Državno prvenstvo Združenja Sever in Policije v veleslalomu

Državno prvenstvo Združenja Sever in Policije v veleslalomu - Golte 2014
Avtor/Vir: Aljoša Jazbec
Fotografije: Dušan Meglič
Dne 14.2.2014 je PVD Sever za celjsko območje v sodelovanju s športnim društvom
"Modras", Policijsko akademijo in Združenjem Sever organiziralo državno prvenstvo
Združenja Sever in Policije v veleslalomu za leto 2014. Tekme, ki je potekala na odlično
pripravljeni progi ter prekrasnem sončnem vremenu, se je udeležilo skupaj 71 tekmovalcev iz
desetih policijskih veteranskih društev Sever in 74 tekmovalcev iz 11 ekip Policije.
Osemčlanska tekmovalna ekipa našega PVD Sever Gorenjska se je tekmovanja po nekaj letih
udeležila v vseh starostnih kategorijah, kar zaradi seštevanja točk vsekakor pomembno
vpliva na ekipno uvrstitev. Dobra pripravljenost večine udeležencev tekmovanja se je
pozitivno odrazila tudi v nizkem številu odstopov in diskvalifikacij ter odsotnosti poškodb.
Naša ekipa je na tekmovanju dosegla nedvomno odličen rezultat, saj je osvojila tretje mesto
in prejela pokal. V najmlajši kategoriji je zmago slavil naš član Borut Mencinger, šesto mesto
v isti kategoriji pa je dosegel tudi pisec teh vrstic. V kategoriji žensk je bila Irena Meglič
šesta, v kategoriji moških letnik 1952 in starejši je bil Dušan Meglič četrti. Najbolj zastopana
pa je bila kategorija moških od letnika 1953 do 1962, kjer je bil Valko Oštir sedmi,
Rajko Tratnik deseti, Marko Zupan enajsti in enaindvajseti Janez Perko.
Zaključna slovesnost s podelitvijo medalj najboljšim posameznicam in posameznikom ter
pokalov najboljšim trem ekipam v obeh kategorijah je potekala na odprti terasi hotela Golte.
Pozdravna nagovora tekmovalcem sta imela predsednik ZS Miha Molan in namestnik GDP
mag. Karol Turk. Podelitev medalj in pokalov v kategoriji Sever sta izvedla predsednik ZS
Miha Molan in predsednik komisije za šport pri ZS mag. Darko Repenšek. V kategoriji
MNZ/Policija je medalje najboljšim posameznikom podelil namestnik GDP mag. Karol Turk.
Zaključku tekmovanja je sledilo še družabno srečanje, ki je potekalo v prijetnem in
prijateljskem vzdušju ter ob prijateljskem obujanju spominov. Srečanje so nam popestrili tudi
odličen povezovalec programa ter skupina ptujskih kurentov "DEMONI". Naša ekipa je
tekmovalno uspešen dan zaključila v prijetnem razpoloženju v eni od kranjskih picerij, kjer so
tudi že padle obljube večine udeležencev o bodočem uspešnem zastopanju barv našega
društva na tovrstnih tekmovanjih.
Doseženi rezultati obeh prvenstev so objavljeni tudi na spletni povezavi ZPVD SEVER