Bled, 9. maj 2013 - Društvo barmanov Slovenije

Transcription

Bled, 9. maj 2013
Na Bledu, v Restavraciji Panorama, je potekalo že 35. tradicionalno mednarodno tekmovanje
barmanov v pripravi mešanih barskih pijač.. Tekmovanje je bilo posvečeno pokojnemu kolegu
Avgustu Trampušu, ustanovitelju Pokala Bleda. Dogodka se je udeležilo 23 vrhunskih barmanov iz
Estonije, Finske, Švice, Avstrije, Češke, Madžarske, Hrvaške Črne Gore in Slovenije. Vzporedno je
potekalo tudi ekipno tekmovanje dijakov srednjih šol za gostinstvo in turizem Slovenije,
»FRUCTAL TROPHY 2013«, katerega so se udeležili dijaki gostinskih šol iz Radovljice, Celja,
Maribora in Radencev.
Največ znanja in spretnosti so prikazali dijaki SŠGT Radovljica, pod mentorstvom Borisa Lindiča
/ Špela Šavs, Nika Ahčin, Evelin Filipič, Nikolas Vanek /
Profesionalni barmani so se pomerili v dveh kategorijah in sicer v pripravi sladkega koktajla /After
dinner cocktail/ in fantazijske pijače / Fancy drink/. Barmani so morali pri kreacijah kot obvezni
dodatek vključiti enega izmed sirupov Riemerschmid.
Letošnji Pokal Bleda je potekal v znamenju barmank, saj so osvojila vsa prva mesta, tako je v
pripravi sladkih koktajlov je zmago slavila bramnka Antonia Jukić –HUB, Hrvaška, 2. mesto je
osvojil Miro Petrevčič-DBS Slovenija, 3. mesto pa je osvojil barman Šipl Achim – CBA, Češka.
V pripravi »Fancy drink-a« je 1. mesto osvojila predstavnica Estonije, Sigrid Sarv-EBA, 2. mesto
je osvojila Antonia Jukić –HUB, Hrvaška, 3. mesto pa Rok Dobnikar-DBS, Slovenija.
Nagrado za strokovno delo je osvojila barmanka Kelly Papp –EBA, Estonija.
Skupna zmagovalka 35. Pokala Bleda je postala Antonia Jukić –HUB, Hrvaška, memorial
Avgusta Trampuša, pa je osvojil Rok Dobnikar-DBS, Slovenija.
Ob tej priložnosti je bilo podeljeno tudi priznanje za življenjsko delo, katerega je prejel častni
član DBS, Janez Frelih
Prireditev brez podpore lokalnih pokroviteljev in pokroviteljev Društva barmanov Slovenije
ne bi uspela, zato bi se jim ob tej priliki rad iskreno zahvalil in jih povabil k sodelovanju tudi
Z leve
z leve: predsednik DBS Aleš Ogrin, 4. mesto Kelly Papp-EBA, 3. mesto Šipl Achim-CBA, 1. mesto
Antonia Jukluć-HUB, 2. mesto Miri Petrevčič-DBS, F&B Manager SH Bled Tine Brodnjak, Miran
Berlogar-DBS,vodja oc, komisije za strokovno delo,v ozadju Dušan Vrtovec, vodja tekmovanja
Okras: brusnice, timjan;
z leve: predsednik DBS Aleš Ogrin, 4. mesto Mario Markovič-DBS, 3. mesto Rok Dobnikar-DBS
1. mesto Sigrid Sarv-EBA, 2. mesto Antonia Jukluć-HUB, Dušan Furar-DBS,predsednik ocenjevalnih. Komisij;