prenos
ARHIV - ŠOSLKO LETO 2012/2013
ŠAHOVSKI KROŽEK
NIKA ODLIČNA PETA
V soboto, 22. 3. 2014, je Šahovska zveza Slovenije organizirala 2. posamično osnovnošolsko državno tekmovanje
za dečke in deklice do 9 let v šahu. Na tekmovanju je igrala tudi naša učenka Nika Kralj iz četrtega razreda. Začela
je zelo dobro in osvojila kar nekaj zaporednih zmag. Premagala je celo kasnejšo državno prvakinjo. Proti koncu
tekmovanja ji je malenkost popustila koncentracija in tako je osvojila še vedno odlično peto mesto. Čestitke.
Marina Šalamun, 5. a
DEKLIŠKA ŠAHOVSKA EKIPA 5. V DRŽAVI
V Kranju je 16. marca 2014 potekalo že 23. ekipno šahovsko tekmovanje za dekleta in fante do 15 let. Našo šolo
so zastopale Alja Janžekovič, Karmen Kostanjevec in Nika Bedrač. Večino šahovskih točk je k uvrstitvi na peto mesto
sicer prispevala naša najboljša šahistka Alja, vendar sta tudi Karmen in Nika dokazali, da se zmoreta kosati z
najboljšimi šahistkami v državi. Čestitke vsem za osvojeno odlično peto mesto.
Anja Kostevc, 8. a
PODROČNO ŠAHOVSKO EKIPNO TEKMOVANJE
V Spuhlji je v sredo, 19. 2. 2014, poteklo področno ekipno šahovsko tekmovanje za fante in dekleta. Tekmovali so
v štirih kategorijah in sicer fantje do 15 in 12 let ter dekleta do 15 in 12 let. Fantovske ekipe so štele štiri igralce,
dekliške ekipe pa tri tekmovalke. Tudi naši učenci so tekmovali v vseh štirih kategorijah in uspeli zelo dobro
predstaviti šolo. Ekipa starejših deklet v sestavi Alja Janžekovič, Karmen Kostanjevec in Nika Bedrač je s samo eno
izgubljeni partijo od osemnajstih prepričljivo osvojila 1. mesto in se tako uvrstila na državno tekmovanje. Pri mlajših
deklicah sta tekmovali dve ekipi. Prva ekipa v sestavi: Nika Kralj, Brina Kolarič in Maša Rižnar je prav tako osvojila
1. mesto, medtem ko je druga ekipa (Saša Arnuš, Laura Horvat, Anja Kociper in Zala Vesenjak) presenetljivo, a
zasluženo, osvojila 3. mesto. Pri fantih je bila konkurenca večja, zato sta se ekipi starejših fantov (Rok Veselič, Filip
Bezjak, Žiga Matjašič in Filip Ranfl) in mlajših fantov (Patrik Škofič, Tai Starčič, Luka Černesl in Žiga Horvat) uvrstili
na 8. mesto. Vsem iskrene čestitke.
ŠAHISTI PONOVNO USPEŠNI
Šahovska zveza Slovenije je v soboto, 19. 1. 2014, v dvorani DTV Partizan v Framu organizirala Kvalifikacije za
mladinsko državno prvenstvo v standardnem šahu. Na tekmovanju so igrali tudi naši učenci v različnih starostnih
skupinah. Alji Janžekovič, Brini Kolarič in Niki Kralj se je uspelo uvrstiti na 21. državno prvenstvo, ki bo letos od 22.
2. do 28. 2. 2014 na Otočcu. Alja in Brina sta si okrog vratu nadeli zlato medaljo, Nika pa srebrno.
Tudi ostali učenci so dosegli zavidljive rezultate:
Fantje 10: Tai Starčič (6.), Žiga Horvat (17.), Jaka Antolič (31.), Žiga Kokot (34.)
Fantje 12: Luka Černesl (12.), Patrik Škofič (16.)
Fantje 14: Rok Veselič (10.)
ALJA ODLIČNA ŠESTA
V Šempetru pri Novi Gorici je v nedeljo, 12. 1. 2014, potekalo državno šahovsko tekmovanje za posameznike. Na
tekmovanje se je preko področnega prvenstva zanesljivo uspelo uvrstiti tudi Alji Janžekovič. V devetih kolih je
zbrala 5 in pol točk in se na koncu uvrstila na odlično 6. mesto. V zadnjem kolu je igrala proti državni prvakinji v
članski konkurenci in peto uvrščeni z zadnjega svetovnega prvenstva. Vso partijo je Alja igrala zelo solidno, a je
na koncu le morala priznati premoč nasprotnice. Vse čestitke Alji za odlične partije.
ZAČELA SO SE ŠAHOVSKA TEKMOVANJA
V torek, 17. 12. 2013, je v Spuhlji potekalo področno tekmovanje osnovnih šol v šahu za posameznike. Na
tekmovanju so sodelovali učenci naše šole v vseh kategorijah. Najbolje so se odrezali najmlajši.