košarka, mlajši dečki

Transcription

KOŠARKA, MLAJŠI DEČKI
Letos poteka v Sloveniji že 50. »KOŠARKARSKI SUPERŠOLAR«, katerega pokrovitelj je Košarkarska zveza
Slovenije. Glavni namen Košarkarskega Superšolarja, ki je najstarejše organizirano ekipno šolsko tekmovanje v
Sloveniji (prva izvedba tega tekmovanja, ki se je prej imenoval Pionirski festival, sega v daljno leto 1966), je
športna vzgoja otrok ter mladine in skrb za to, da bodo šport, košarka in skrb za zdravo telo tudi v naslednjih
rodovih nekaj, za kar je vredno vložiti čas ter energijo.
V Poljčanah raste izjemna generacija mladih košarkarjev, ki letos, v okviru šolskih športnih tekmovanj, tekmuje
v kategoriji mlajših dečkov, letnik 2003 in mlajši. Brez poraza smo prišli do finala vzhodne divizije, kar
pomeni, da smo se uvrstili med osem najboljših osnovnošolskih ekip v Sloveniji.
Na medobčinskem in področnem tekmovanju smo premagali ekipe iz osnovnih šol Anice Černejeve Makole,
Pohorskega odreda Slovenska Bistrica, Antona Ingoliča Spodnja Polskava, Majšperk in Olge Meglič Ptuj. V
četrtfinalu so premagali Miklavž na Dravskem polju in Koroške jeklarje iz Raven na Koroškem. V polfinalu pa
OŠ I. Murska Sobota in Lovrenc na Pohorju.
Finale vzhodne divizije je bilo zelo napeto. Nanj so se uvrstile osnovne šole Podčetrtek, Venclja Perka
Domžale, Karla Destovnika – Kajuha Šoštanj in domača ekipa. Žal smo izgubili proti prvina dvema in se nismo
uvrstili na veliki finale. Kljub temu pa je osvojeno 7. do 8. mesto v državi velik uspeh in vzpodbuda za
nadaljnje treniranje. Ekipo nadarjenih dečkov bomo še naprej podpirali v šoli, trenerju Matevžu Goležu pa se
zahvaljujemo za njegov trud in prizadevanje.
Ekipa OŠ Poljčane, klečijo z leve: Matic Kolar, Patrik Kavkler, Jakob Čobec, Kevin Kolar, Luka Kavkler in
Jernej Rupnik. Stojijo z leve strani: Miran Voglar, vodja ekipe, Juljan Rotart, Gal Golob, Leon Korošec, Sven
Andrlon, David Bračič, Domen Bračič in Matevž Golež, trener.