pionirk
na drZavnotekmovanje,karnorstaseuwstili ekipi
in mladincev.Vseeno
usmerili v
pa smo seudeleZilitudi vsehdrugih tekmovanj,ki jih organiziramoskupajz Gasilsko^rezo
Kamnik, kakor tudi regijskih tekmovanj.
Smudalismona Osovju,vendarle s 4 tekmovalciin osvojili enosrebrnomedaljoEva Poglajenin
enodetrtomestoin v skupnemse5tevku5 mesto.Na Sori5kiplanini, kjer je tekmovalo9 mladih
gasilcevsmoosvojili dvemedalji- srebmoLucija Pavlinidin bronastoEva Poglajen.Sopa naSi
mentorjiosvojili dvezlatimedalji.
V namizremtenisusmobili Zebolj5i.Klara Zadrgalje osvojilazlatomedaljo,Lucija Pavlinid
srebmo,tudi AljaZ Stebe3eklonil Selev finalu in sedomovprav tako vmil z srebrnomedaljo,zato
smoosvojili tudi prehodnipokal.
Kviz gasilskemladine.Menim,daje to edenteZjihtekmovanj,sajje poleggasilskihve5din,
potrebnopon:artitudi gasilkoteorijo in zgodovinogasilstva.No kdo izmedvas ve pod katerim
geslomso delovali dlani gasilskihdruStevv obdobjuAvstro-Ogrske?(ne boj seza pomod,mi bdimo
danin nod)ali kateregaletaje bil I kongresGZS?(1949v Ljubljani).No otrocito vejo.Na
obdinskikviz lahko prijavimo le 4 ekipein prav vse so sedomovvrnile z medaljamienozlato, eno
srebrnoin dve bronasti.Tudi na tem tekmovanjusmomed druStviosvojili l. mesto.
Regijski kviz, ki gaje tokrat organiziralaGZ Kamnik,je bil sporen,saj so otroci iz dveh gasilskih
rvezponralireniltate, zato so bile uwstitve naiih ekip primeme.
Gasilskaorientacija.Tu morai imeti poleg gasilskegananjatudi nekajkondicije. Tekmovanjaso se
udeleZile4 ekipein tri so sedomovvmile z medaljami,le enaekipaje zasedla4mesto.Osvojili
smoeno zlato medaljoin dve bronastiin skupno2. mesto.Na regijskotekmovanjenismo Sli,ker je
ravnota danv Komendipotekalakolesarskadirka in prvo obhajilo.
Nogometje telcnovanje,ki sega otrocivednoveselijo.Petekip v Stirihkategorijatrin domovsmo
prinesli dve srebrnimedalji in to obakratdekletapionirke in mladinke,ter skupno3 mesto.
Na tekmovanjev rolanjusmoodpeljali16otrok.Matic Smrekarje osvojil zlatomedaljo,Klara
Zadrgalin AljaZ Stebepa srebrnomedaljo,s tem pa tudi skupno2. mesto.
je potekalov sodelovanjuz
Letossmobili organizatorjisredanjadruSwomladi gasilec.Sredanje
osnovlro5olo,tekmovalestadve ekipi pionirjev, zaorgarizacrjopa smobili pohvaljenis strani
regije.
Tudi tekmovanjev pikadu Zenekaj let organiziramov PGD Komenda.Letos seje Sportnasreda
nasmehnilaRoku Repen5ku,ki je osvojil zlatomedaljoin Martini Smolnikar,ki je osvojila bronasto
medaljo.Potehnovanjurazglasimotudiskupnerenltate celoletnihtekmovanjGZKomendanGZ
Kamnik in po Sestihletih na prvemmestq smoletososvojili drugomestoin Sportnopriznali da so
bile letosTunjicebolj5e.
DrZavnogasilskotekmovanjezamladino.Nanj seje uwstilo le 50 ekip iz vsakekategorijein de
vemodaje gasilskihdruStevv Slovenijipreko 1700,je Zesamaprisobrostna tekmovanjuuspeh.
NaSedruStvopaje na tekmovanjeodpeljalokar dve ekipi pionirke in mladince.Ressmocelo
pomladpridno tenirali rnz,atoje tudi 31 mestopri mladincih uspeh.Pionirke pazaradivetra"ki je
zadelmodnopihati rauro pri njihovi tekmi, niso dokondalevaje. Da so bili mladinci res dobro
pripravljeni so dokazalitedendni kasnejena obtinskemtekmovanju"ko so nrngali z najbolj5im
rezultatommladinskevaje.Na obdinskemtekmovanjusmo sodelovaliz 3 ekipami.
No po vsehteh tekmovar{ihpotrebujemotudi oddih. Zato stadva mentorja z 14 otroki en teden
letovalav Savuilriji, dva mentodapastaz 8 mladinci taborilaprav tako v Savudriji. ll mladincev
smoodpeljali na idav adrenalinskipark vAvtocamp Meninav savinjskidolini.
Mladi gasilci sodelujejoskorajpri vsehakcijahdru5wakot so distilneakcije,raznoskoledarjev,