 2.17.125. Mooie kleur. Zeer fraai+
Zilveren dukaat 1694. D.963; Cnm 2.17.125. Fraai+.
Halve zilveren dukaat 1762. Cnm 2.17.129. Zeer fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1660. D.1009; Cnm 2.17.130.
Fraai+.
Dukaton of zilveren rijder 1667. D.1009; Cnm 2.17.130.
Fraai+.
Dukaton of zilveren rijder 1733. D.1011; Cnm 2.17.132.
Zeer fraai+.
Dukaton of zilveren rijder 1789. Cnm 2.17.133.
Fraai/ zeer fraai.
22% plus  2,50 buyer’s fee per lot will be added to
each lot price.
This amount includes a non-deductible sales tax.
Groningen
Kwart rijksdaalder van 12 1/2 stuiver 1672. Cnm 2.20.4.
Bijna zeer fraai.
Zilveren dukaat 1683. D.996; Cnm 2.20.8. Prachtig stuk
met mooie patina. Prachtig/prachtig+.
Uw muntencollectie verkopen?
“AA” Muntenveiling
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
Dukaton of zilveren rijder 1682. D.1043; Cnm 2.20.9.
Fantastisch stuk met sublieme kleur en mooi patina. FDC.1000
Florijn van 28 stuiver 1676. Klop HOL. D.1116; Cnm 2.20.10.
Fraai/zeer fraai. 75
Florijn van 28 stuiver 1681. Kleine hoed. D.1117;
Cnm 2.20.11. Ca. zeer fraai. 187
Florijn van 28 stuiver 1685. D.1118; Cnm 2.20.12.
Fraai/zeer fraai. Hedel
kavel
Twintigste Leicester reaal of stoter 1588. V.44.2;
Cnm 2.28.57. Zeer fraai-.
Prinsendaalder 1584. D.921; Cnm 2.28.70. Fraai+.
Nederlandse rijksdaalder 1674. Cnm 2.28.77; D.939.
Originele iets zwakke slag. Verder in UNIEKE strakke
kwaliteit met mooie melkwitte kleur en stempelglans.
FDC. Liefhebbersstuk!
taxatie
3000
Zilveren dukaat 1673. D.969; Cnm 2.28.80. Zeer fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1765/62. D.1014; Cnm 2.28.84.
Fraai/zeer fraai.
Halve dukaton of halve zilveren rijder 1767. D.1047;
Cnm 2.28.88. Prachtig.
Halve provinciale gulden 1682. Cnm 2.28.99. Zeer fraai+.
Kwart provinciale gulden van 5 stuiver 1692. Cnm 2.28.100.
Mooie patina. FDC.
Scheepjesschelling 1735. V.55.6; Cnm. 2.28.116. Prachtig.
Scheepjesschelling goud 1791. Cnm 2.28.116.
Prachtig/FDC.
Halve daalder van 15 stuiver z.j. Mmt liggens breedarmig
kris. D.583; Cnm 2.25.5. Fraai/zeer fraai. 750
Holland
Halve Philipsdaalder 1572. D.72; Cnm. 2.28.15. Fraai/zeer fraai.150
Bourgondische kruisdaalder 1568. D.94; Cnm 2.28.33.
Fraai/zeer fraai.
Zaterdag 26 januari 2013
Dubbele gouden dukaat 1754. Cnm 2.28.52.
Mooie kleur. FDC-.
1500
1250
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
Veiling 50
taxatie
Muntenveiling
kavel
taxatie
Driegulden - stedelijke- 1686. D.1124; Cnm 2.38.26.
Fraai+.
Overijssel
Duit zilver 1760. Cnm 2.28.126. FDC.
Zilveren dukaat 1660. D.992; Cnm. 2.30.49. Fraai/zeer fraai. 75
Dukaton of zilveren rijder 1659. D.1039; Cnm 2.30.53. Fraai. 50
Arendschelling titel Matthias z.j. Cnm 2.30.66; V.165.2.
Zeer fraai/prachtig. Mooi rond plaatje.
Kampen
Gouden dukaat Hongaars type z.j. (1590-1593).
Cnm 2.38.43. Zeer fraai.
Leeuwendaalder 1594/91. D.855suppl; Cnm 2.38.61.
Fraai/zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1620. D.948; Cnm 2.38.68.
Zeer fraai.
Zilveren dukaat 1695. D.986; Cnm 2.38.73. Zeer fraai-.
Dukaton of zilveren rijder 1666. D.1034; Cnm 2.38.76.
Zeer fraai-.
Utrecht
Kampen. Niet authentieke tinnen Nooddaalder van 42
stuiver 1578. Zeer fraai/prachtig.
Kwart gulden papier 1574. Klop Hollandse leeuw. Fraai+.
Bourgondische kruisdaalder 1568. D.95; Cnm 2.43.18.
Zeer fraai.
Bourgondische kruisdaalder 1568. Mt. Stadswapen links
geschuind. D.95; Cnm 2.43.18. Zeer fraai.
Leiden
Rozenobel goud z.j. (1602). Cnm 2.43.32; D.959. Prachtig. 1500
Leeuwendaalder 1645. Cnm 2.43.64. Fraai+.
Leeuwendaalder 1647. D.845; Cnm 2.43.65. Zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1622. D.942; Cnm 2.43.78.
Fraai/zeer fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1622. D.942; Cnm 2.43.78. Fraai+. 50
Zilveren dukaat 1660. D.979; Cnm 2.43.88. Fraai/zeer fraai.
Zilveren dukaat 1694. D.981; Cnm 2.43.90. Zeer fraai-.
Halve zilveren dukaat 1761 met bloemrand. D.1006;
Cnm 2.43.95. Zeer fraai+.
Halve zilveren dukaat 1763. D.1006; Cnm 2.43.95. Zeer fraai+. 80
Dukaton of zilveren rijder 1790. D.1031; Cnm 2.43.101.
Zeer fraai+.
Gulden - Generaliteits- 1735. Cnm 2.43.120; D.1182.
Zwak geslagen. Prachtig-.
Gulden - Generaliteits- 1736. Cnm 2.43.120; D.1182.
Zwak geslagen. Ca. prachtig.
Gulden - Generaliteits- 1794. Cnm 2.43.121; D.1182. UNC.
Duit 1754. Cnm 2.44.21; V.116.6. FDC.
Nijmegen
Arendsdaalder 1569. D.641; Cnm 2.36.12. Fraai/zeer fraai.
Utrecht stad
Stuur uw biedingen tijdig in!
fax 020-6222454
e-mail [email protected]
Arendsdaalder 1583. D.643; Cnm 2.36.13. Zeldzaam stuk.
Zeer fraai/prachtig.
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
taxatie
West-Friesland
Gouden dukaat Hongaars type 1591. Cnm 2.46.6.
Ca. prachtig.
Gouden dukaat Hongaars type 1592. Cnm 2.46.6.
Zeer fraai+.
Leeuwendaalder 1605. D.835; Cnm 2.46.22. Zeer fraai. 75
Leeuwendaalder 1629. D.836; Cnm 2.46.24. Fraai.
Leeuwendaalder 1633. D.836; Cnm 2.46.24. Zeer fraai-.
Prinsendaalder 1598. D.924; Cnm 2.46.28. Fraai+.
Nederlandse rijksdaalder 1620. D.940; Cnm 2.46.31. Fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1621. D.940; Cnm 2.46.31.
Zeer fraai.
Zilveren dukaat 1785. D.971; Cnm 2.46.35. Zeer fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1672. D.1019; Cnm 2.46.38.
Fraai/zeer fraai.
Dukaton of zilveren rijder 1780. D.1022; Cnm 2.46.41.
Fraai/zeer fraai.
Halve dukaton of halve zilveren rijder 1786. D.1050;
Cnm 2.46.45. Zeer fraai.
Zeeland
Prinsendaalder 1592. D.926; Cnm 2.49.44. Ca. fraai.
Nederlandse rijksdaalder 1623. Cnm 2.49.47. D.941.
Fraai/zeer fraai.
Zilveren dukaat 1660. D.975; Cnm. 2.49.49. Fraai/zeer fraai. 60
Zilveren dukaat 1780. D.976; Cnm. 2.49.50. Zeer fraai. 257
Zilveren dukaat 1785. Cnm 2.49.50; D.975. Iets zwak.
UNC met mooie patina.
Zilveren dukaat 1791. Cnm 2.49.50; D.975. UNC met mooie
stempelglans.
Driegulden 1698. D.1147; Cnm 2.46.54. Zeer fraai-.
Driegulden 1764. Cnm 2.46.55; D.1147. Vrijwel UNC.
Gulden - Generaliteits- 1763. Cnm 2.46.57; D.1180.
Zwak geslagen. UNC.
Gulden - Generaliteits- 1793. Cnm 2.46.57; D.1180.
zwak geslagen. UNC.
Scheepjesschelling van 6 stuiver 1716. Piedfort op vierkant muntplaatje. Cnm 2.46.69. 8,58 gram. Prachtig.
1250
Scheepjesschelling 1759/58/52. Dubbele jaartalwijziging!
Cnm 2.46.70. Bijna prachtig.
Bezemstuiver 1760. Cnm 2.46.85; V.75.3. FDC.
Duit 1658. Cnm 2.46.91. Zeer fraai. 25
Duit 1754. V.76.4; Cnm 2.46.98. FDC. Mooie kleur!
Veiling 50 taxatie
Zilveren dukaat 1792. Cnm 2.49.50; D.975.
UNC met mooie patina.
Zilveren dukaat z.j. (1673). Cnm 2.49.50. Gesnoeid, ca. fraai. 100
Zilveren dukaat 1757. Verzorgd stempel door Holtzhey.
Cnm 2.49.51. Zeer fraai/prachtig.
Dukaton of zilveren rijder 1659. D.1024; Cnm 2.49.56.
Fraai/zeer fraai.
Muntenveiling
kavel
taxatie
Lots provinciaal
Friesland, Groningen en iets Zuidelijke Nederlanden. 20 ex. 50
Gelderland bezemstuiver 1738; Zeeland scheepjesschelling
1780, 2 stuiver 1745 en bezemstuiver 1739.
Prachtig en FDC. 4 ex.
Gelderland en steden. Leuk lot met Ned. Rijksdaalder en
leeuwendaalder, 1/20 reaal en halve rijder. 35 ex.
Gelderland. 1/2 Snaphaanschelling 1582; stuiver 1738
en 1785, duit 1759; Batenburg. Daalder z.j;
Nijmegen 28 stuiver 1685 2x. 200
Groningen. Flabbe z.j; 28 stuiver 1692(3) zonder klop,
klop GO en klop HOL; 6 stuiver 1691(2). 6 ex.
Holland. Gevarieerd lot w.o. 2x halve leeuwendaalder,
ned. Rijksdaalder, etc. 68 ex.
Overijssel en steden. Leuk lot divers zilver. 7 ex.
Overijssel en steden. Leuk lot divers. 36 ex.
Utrecht. Mooi lot w.o. dubbele groot Rhenen,
3 gulden 1793 en stuiver 1592. 32 ex.
West-Friesland. Lot divers meest zilver. 57 ex.
Zeeland. Lot divers w.o.veel zilver. 50 ex.
Gevarieerd lotje provinciaal. Koper en zilver. 54 ex.
Lot divers, meest duiten. 189 ex. Bekijken!
Lot diverse provincies w.o. Utrecht dukaton 1711,
3 gulden 1714, Wfr. Leeuwendaalder 1604. 20 ex.
Lot duiten. Diverse provincies, w.o. betere jaren. 37 ex.
Lot guldens. Diverse jaren en provincies. 25 ex.
Lot provinciaal, VOC en koninkrijk. Leuk oud lotje met
betere stukken.
Provinciale duiten(41) en VOC duiten(38) + iets divers.
Nette kwaliteit.
Gelderland 1/2 zilveren rijder 1764, zilveren dukaat 1771
en 13 koperen munten divers.
Zuidelijke Nederlanden. Lotje divers koper(24) en zilver(6).
Leuk.
Scheepjesscheling 1758. Cnm 2.49.90; V.93.4. UNC-.
Scheepjesscheling 1793. Cnm 2.49.90; V.93.4. FDC.
Dubbele wapenstuiver 1737. Cnm 2.49.95. UNC. 40
Zwolle
Dukaton of zilveren rijder 1664. D.1042; Cnm 2.52.74.
Oneffenheid in muntplaatje. Fraai.
BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1805
Zeeland. Zilveren dukaat 1798. Sch.63. Bijna zeer fraai.
Utrecht. Zilveren dukaat 1805. Sch.74. Prachtig.
Gelderland. 3 Gulden 1795. Sch.77. Zeer fraai+.
Holland. 3 Gulden 1795. Sch.79. Zeer fraai/prachtig.
West-Friesland. 3 gulden 1795. Sch.85. Ca. prachtig.
Belangrijk!
worden verwerkt.
291a West-Friesland. 3 gulden 1795. Sch.85. Zeer fraai.
291b Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Zeer fraai/prachtig.
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
taxatie
KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810
LODEWIJK NAPOLEON
50 Stuiver 1808. Sch.149. Zeer fraai/prachtig.
291c Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Vrijwel UNC.
2 1/2 Gulden zilver 1808. Sch.136. Prachtig+, vrijwel UNC.
Uiterst zeldzaam stuk!
7500
FRANSE INLIJVING 1810-1814
KEIZER NAPOLEON I
5 Francs zilver 1813. Sch.166. Fraai/zeer fraai.
1/2 Franc zilver 1812. Sch.171. FDC. Fantastische kleur.
1750
10 Gulden goud 1810. Sch.127a. Met kantschrift.
Vrijwel FDC. Fantastich stuk met mooie kleur. RRR.
Door ons verkocht begin 90-er jaren aan topverzamelaar. 25000
KONINKRIJK
1/2 Cent
1/2 Cent 1821b. Prachtig+. Schaars in deze kwaliteit. 750
1/2 Cent 1822u. FDC. Mooie lichte kleur.
1/2 Cent 1822u. Prachtig/FDC.
1/2 Cent 1823b. UNC. 200
1/2 Cent 1827u. FDC. Mooie lichte kleur.
20 Gulden goud 1810. Sch.125. Prachtig/prachtig+. RRR.
Door ons verkocht begin 90-er jaren aan topverzamelaar. 20000
50 Stuiver 1807. Sch.148. FDC. Mooiste exemplaar ooit
door mij gezien. UNIEK!
5000
Veiling 50 taxatie
1/2 Cent 1827b. Gebruikelijke iets zwakke Brusselslag.
FDC. Mooie stemplglans. Schaars.
1/2 Cent 1832. FDC. Mooie lichte kleur.
1/2 Cent 1841. FDC. Mooie kleur.
1/2 Cent 1846. FDC.
1/2 Cent 1854. FDC.
1/2 Cent 1861. FDC. 125
1/2 Cent 1862. FDC. 125
1/2 Cent 1865. FDC. 100
1/2 Cent 1869. FDC. 80
1/2 Cent 1873. FDC. 80
1/2 Cent 1876. FDC. 60
1/2 Cent 1877. FDC. 75
1/2 Cent 1878. FDC.
1/2 Cent 1891. FDC. Mooie kleur en stempelglans. 30
1/2 Cent 1894. FDC. Mooie kleur en stempelglans. 30
1/2 Cent 1901. FDC. Originele kleur en mooie stempelglans. 25
1/2 Cent 1906. FDC. Originele kleur en mooie stempelglans. 10
1/2 Cent 1917. FDC.
1/2 Cent 1922. FDC. Lichte kleur.
1/2 Cent 1922 over 1921. Prachtig.
1 Cent
vervallen
1 Cent 1821b. UNC. Mooi scherp. Zeldzaam stuk!
Muntenveiling
kavel
taxatie
1 Cent 1822u. FDC. Originele kleur.
1 Cent 1822b. FDC. Originele kleur.
1 Cent 1823b. FDC. Originele kleur.
1 Cent 1826u. FDC.
1 Cent 1826b. FDC.
1 Cent 1827b. FDC. Originele kleur. Schaars in deze mooie
kwaliteit!
1 Cent 1828u. Prachtig+.
3500
Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie,
“AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden:
1. Verkoop direct á contant.
2. Verkoop via onze internationale muntenveiling.
3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie.
1 Cent 1828u. UNC.
1 Cent 1837. FDC. Mooie kleur.
1 Cent 1861. FDC. Heldere kleur.
1 Cent 1862. FDC.
1 Cent 1870. FDC. Originele kleur.
1 Cent 1875. FDC.
1 Cent 1877. FDC. 25
1 Cent 1877. Nieuw kleiner type. FDC. Originele kleur.
1 Cent 1884. FDC. Mooie kleur.
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
taxatie
1 Cent 1892. FDC. Mooie kleur.
1 Cent 1898. FDC.
1 Cent 1899. FDC.
1 Cent 1901a. KoninGrijk. FDC. Fantastische kleur.
1 Cent 1901b. KoninKrijk. FDC. Mooie kleur.
5 Cent 1827/18u. FDC. 200
1 Cent 1904. FDC. Sublieme kleur.
5 Cent 1827u. FDC.
1 Cent 1929. FDC.
5 Cent 1848. Zeer fraai+.
5 Cent 1853. Fraai+.
5 Cent 1942 zink. FDC.
5 Cent 1948. FDC. Originele muntkleur.
5 Cent 1952. FDC. Originele kleur.
5 Cent 1954. FDC. 100% Originele kleur.
5 Cent 1956. FDC. Mooie kleur.
5 Cent 1957. FDC. 100% Originele kleur.
5 Cent 1958. UNC.
5 Cent 1962. FDC. 100% Originele kleur.
5 Cent 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
10 Cent
10 Cent 1822u. UNC. Zeldzaam stuk met mooie
melkwitte kleur.
1 Cent 1930. FDC. 15
1 Cent 1931. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1937. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1942pp. Geel koper i.p.v. donker. Mooie kleur. FDC. 200
1 Cent 1950. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1951. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1952. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1953. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1954. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1955. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1956. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1957. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1958. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1959. FDC. Originele muntkleur.
1 Cent 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
1 Cent 1978. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
2 1/2 Cent
2 1/2 Cent 1877. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1880. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1881. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1884. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1886. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1890. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur.
2 1/2 Cent 1905. FDC. 35
10 Cent 1826u. FDC.
2 1/2 Cent 1906. FDC. 30
10 Cent 1827u. FDC.
2 1/2 Cent 1941 zink. FDC. Sublieme kleur!
10 Cent 1849a. Willem II. FDC. Mooie patina en stempelglans. 80
5 Cent
10 Cent 1849. Willem III. UNC. Schaars.
10 Cent 1862. UNC-.
10 Cent 1871. FDC. Mooie kleur.
10 Cent 1873. FDC. Mooie patina.
10 Cent 1874b. Mooie patina. UNC-.
10 Cent 1877. FDC. Mooie kleur.
10 Cent 1878. FDC. Mooie kleur.
1500
5 Cent 1819u. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
Subliem liefhebbersstukje! 4000
5 Cent 1826b/18. Onbekende overslag! Zeer fraai.
Veiling 50 taxatie
402 10 Cent 1881. FDC. 403
kavel
10 Cent 1885. FDC. Muntenveiling
taxatie
25 Cent 1892. UNC.
25 Cent 1893. UNC.
25 Cent 1895a. FDC. Topstukje!
25 Cent 1898. UNC-.
10 Cent 1887. FDC. Mooie kleur.
10 Cent 1890. FDC.
10 Cent 1892. FDC.
10 Cent 1893. FDC.
10 Cent 1894. FDC.
10 Cent 1896. FDC.
10 Cent 1898. FDC.
10 Cent 1903. FDC.
10 Cent 1904. FDC.
10 Cent 1906. FDC.
10 Cent 1910. FDC. Sublieme kleur.
10 Cent 1979. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
25 Cent
25 Cent 1825b. UNC-. Mooie witte kleur.
25 Cent 1826u. UNC-. 125
25 Cent 1904. FDC. Sublieme kleur.
25 Cent 1826b. FDC. Iets patina.
25 Cent 1905. FDC.
25 Cent 1906. FDC.
25 Cent 1926. UNC.
25 Cent 1943 zink. FDC.
25 Cent 1950. FDC.
25 Cent 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
25 Cent 1901a. Brede hals. UNC.
25 Cent 1901b. FDC.
10 Cent 1911. FDC.
25 Cent 1903. UNC.
10 Cent 1912a. UNC.
25 Cent 1829b. FDC. Mooie stempelglans.
25 Cent 1830b. FDC. 423
25 Cent 1849. Willem III. Fraai.
25 Cent 1887. UNC-. Schaars in deze mooie kwaliteit!
25 Cent 1979. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
25 Cent 1980. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
1/2 Gulden
1/2 Gulden 1822u b. Zeer fraai.
1/2 Gulden 1829b. Fraai/zeer fraai.
1/2 Gulden 1829/23b. Fraai/zeer fraai.
1/2 Gulden 1830 over oude jaar 182_. FDC.
Mooie melkwitte kleur.
1250
1. Verkoop direct á contant.
445 1/2 Gulden 1848 over 1847. Prachtig.
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
1/2 Gulden 1858. FDC. "Een plaatje."
kavel
1/2 Gulden 1898. FDC.
1/2 Gulden 1898. UNC-.
1/2 Gulden 1904. UNC.
1/2 Gulden 1907. UNC-.
1/2 Gulden 1908. UNC.
1/2 Gulden 1909. UNC.
1/2 Gulden 1912. UNC.
1/2 Gulden 1913. UNC.
1 Gulden
1 Gulden 1828u. FDC-. Mooie heldere kleur. Schaars.
1 Gulden 1840. Zeer fraai.
1 Gulden 1864. FDC. Schitterend stuk met lichte patina!
1 Gulden 1866. FDC. Schitterend stuk met lichte patina!
1 Gulden 1906. UNC. Heldere kleur. Schaars in deze mooie
kwaliteit.
1250
1 Gulden 1907. FDC.
1 Gulden 1910. Prachtig/prachtig+.
1 Gulden 1913. FDC.
1 Gulden 1914. UNC.
1 Gulden 1930. UNC.
1 Gulden 1943d. FDC.
1 Gulden 1944p b. Doorlopende letters. FDC.
1 Gulden 1945pe. Zeer fraai/prachtig.
1 Gulden 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 150
1 Gulden goud 2001. Proof.
2000
Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE;
wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen.
1 Gulden 1898. FDC. Schitterend stuk!
taxatie
455 1 Gulden 1824u. Fraai.
Zaterdag 26 januari 2013
Please use our BID INFO SERVICE; we want to help
you make the right bid.
Veiling 50 taxatie
kavel
taxatie
2 1/2 Gulden
Zilveren dukaat of rijksdaalder 1816. Mooi stuk met
scherpe kroon en mooie stempelglans! Prachtig/FDC.
2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai.
2 1/2 Gulden 1840. Ca. zeer fraai.
2 1/2 Gulden 1841. Mooi stuk met nog wat stempelglans.
UNC-.
2500
2 1/2 Gulden 1849. Willem II. UNC-.
2 1/2 Gulden 1857. UNC. Mooi patina.
2 1/2 Gulden 1858. FDC. Fantastische munt, zeer strak
in het veld en mooie patina.
2 1/2 Gulden 1862. FDC. Mooie kleur.
2 1/2 Gulden 1863. UNC. Zeer zeldzaam in deze mooie
kwaliteit. 481
2 1/2 Gulden 1869. UNC.
2 1/2 Gulden 1870. UNC.
2 1/2 Gulden 1871. UNC.
2 1/2 Gulden 1872. UNC.
2 1/2 Gulden 1898a. FDC-.
2 1/2 Gulden 1898a. UNC. Mooie blauwe patina!
2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai+.
2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai-.
2 1/2 Gulden 1931. FDC.
2 1/2 Gulden 1932b. Ruim zeer fraai.
2 1/2 Gulden 1933. UNC
2 1/2 Gulden 1940. FDC.
2 1/2 Gulden 1970. Met gepolijste stempels geslagen.
PROOF.
1500
Muntenveiling
5000
Muntenveiling
kavel
Veiling 50
taxatie
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
taxatie
3 Gulden
3 Gulden 1820u. Zeer fraai.
5 Gulden goud 1843. FDC-.
5 Gulden goud 1912. Prachtig.
3000
5 Gulden goud 1912. Zeer fraai+.
5 Gulden goud 1912. Zeer fraai.
10 Gulden zilver
10 Gulden zilver 1970. Met gepolijste stempels geslagen.
PROOF. Oplage ca. 40 ex. Uiterst zeldzaam. 10 Gulden goud
10 Gulden goud 1819u. FDC. Fantastisch stuk met
mooie kleur!
6000
10 Gulden goud 1822u. UNC. Zeldzaam in deze mooie
kwaliteit! Topstuk.
7500
10 Gulden goud 1824b. Mooie kleur. UNC.
3 Gulden 1824u. FDC. Mooie rustige melkwitte zilverkleur!1750
3 Gulden 1824u. Fraai zeer fraai.
3 Gulden 1830/20u. FDC. Mooie rustige melkwitte
zilverkleur!
5 Gulden goud
5 Gulden goud 1827b. Zeer fraai.
5 Gulden goud 1827b. Fraai/zeer fraai.
1750
10 Gulden goud 1824b. Zeer fraai.
10 Gulden goud 1825b. UNC.
10 Gulden goud 1825b. Prachtig.
U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende
muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen.
5 Gulden goud 1843. FDC. Subliem stuk, slab NGC MS 63. 4000
10 Gulden goud 1828b. FDC. Fantastisch stuk met
mooie kleur!
Veiling 50 taxatie
Muntenveiling
kavel
taxatie
10 Gulden goud 1879. Prachtig.
10 Gulden goud 1879/77. FDC.
10 Gulden goud 1879/77. Prachtig.
10 Gulden goud 1880. FDC.
10 Gulden goud 1880. FDC.
10 Gulden goud 1880. FDC.
10 Gulden goud 1885. FDC.
10 Gulden goud 1885. FDC.
10 Gulden goud 1885. Prachtig.
10 Gulden goud 1886. Prachtig.
10 Gulden goud 1828b. Prachtig.
10 Gulden goud 1887. FDC.
10 Gulden goud 1887. FDC.
10 Gulden goud 1887. FDC.
10 Gulden goud 1888. FDC.
10 Gulden goud 1888. Prachtig.
10 Gulden goud 1889. FDC.
10 Gulden goud 1889. FDC.
10 Gulden goud 1889. FDC.
10 Gulden goud 1897a. Prachtig.
10 Gulden goud 1897a. Prachtig. 3 ex.
10 Gulden goud 1897b. FDC.
10 Gulden goud 1897b. Prachtig.
10 Gulden goud 1829b. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk
in sublieme kwaliteit!
10 Gulden goud 1830u. Zeer fraai/prachtig.
10 Gulden goud 1832. FDC-.
10000
10 Gulden goud 1897/9_. FDC.
10 Gulden goud 1897/9_. Prachtig. 175
10 Gulden goud 1898a. Prachtig.
10 Gulden goud 1898b. FDC.
10 Gulden goud 1898b. Zeer fraai.
10 Gulden goud 1911. FDC.
10 Gulden goud 1911. FDC.
10 Gulden goud 1911. FDC.
10 Gulden goud 1912. FDC.
10 Gulden goud 1912. Prachtig.
10 Gulden goud 1833. FDC.
10 Gulden goud 1833. Zeer fraai.
10 Gulden goud 1837. Prachtig-.
10 Gulden goud 1913. FDC.
10 Gulden goud 1839. Zeer fraai+.
10 Gulden goud 1913. Prachtig.
10 Gulden goud 1840. FDC-.
10 Gulden goud 1875. FDC.
10 Gulden goud 1917. FDC.
10 Gulden goud 1875. FDC.
10 Gulden goud 1917. FDC.
10 Gulden goud 1875. FDC.
10 Gulden goud 1917. Prachtig.
10 Gulden goud 1875. Prachtig.
10 Gulden goud 1925. FDC.
10 Gulden goud 1925. FDC.
10 Gulden goud 1876. FDC.
10 Gulden goud 1925. FDC.
10 Gulden goud 1876. FDC.
10 Gulden goud 1926. FDC.
10 Gulden goud 1876. FDC.
10 Gulden goud 1926. FDC.
10 Gulden goud 1877. FDC.
10 Gulden goud 1927. FDC.
10 Gulden goud 1877. Prachtig.
10 Gulden goud 1927. FDC.
10 Gulden goud 1932. FDC.
10 Gulden goud 1932. FDC.
10 Gulden goud 1879. FDC.
10 Gulden goud 1933. FDC.
10 Gulden goud 1879. FDC.
10 Gulden goud 1933. FDC.
Muntenveiling
kavel
10 Gulden goud 1933. Prachtig.
Veiling 50
taxatie
Zaterdag 26 januari 2013
kavel
10 Euro goud
10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof.
taxatie
10 Gulden goud 1913, 1932, 1933. 3 ex. Prachtig;
5 gulden goud 1912 naslag.
10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof.
10 Gulden goud 1875, 1897, 1913 en 1933. 4 ex.
10 Euro goud 2004. Europa. Proof.
10 Gulden goud 1875, 1917, 1925 en 1933. 4 ex.
10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof.
10 Gulden goud 1911, 12, 13, 26, 26. 5 ex.
10 Euro goud 2005. Vrede. Proof.
10 Gulden goud 1897, 1898 en 1911 t/m 1933.
Prachtig/FDC. 11 ex.
10 Euro goud 2006. Australië. Proof.
10 Euro goud 2006. Belasting. Proof.
10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof.
10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof.
10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof.
10 Euro goud 2009. Japan. Proof.
2000
20 Gulden goud
20 Gulden goud 1848. Met gepolijste stempels geslagen.
PROOF. UNC. Zeldzaam stuk.
17500
Gouden dukaat
Gouden dukaat 1825b. UNC. Zeldzaam jaar.
2000
Gouden dukaat 1908. FDC.
Gouden dukaat 1974(2) en 1975. 3 ex.
Gouden dukaat 2006. Proof.
1200
Dubbele gouden dukaat
Dubbele gouden dukaat 1854. Met gepolijste stempels
geslagen. PROOF. Uiterst zeldzaam topstuk.
Oplage slechts enkele proefstukken. 15000
Dubbele gouden dukaat 1989. Proof.
Dukatenset
Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof.
10 Euro goud 2010. Havelaar. Proof.
10 Euro goud 2010. Manhattan. Proof.
10 Euro goud 2010. Waterland. Proof.
20 Euro goud
20 Euro goud 2004. Geboorte. Proof.
20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof.
50 Euro goud
50 Euro goud 2004. Geboorte. Proof.
50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof.
Moderne uitgiften 's Rijksmunt / KNM
Jaarsets FDC 1976/2002 compleet; UNC set 2000/01.
Totaal 28 ex.
Jaarset FDC 1980, 87, 89, 91/94, 96, 97; Proof 1986, 87,
89/91, 93, 95, 99; Promoset Vliegend Hart zilver.
Jaarsets FDC 1982, 84, 87/98en 2000 (15); divers w.o.
zilveren tientjes en iets oud materiaal.
Jaarsets BU 1999/2011 compleet; Themasets 2006 en 2008;
Promotieset TP 2003. 16 ex.
Proofserie 1967. 1, 5, 10, 25 cent en 1 gulden zilver
en nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF.
Proofset 2007.
Zilveren dukaten 1989/2006 (2000 2x) compleet.
Proof. 17 ex.
10 Gulden zilver proof 1973, 94, 95, 96, 97, 99;
unc 1970(2), 73; 50 gulden zilver proof 1982/98 compl.
Gelegenheids 5 euro (32) en 10 euro(2) 2002/2011.
Proof in fotoverpakking. 200
Gelegenheids 5 euro unc/pp(23), 10 euro unc/pp(3); diverse
eurosets w.o. Benelux 2005, Themaset 2003 en 2007.
Gelegenheidseuro's. 5 Euro PP(12), UNC; 10 euro BU/PP(2), UNC(6).
KNM/HNM. Diverse uitgiften w.o. zilverschat, VOC-set,
Lodewijk Napoleonset, Wilhelmina guldens, etc.
Koopmansset waarin gouden dukaat 1928.
Rembrandt zilvercollectie 2006 met 6 bu sets en
1x 5 euro zilver.
1x 5 euro zilver.
Rembrandt goudcollectie 2006 met 6 proofsets en
1x 10 euro goud.
De Ruyter zilvercollectie 2006 met 6 bu sets en
1x 5 euro zilver.
Veiling 50 taxatie
Lots & partijen Koninkrijk
1/2 Cent t/m 25 cent. Eenvoudige collectie. 403 ex.
5 Cent 1825/1943zink. Nette kwaliteit, diverse betere jaren.
58 ex. 50
1/2 Gulden 1847(3), 48(2), 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 68,
1907, 10, 21/30. 20 ex.
1/2 Gulden 1847/1930. 40 ex.
1/2 Gulden 1847/1930. 69 ex.
1 Gulden 1840, 43(2), 45, 46, 47, 48, 49, 51, 55, 56, 57, 58,
59, 60(2), 61, 63, 64, 65, 66, 92, 97, 98, 1901, 04, 05, 07/09,
12/17, 22/44p, 54/67. 81 ex.
1 Gulden 1840, 45, 61, 92, 97, 1907, 13, 30, 31, 40, 54, 56,
2001. 13 ex.
2 1/2 Gulden 1840, 42(2), 43/49, 49/52, 54/62 en 64/74. 45 ex. 750
2 1/2 Gulden 1929/1966. 19 ex.
2 1/2 Gulden 1929/43. 42 ex. 400
2 1/2 Gulden 1959/1966. 24 ex.
Collectie divers w.o. 2 1/2 gulden Willem II(4), Willem III (12). 500
Juliana album compleet.
Juliana en Beatrix in album incl. veel zilver.
Juliana/ Beatrix in 2 albums inclusief zilver.
Lot 50 guldens, ecu's, penningen, etc.
Lot divers w.o. 2 1/2 gld 1959/66(34). 200
Modern zilver w.o. 10 en 50 guldens.
Koninkrijk divers en iets overzee in 2 albums.
O.a. 1/2 gulden 1905 unc en 4 rijksdaalder Willem III.
Koninkrijk. Kleine verameling met o.a. 1/2 gulden 1822,
1 gulden 1829b en 2 1/2 gulden 1840. 400
Koninkrijk. Kleine verzameling, meest Juliana. Divers zilver. 100
Koninkrijk met betere jaren. 1/2 Cent (73),
1 cent (ca. 1650 ex.), 2 1/2 cent (48).
Koninkrijk. Kwaliteitslot. 1 Cent 1822u, 63, 76, 77, 81,
82/84, 1929; 5 cent 1879; 10 cent 1912b, 21, 25;
25 cent 1897, 1910, 19, 48; 1/2 gulde 1866/, 1912;
1 gulden 1897, 1955 en 56. Alles prachtig, FDC,
Proofl. 21 ex.
Koninkrijk met betere jaren. 5 Cent (ca. 100), 10 cent zilver
(ca. 550 ex.), 25 cent zilver(8).
Koninkrijk. 2 1/2 Gulden Willem II en III. 10 ex. 150
Willem I, II en III. Collectie in 3 albums w.o. 1 en
2 1/2 gulden 1840. 150
Wilhelmina. Verzameling in album van 1/2 cent t/m
2 1/2 gulden. 200
Wilhelmina. Verzameling in 2 albums. 1/2 Cent t/m
2 1/2 gulden. Diverse betere jaren/kwaliteiten.
Koninkrijk en Overzee. Handelslotje divers waarbij
betere jaren. 150
Koninkrijk en Overzee. Leuk lot met diverse betere
jaren/kwaliteiten. Geschikt voor handelaar!
EINDE VEILING / END OF SALE
Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede
thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren.
Colofon
Fotografie: Estom Foto Producties
DTP: Zaan Reklame
We appreciate you attending this auction and wish you a safe
home journey. Please visit us again at future sales.
Muntenveiling
Muntenveiling
Veiling 50
Zaterdag 26 januari 2013
26-1
22-9
1984
VEILING
UITNODIGING
e
50 MUNTENVEILING
U bent van harte welkom om met ons
een hapje en drankje te nuttigen.
INVITATION
th
50 COIN AUCTION
We kindly invite you for the cocktail party
to celebrate our 50th coin auction.
Theo Peters & medewerkers
Receptie
26 januari 2013
16.00 - 17.30 uur
Amsterdam Marriott Hotel
Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 Muntenveiling
BIED INFORMATIE SERVICE
BID INFORMATION SERVICE
Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE?
What is the BID INFORMATION SERVICE?
De bied informatie service is de gelegenheid om
The Bid Information Service is an opportunity to
telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te
telephone one of our experts and discuss bids that
discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen
have already been made. We can help improve your
u helpen uw bieding meer kans van slagen te
bid’s chance of success, by bringing it into line with
geven, geheel aangepast aan eventuele andere
other bids and the current level of the auction.
biedingen en het actuele niveau van de markt.
Wat wij beslist niet doen is het noemen van het
What we definitely will not do is reveal the level of
hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover die-
the highest bid. We believe such behavior would be
gene die dat bod heeft gedaan.
improper towards the person who has made that
Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw
bid. What we will do is tell you which of the bids on
reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen
the list you have submitted have the greatest
heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desge-
chance of success and which do not. If you wish,
wenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden
you can then increase your bid or bid at other lots.
op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu
The great advantage is that you will be bidding for
biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans
those lots you will have the most chance of buying.
van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde
Fewer bidders will be disappointed, since they will
bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben
already have decided not to increase their bids for
kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop
certain lots (for which the prices were already very
al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden,
high). Instead they can turn their attention to other
maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar
lots.
andere kavels.
Of course, the later in the week of auction you ring,
Overigens is het zo dat hoe later u in de week van
the more information we can provide on the cur-
de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren
rent state of the bidding.
over de actuele stand van zaken!
U kunt ons bellen gedurende de week vooraf-
Please ring during the week before the auction.
gaand aan de veiling.
Onze volgende veiling staat gepland voor het najaar
Our next auction is scheduled for autumn 2013.
2013. U kunt nu al inzenden voor deze veiling.
Consignments are welcome. We are prepared to
grant an immediate interest free advance on
Voor belangrijke objecten willen wij u graag
important consignments.
bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een
renteloos voorschot te verstrekken.
Muntenveiling
Veiling 50
Zaterdag 26 januari 2013
ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN
In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor
ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel
is.
Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons
zinvol een en ander, voor zover nodig, op te helderen.
Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van  80,-,  100,- en  200,Nu wordt de inzet  110,- weer voor rekening van de hoogste
bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden
tot  200,- en de zaal dus bij een bedrag van  210,- of meer
koopt.
Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van  80,-,  100,- en twee
biedingen van  150,-.
Nu wordt de inzet  150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op  160,-.
Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de
zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie
wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen
(hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn).
Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen.
Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder
ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk.
Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het
maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen?
Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op
80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd.
Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden:
1.Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke
munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de
kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-.
Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of
gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt.
Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij
u dergelijke biedingen enigszins te beperken.
Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze
zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk
van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als
veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding?
2.Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag.
Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van  1500,-,
maar u wilt een bedrag van  750,- besteden, dan vult u in de
speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier  750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee
op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het
bedrag van  750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt.
Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot
het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine
afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden.
De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot
100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10
of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot
2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro;
van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro
ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij
dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken.
3.Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage.
Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen
(iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen
te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen
eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de
onderzijde van het biedformulier.
Enkele praktijkvoorbeelden:
Een munt is getaxeerd op  100
Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen:
Inzet  80,kan dus aan de zaal worden gelaten voor  80,-. Is er in de zaal
voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour.
4.Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de
taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers
enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden
bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het
hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn
tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u
op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans
maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te
verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij
voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in
deze catalogus vermeld.
N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen
informeren.
Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van  80,Inzet is ook nu  80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden
gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan  80,Voorbeel 3: één schriftelijk bod van  100,Ook nu wordt de inzet  80,- waarna bij belangstelling uit de
zaal de veilinghouder tot  100,- namens de schriftelijke bieder
zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op
minimaal  110,-.
Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van  80,- en van  100,Nu wordt de inzet  85,- voor rekening van de hoogste bieder.
De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot  100,voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal
worden gelaten op minimaal  110,-.
Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes
op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven.
Theo Peters (eigenaar
Muntenveiling)
Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 AANTEKENINGEN:
Muntenveiling
Muntenveiling
Veiling 50
Zaterdag 26 januari 2013
Uw collectie bij ons onder de hamer?
Bel vandaag nog met
Theo Peters 020-6261818
Muntenveiling -
International Coin Auctioneers
Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts o.l.v. Theo Peters heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De
vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw
collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen!
ABSOLUTE TOPPRIJZEN VOOR UW MUNTEN!
De lage rente op een spaarrekening, de onrust bij de internationale banken, de sterk gestegen goud en zilverprijzen, de overgang naar de euro en de sterk toegenomen behoefte om een collectie te completeren. Het zijn allemaal redenen waarom het
verzamelen van munten en vooral zeldzame munten de laatste 5 jaar sterk is toegenomen. De prijzen zijn sinds 2001 flink
gestegen. De vraag naar goede munten en zeldzame munten is enorm, het aanbod blijft echter vooralsnog beperkt.
U kunt hier direct van profiteren, als u nu besluit om uw munten (collectie) te verkopen.
Overweegt u om uw verzameling munten of papiergeld te verkopen, of misschien een deel daarvan, dan is het nu misschien
wel het juiste tijdstip daarvoor. Naast verzamelingen en goede losse stukken, is er ook vraag naar moderne uitgiften van de
Koninklijke Nederlandse Munt. Ook voor beleggingspartijen zilveren en gouden munten, zoals gouden tientjes, maple leafs,
krugerranden, etc., is grote belangstelling. Wij hebben er de klanten voor, ook in grote aantallen!
Uw voordelen als inzender:
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
•
Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld.
Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade.
Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies.
De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris gehouden en is voor iedereen toegankelijk.
De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland.
De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur.
Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkooppercentage schommelt tussen de 98 en 100%.
Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoopgarantie, dus géén retouren.
Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten.
Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd.
Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.
De inlevervoorwaarden zijn als volgt:
• Een inzending moet een te verwachten opbrengst hebben van tenminste  250,-.
• Taxaties zijn gratis en vrijblijvend op ons kantooradres.
• Grote inzendingen kunnen in overleg bij u thuis worden afgehaald zonder bijkomende kosten.
• De veilingcommissie varieert, afhankelijk van de inzending, van 10 tot 25% inclusief BTW.
•Indien gewenst, behoort een renteloos voorschot tot de mogelijkheden.
• Voor grote verzamelingen is een exclusieve speciaalveiling mogelijk.
U kunt uw inzending bij ons
aanbieden door telefonisch
een afspraak te maken. Dit
kan dagelijks op telefoonnummer 020-6261818.
Het Amsterdam Mariott Hotel is een
topklasse hotel, gelegen in het centrum van Amsterdam.
Het hotel is uitstekend bereikbaar
per openbaar vervoer en beschikt te­­
vens over een royale parkeergelegenheid.
Onze veilingen vinden doorgaans
plaats in de Edam/Volendam zalen,
welke gesitueerd zijn op de eerste
verdieping.
U zult zien dat de perfecte ambiance
van het Marriott Hotel onze veilingen nèt dat tikkeltje extra geeft.
Nieuwezijds Voorburgwal
Onze winkel en kantoor zijn gelegen
aan de Nieuwezijds Voorburgwal 252.
U bereikt ons met tramlijn 1 of 2, uitstappen op halte Magna Plaza.
Dan ca. 150 meter doorlopen naar
nummer 252 (schuin achter het paleis
op de Dam).
Het Amsterdam Marriott Hotel is
gelegen aan de Stadhouderskade 21
tegenover het Leidseplein.
Het hotel is bereikbaar vanaf het
Central Station via tramlijnen 1 en 2
(halte Leidseplein).
Marriott Hotel
Muntenveiling
Veiling 50
Zaterdag 26 januari 2013
VEILINGVOORWAARDEN
1. De verkoop geschiedt à contant met 22% opgeld en  2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling.
Tijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt
de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met
kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aangevangen maand. Alle
kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrek­king tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde
gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht.
2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro
met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging.
3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen.
4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht.
5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan
de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergis­singen bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor
fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper.
6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de
verkoopzaal te weigeren.
7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de be­taling, het risico bij de toeslag.
8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve
van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een
erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames
moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen.
9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14
dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten.
10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen.
11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht
hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat
het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn
in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden
zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in
gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst
door de veilinghouder zal worden genoten.
12. Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen
wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook.
13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing.
Extract of the conditions of sale
The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 22% and  2,50 for each seperate lot for commission (VAT included).
All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated.
The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days.
The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers.
Only the Dutch text of conditions of sale is in force.
Auszug aus den Versteigerungsbedingungen
Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 22% und  2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer).
Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt.
Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen.
Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers.
Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingen ist gültig.
VOCABULAIRE
bankbiljetten brons
buitenland
bijna
div. kwal.
gedecentr.
gemonteerd
gep.stempels geslagen
goud
hoofdz(akelijk)
kartelrand kl(ein formaat)
kleur
koper
krasjes
kijkgelegenheid
k.z.
leuke koop
misslag
paper money bronze
foreign countries
nearly
mixed quality
off centre
mounted
proof
minted
gold
mostly
milled edge
note size
colour
copper(brass)
scratches
on view
rev.
important
error
monnaie de papier
bronze
pays étranger presque
qual.div.
décentré
monté
flan poli
frappé
d’or
pour la plupart
dentelure
petit format couleur
cuivre
rayures
exposition
revers
lot important erreur
min(iem)
muntmeester muntvondst
naslag
o.a.
opbrengst
oplage
penningen
randschade
randschrift taxatie
var(iëteit) verzameling v.z.
zeldzaam
zeer zeldzaam zilver
zink
z.j.
banknoten
bronze(erz)
ausland
fast
versch.erhaltung
dezentriert
eingefasst
polierte platte
geprägt
gold
meist
gerippter rand
klein format
farbe
kupfer
kratzer
besichtigung
rückseite
bedeutend los
fehler
little
mintmaster
hoard
restrike
such as
result
mintage
medals
damaged rim legend
estimation variety
collection
obverse
rare
very rare
silver
zinc
no date
petite
dir. de la monnaie trouvaille
fausse
entre autres prix atteint tirage
médailles comm. dégats á tranche
légende
estimation
variété
collection
avers
rare
grande rareté
argent
zinc
sans date
unbedeutend
münzmeister
fund
nachprägung
ergebnis
auflage
gedenkmünzen
randfehler
umschrift
schätzung
abart
sammlung
vorderseite
selten
sehr selten
silber
zink
o.j.
UW MUNTEN VERKOPEN ?
Muntenveiling
Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten,
penningen en papiergeld. Ons team van experts
heeft al duizenden collecties verkaveld en onder
de hamer gebracht, waaronder enkele bekende
verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van
onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze
motivatie om ook uw collectie ooit te mogen
veilen. Want voorop staat:
veilen is een kwestie van vertrouwen!
Uw voordelen als inzender:
• Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld.
• Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade.
• Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies.
• De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris, gehouden en is voor iedereen toegankelijk.
• De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland.
• De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een
uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur.
• Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede
stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop-
percentage schommelt tussen de 98 en 100%.
• Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop-
Uw collectie bij ons
onder de hamer?
garantie, dus géén retouren.
• Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de
veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen
‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten.
• Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk.
of
• Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd.
• Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs.
liever contante
afhandeling?
Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818
LID