veiling auction - Welkom bij AA Muntenveiling
veiling 50 auction munten • penningen • papiergeld coins • medals • paper money # 294 20 Gulden 1810 # 293 10 Gulden 1810 zaterdag 26 januari 2013 Amsterdam Marriott Hotel LID er 2012 Amsterdam, decemb Geachte relatie, voor de eerste op 22-jarige leeftijd, ik, e rd ee nis ga or en To g 22 september 1984. den we met de veilin , om precies te zijn ee jaar later verhuis Tw . tis Ar n va Even terug in de tijd de lex t mp da liseer je je het zalenco Op zo’n moment rea iling, destijds nog in n. zij st ga te s ed ste keer een muntenve wij in 2013 nog Marriott Hotel, waar t. naar het Amsterdam e gcatalogus voor u lig alweer de 50 veilin tijd vliegt en dat nu Minder is meer! het verleden wel vang. Wij hebben in om a qu g ilin ve e tst niet onze groo ze 50e veiling zeker ‘minder is meer!’ Met 675 kavels is de g vaak geldt hier ook: zo als zo ar oor zijn onze lots no ma d, ha kavels ge de lots gelaten. Hierd in nu ld ve veilingen van 2500 rka t of ve tei ali en apart word blinken in kw nten, welke anders kavels aanbieden, uit se los als l we j Wij hebben veel mu wi de munten die u er van op aan dat interessanter en kunt n. een combinatie hierva in zeldzaamheid, of e e en 18e eeuw en enkele modern 17 de uit en ing nn en. zilveren historiepe derlandse euromunt start met een aantal nde misslagen van Ne sse rra ve Veiling 50 gaat van en al nt aa n re ee ria met erse betaalba goud Direct daarna de va s II en, naast wat div ilip Ph n va ud gouden penningen. go os aanse 2 Escud munten een leuke Sp or de schatgraver. Bij de buitenlandse wereld, geschikt vo n ze do al nt aa n ee ntsets, munten en euro mu 83 en zilveren rijder se zilveren dukaat 16 ing on Gr de ij arb 100 kavels, wa ndse rijksdaalder munten bevat ruim n sublieme Nederla e ee ial or inc do ov pr igd rd ng oo eli nw De afd k naar t. Holland is vertege rgde ons, met een bli hun mooie kwalitei uwste klanten bezo tro ze on n 1682 uitblinken door va n Ee collectie? rtret van Lodewijk en fris. Iets voor uw , geslagen met het po ak 10 str 18 lijk ud rke go n we , lde 74 gu 16 nten nu nten, de 10 en 20 deze bijzondere mu e n fantastisch duo mu doet mij genoegen t he en deze 50 veiling, ee erd lev ge s door on aie stukken zijn ooit Napoleon. Deze fra n zien! weer terug te moge nt 1821 pstukjes zoals een Ce ar ook een aantal to ma t, tei ali kw tei oie nten in mo culeerde kwali t en veel betaalbare mu 41 en 1863 in ongecir 18 en jar rse aa Dan het Koninkrijk, sch aalders van de 1819 en 1848, rijksd Brussel, stuivers van aliteiten. en in verschillende kw enkele 3 guldenstukk recht, 1822 Utrecht uden tientjes 1819 Ut go , 63 MS in 43 18 e 5 gulden t slot nog een k, zoals een geslabt r de veilinghamer. To oo de er on n t zij tei en ali nt kw mu e ch tis Gouden munten, nu in fantas jen voor de handel. k voor stuk schaarse en leuke lots en parti ar ela am erz en 1829 Brussel. Stu pv to 54 voor de n dubbele dukaat 18 20 gulden 1848 en ee een j u van harte uit voor nsluitend nodigen wi Aa r. uu .00 16 . ca t 13.00 to er pauze, duren van hebben voltooid. e De veiling zal, zond j de 50 veiling dan wi t da t fei t he bij even stil te staan drankje en hapje om rsoonrriott Hotel. Als u pe in het Amsterdam Ma g ilin ve de /of en rg r op kantoo dracht met zo uit tijdens de kijkdagen m. Wij zullen uw op lko we rte ha n va Ik ontmoet u graag dlijstje natuurlijk nt zijn, dan is uw bie lijk niet aanwezig ku voeren. groet, Met numismatische Muntenveiling Theo Peters MUNTENVEILING INTERNATIONAL COIN AUCTIONEERS Nieuwezijds Voorburgwal 252 - 1012 RR Amsterdam - The Netherlands Tel.: +31 (0)20 - 626 18 18 - Fax: +31 (0)20 - 622 24 54 - E-mail: [email protected] VEILING 50 AUCTION Zaterdag 26 januari 2013 Aanvang: 13.00 uur Saturday January 26, 2013 Starting 1.00 p.m. Amsterdam Marriott Hotel Stadhouderskade 21, Amsterdam Telefoon tijdens de veiling - +31 (0)20-6075691 (direct) - Phone during the auction Fax tijdens de veiling - +31 (0)20-6075511 (hotel) - Fax during the auction e-mail [email protected] Kijkgelegenheid Viewing Times Op kantoor Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam Alle kavels Dinsdag 22 januari 2013 10.00-17.00 uur Woensdag 23 januari 2013 10.00-17.00 uur Donderdag 24 januari 2013 10.00-17.00 uur Vrijdag 25 januari 2013 10.00-17.00 uur (uitsluitend na telefonische afspraak) At our office Nieuwezijds Voorburgwal 252, Amsterdam All lots Tuesday January 22, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Wednesday January 23, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Thursday January 24, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m. Friday January 25, 2013 10.00 a.m. - 5.00 p.m. (by appointment only) In de veilingzaal Alle kavels Zaterdag 26 januari 2013 At the auction rooms All lots Saturday January 26, 2013 9.00-12.45 uur 9.00 a.m. - 0.45 p.m. Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 Veiling indeling / Table of contents Muntenveiling Kavel nrs. / Lot numbers Penningen & varia - Medals and miscellaneous 1-39 Papiergeld - Papermoney 40-50 Buitenlandse munten - Foreign coins 51-115 Overzeese Gebieden - Dutch Colonies 116-137 Provinciale munten - Provincial coins 138-285 Zuidelijke Nederlanden - Southern Netherlands 286 Bataafse Republiek - Batavian Republic 287-291b Koninkrijk Holland Lodewijk Napoleon - Kingdom under Napoleon 291c-296 Franse inlijving - French occupation 297-298 Koninkrijk der Nederlanden - Kingdom of The Netherlands 299-675 Kwaliteiten / Grades of preservation Nederlands Gepolijste stempels FDC Prachtig Zeer fraai Fraai Bijna/vrijwel English proof mint State / UNC extremely fine very fine fine nearly/almost Deutsch polierte platte stempelglanz vorzüglich sehr schön schön fast Francais flan Bruni fleur de coin superbe trés beau beau presque Literatuurverwijzing: Alm. = NVMH Muntalmanak vdCH. = P.O. van der Chijs. De munten der Nederlanden tot aan de Pacificatie van Gent. Dav. = J.S. Davenport. European Crowns 1484-1800. D. = A. Delmonte. De zilveren en gouden Benelux. Fr. = Arthur L. Friedberg and Ira S. Friedberg. Gold Coins of the World. GH. = H.E. v. Gelder en M.Hoc. Les monnaies des Pays Bas Bourguignons et Espagnols 1434-1713. Km. = Ch. Krause & C. Mishler. Standard Catalog of World coins. Pick = A. Pick. Standard catalog of World Paper Money. Sch. = J. Schulman. Handboek der Nederlandse munten 1795-1975. Scho. = C. Scholten. De munten van de Nederlandse gebiedsdelen overzee 1601-1948. S. = S.. Standard Catalogue of British Coins. V. = P. Verkade. Nederland en kolonies van 1572-1840. De opbrengstlijst van deze veiling kunt u in uw bezit krijgen door 10,- over te maken op ING rekening 5509788 of ABN AMRO rekening 408812885 t.n.v. Muntenveiling te Amsterdam. A list of prices realised at this auction can be obtained by sending 10,- in cash to Muntenveiling or by transferring 10,- to ING account 5509788 or ABN AMRO account 408812885 held in the name of Muntenveiling of Amsterdam. BELANGRIJK 1. Het gekochte wordt (tenzij anders overeengekomen) uitsluitend tegen contante betaling meegegeven. Pinnen is tijdens de veiling mogelijk. Wilt u tijdens de veiling meer kopen dan u aan genoemde betaalmiddelen bij u heeft, dan kunt u volstaan met een aanbetaling van 25% van het totaalbedrag en kunt u de munten later bij ons op kantoor afhalen en betalen. 2. Alle goederen dienen uiterlijk 22 februari 2013 te zijn afgehaald en betaald. Na deze datum zijn wij genoodzaakt rente en verzeke- ringskosten in rekening te brengen. IMPORTANT 1. All sales are for cash in Euros only (unless credit facilities have been arranged before the auction). If you do not have enough cash to pay for your purchases, a down payment of 25% must be made immediately. Lots can be collected later from our premises. 2. All purchases must be collected and paid prior to February 22, 2013. Insurance costs and interest will be payable on items not collected by this date. 4 Muntenveiling Veiling 50 Zaterdag 26 januari 2013 VEILING Zaterdag 26 januari 2013 – Aanvang 13.00 uur Vandaag kunt u van 9.30 tot 12.45 uur alle kavels bezichtigen. Maak van de kijkgelegenheid gebruik, het is zeker in uw belang! kavel 1 taxatie kavel PENNINGEN & VARIA taxatie 4 1752. Anna van Engeland goevernante voor de minderjarige Willem V. Holtzhey. V.Loon 306. Zilver. 41mm. 24,33 gr. Zeer fraai/prachtig. 5 1759. Dood van Prinses Anna, weduwe van Willem IV. V. Loon 349. Zilver. 41 mm. 21,17 gr. Zeer fraai+. 100 1770. Geboorte erfprinses van Oranje. Holtzhey. Zilver. 33 mm. Zeer fraai. 50 1784. Willem van Oranje en de opstand. Holtzhey. Zilver. 45 mm. 24,4 gr. Zeer fraai/prachtig. 250 1673. William III and Mary II (1688-1694). Zilveren penning, 40mm. Prachtig. 250 2 1696. Neptunus god van de zee. Arondeaux. V. Loon IV, 221.1. 39 mm. 25,16 gr. Zeer fraai/prachtig. 100 6 3 1752. Anna van Engeland goevernante voor de minderjarige Willem V. Holtzhey. V.Loon 306. Zilver. 41mm. 24,33 gr. Prachtig. 500 7 Belangrijk! Important! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. Please send or fax us your bids early. Bids of the same amount will be considered in the order of their arrival. Bids telephoned or faxed to the hotel should arrive at least two hours before the auction starts. 5 100 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie Muntenveiling kavel taxatie 8 1913. Eerste eeuwfeest onafhankelijkheid van 1813. Zilver. 65 mm. 108 gr. 9 1926. Invoer sodanitraat uit Chili. Zilver. 60,5 mm. 59,9 gr. 50 10 Gouden penning Amsterdam. Ca. 4 gram. 11 Gouden penning Je Maintiendrai 1963. 50 gram. 12 Gouden penning Kennedy. 22,3 gram. 500 38 Nederland. 1 euro met vrijwel blanko kern. UNC. 75 13 Gouden penning Roosevelt. 22,3 gram. 500 39 Nederland. 2 euro. Blanko muntplaatje met randschrift. 50 14 Gouden penning Je Maintiendrai 1963. 8 gram. 200 15 Gouden penning 1980, 5 gram. Koninklijk huis. 4 ex.; tevens 6x nikkel. 300 16 Historiepenningen in 6 muntladen. 62 ex. 100 17 Lot moderne penningen w.o. zilver. 18 Lot vnl. koperen/bronzen historiepenningen, veelal gekocht bij Schulman en Coin Investement. 86. ex. 150 19 Lot vnl. zilveren historiepenningen, veelal gekocht bij Schulman en Coin Investement. 24 ex. 250 20 Lot zilveren penningen, etc. 8 ex. 50 21 Penningen divers. 72 ex. 50 22 Lot penningen, ecu's, moderne uitgiften, etc. w.o. zilver. 50 23 Lot voorlopers euro, ecu en penningen in 7 laden. Veel zilver. 133 ex. 250 24 Euro voorloper KNM. 1996. Barentz. 5, 10, 20, 50 en 100 euro goud. 100 25 Euro voorloper KNM. 1996. Huygens. 5, 10, 20, 50 en 100 euro goud. 100 26 Euro voorloper KNM. 1997. Hooft. 5, 10, 20, 50 en 100 euro goud. 100 27 Euro voorloper KNM. 1997. Oldenbarnevelt. 5, 10, 20, 50 en 100 euro goud. 100 28 Euro voorloper KNM. 1998. Escher. 5, 10, 20, 50 en 100 euro goud. 100 29 Euro voorloper KNM. 1998. Tromp. 5, 10, 20, 50 en 100 euro goud. 100 30 Grote doos numismatische boeken, w.o. enkele antiquarische, veilingcatalogi, etc. bod Misslagen 31 Nederland 1 eurocent. Misslagen, 2x blanko muntplaatje, 1 x off-centrisch bod 50 100 1000 50 32 Nederland 1 eurocent. Op nikkel plaatje i.p.v. messing. Leuk! 50 33 Nederland. 2 eurocent 2001. Off-centrisch geslagen. bod 34 Nederland. 2 eurocent 2001. Off-centrisch geslagen. bod 35 Nederland. 5 eurocent. Muntplaatje met alleen parelrand, rest blanko. bod 36 Nederland. 10 eurocent 1999. Off-centrisch geslagen. 37 Nederland. 10 eurocent 2001. Geslagen op muntplaatje van 1 cent. Leuk. PAPIERGELD Nederland 40 1 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 01-1c. Zeer fraai. 75 41 1 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 02-1b. Fraai. 40 42 2 1/2 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 10-1b. Fraai+. 150 43 2 1/2 Gulden 1916 zilverbon. Alm. 11-2b. Zeer fraai. 200 44 5 Gulden 1914 zilverbon. Alm. 21-1b. Fraai/zeer fraai. 250 bod 50 6 Muntenveiling kavel 45 Veiling 50 taxatie 100 Gulden 1970. Alm. 122-1. UNC. Zaterdag 26 januari 2013 kavel 100 taxatie 66 Katanga. 5 Francs gold 1961. KM 2a. UNC. 350 67 Katanga. 5 Francs gold 1961. KM 2a. UNC. 350 68 Katanga. 5 Francs gold 1961. KM 2a. UNC. 350 69 Liberia. 20 Dollars gold 1964. KM 19. UNC. 450 46 100 Gulden 1992. Alm. 124-1b. Misdruk weggevallen gouddruk bij logo. Toegevoegd 1x normaal biljet. Leuk! 150 70 Monaco. 20 Francs gold 1950. KM I.29. UNC. 300 71 Monaco. 2 Euro 2007. Grace Kelly. BU in box. 750 47 Lot papiereld. 10 gld 1953(48-1b); 25 gld 1971(84-1), 1989(85); 50 gld 1982(100); 100 gld 1930(117-5). UNC. 72 Monaco. 2 Euro 2010. Pins Albert. PP in box. 100 73 Monaco. BU set 2002. 150 48 Amsterdam Noodbiljet 1 en 2 1/2 gulden 1914; iets papiergeld Nederland en wereld. 74 Monaco. BU set 2009. 150 75 Monaco. Proofset 2004. 200 49 Nederland en wereld, w.o. divers UNC. 76 Monaco. Proofset 2006. 200 77 Panama. 100 Balboa gold 1975. Proof. 200 World 78 Portugal. BU set 2007. Scarce. 200 50 World. Lot paper money in 3 albums. 79 Russia. 1730. Silver medal. Anna Ivanovna. Slightly cleaned. XF. 100 80 Russia. Rouble silver 1897. F/VF 81 San Marino. 2 Euro BU 2004/2010. Complete. 7 pcs. 200 82 San Marino. BU sets 2002/2010. Complete. 9 pcs. 300 83 Spain. Reyos Catolicus. Isabelle & Fernand 1475-1504. 4 Reales silver. Fine+. 84 Spain. Philips II 1556-1598. 2 Escudos gold cob type ND. Toledo. Vicenti 791. VF/XF. 100 50 100 50 FOREIGN COINS / BUITENLANDSE MUNTEN 51 Australia. Sovereign gold 1889m. VF. 200 52 Australia. Sovereign gold 1919p. VF. 200 53 Belgium. Silver medal 1919. Comite Provincial de Secours et d'Alimentation pour le Brabant 1914-1919. 70 mm. 106 gr. 50 54 Belgium. Silver medal 1925. Le Cercle African au Prince Leopold. 80x45 mm. 93 gr. 50 55 British Virgin Islands. 25 Dollars gold 1980. Proof. 50 56 Great Britain. Sovereign gold 1866. VF. 200 57 Great Britain. Sovereign gold 1899. VF. 200 58 Great Britain. Sovereign gold 1900. VF. 200 59 Great Britain. Sovereign gold 1907. VF. 200 60 Great Britain. Sovereign gold 1909. VF. 200 61 Great Britain. Sovereign gold 1910. Mounted. Fine. 180 62 Great Britain. Sovereign gold 1912. VF. 200 63 Great Britain. Sovereign gold 1914. VF. 200 64 Italian States. Venice. Antonio Venier 1382-1400. Ducat gold Fr.1229. About VF. 200 65 Italian States. Venice. Tomaso Mosenigo 1414-1423. Ducat gold. Fr.1231. About VF. 200 7 25 40 1000 Zaterdag 26 januari 2013 kavel 85 Veiling 50 taxatie Sweden. Christa. 4 Marks 1647. KM 193. F/VF. Muntenveiling kavel 125 taxatie 101 Large box with euroseries(68); 2 euro's including Vatican and San Marino; album with (silver) commemoratives. Must be seen. 102 Mixed lot including modern KNM issues. 50 103 Ancients. Small lot copper Roman coins. 9 pcs. 40 104 Europe. Large box A/Z with 16 albums including some silver. 150 400 105 USA. Silver eagle. 11 pcs. 150 106 World A/Z. 5 Albums including some silver. 100 107 World coins and tokens. Mixed lot including some silver. 108 World. Lot coins including some silver coins German States. 27 pcs. 100 109 World. Mixed lot including some silver. 110 World. Modern proofsets and 16 silver crowns Conservation series. 111 Lot modern issues, silver commemoratives, etc. 112 World. A/Z. 7 Albums in large box. 113 World. A/Z. Large box mixed. 114 World. A/Z. 26 Albums in 3 large boxes. 115 Wolrd. Mixed lot including some silver coins, etc. 50 50 150 40 100 50 250 50 86 Sweden. Charles XI. 4 Marks 1693. KM 193. F/F+. 100 OVERZEESE GEBIEDEN 87 USA. Capped bust half dollar 1827, with gemstones and mount. 88 Vatican. 2 Euro BU 2004/2010. Complete. 7 pcs. 250 89 Vatican. BU set 2002. 250 90 Vatican. BU set 2003. 100 91 Vatican. BU set 2004. 100 92 Vatican. BU set 2005. 100 93 Vatican. BU set 2005. Sede vacante 250 94 Vatican. BU set 2007. 95 Vatican. BU sets 2006/2010. Complete. 5 pcs. 50 50 200 Lots foreign/ lots buitenland 96 Lot BU and PP sets and silver commemoratives. Belgium, Germany, Italy, San Marino. 150 97 BU sets 2007. Lot different countries including Benelux, Italy I & II, San Marino. 22 pcs. 150 98 Germany. BU sets 2003/2010 A/J. Complete. 40 sets and 2011A. 200 99 Lot BU sets (4); Spain Proofset 2009. 100 Large box euros including Belgie series 1999/2001, Monaco 2001, commemoratives, 2 euros. Etc. V.O.C. 116 V.O.C. Holland. Halve duit zilver 1755/54. Scho.359. Zeer fraai+. 35 117 V.O.C. Holland. Halve duit zilver 1760. Scho.364. Prachtig. 65 118 Aruba jaarsets 2001, 05/10; Ned. Antillen jaarsets 2002, 05/10; Suriname jaarset 2005. Divers extra. 100 119 Lot modern w.o. Ned. Antillen 50 gulden zilver(3), Aruba 25 florin zilver(23). 250 120 Lotje divers w.o. 62 ex. zilver. O.a. Curacao 1 gulden 1944 fdc. 50 121 Verzameling in 2 albums w.o. diverse zilveren gelegenheidsmunten. 100 122 VOC en Nederlands Indië. Lotje duiten, serie scheepjesguldens en leuk koninkrijk. 199 ex. 250 123 VOC en Nederlands Indië. Lotje hele en halve duiten(23), 1/10 guldens (14) en guldens(3). 125 124 VOC en Nederlands Indië. Lotje divers w.o. 1 ct 1858, 2 1/2 ct 1858, 1/4 gld 1855 en 1882. 19 ex. Nederlands Indië 125 1/2 Cent 1908. FDC. Originele muntkleur. 40 126 1/2 Cent 1933 druiventros. FDC. Originele muntkleur. 75 127 1/4 Gulden 1834. Prachtig. 30 128 Nederlands Indië. Plantagegeld. Rotterdam Borneo maatschappij. 1 Dollar. Lawe 734. Zeer fraai/prachtig. 50 129 Nederlands Indië. Plantagegeld. Rotterdam Borneo maatschappij. 1/2 Dollar. Lawe 735. Prachtig. 50 40 50 250 100a Eurocollection by date. 2003/2010 including Portugal 2007, etc. 8 Albums in large box. 600 Please post your bids! Fax +31 (0)20 6222454 e-mail [email protected] Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 8 Muntenveiling kavel Curacao / Ned. Antillen 130 1 Gulden 1944p. UNC. Veiling 50 taxatie 131 100 Gulden goud 1978. Prooflike. 180 100 Gulden goud 1978. Prooflike. 180 133 200 Gulden goud 1976. Proof. 200 134 300 Gulden goud 1980. Prooflike. 150 135 300 Gulden goud 1980. Prooflike. 150 Nederlands West-Indië Nederlands West-Indië. 1 Gulden 1794. Scho.1354. Mooie patina! UNC. 137 Nederlands West-Indie. 1/4 Gulden 1794. Scho.1355. Prachtig+. kavel taxatie 40 132 136 Zaterdag 26 januari 2013 147 Zilveren dukaat 1678. Cnm 2.15.2. Zeer fraai/prachtig. 300 148 Scheepjesschelling 1678. V.72.4; Cnm 2.15.8. Prachtig. 50 149 Stuiver 1676BP. V.74.6; Cnm 2.15.17. Prachtig. 50 Friesland 150 Nederlandse rijksdaalder 1607. D.947; Cnm 2.16.61. Fraai. 100 151 Nederlandse rijksdaalder 1611. D.947; Cnm 2.16.61. Fraai. 152 Halve florijn van 14 Stuiver 1686. D.1101; Cnm 2.16.86. Mooie kleur, ruim zeer fraai. Gelderland 153 Arnold van Egmond 1423-1472. St. Jans goudgulden. Delm.604. Zeer fraai+. 154 Karel II van Egmond 1492-1538. Gouden gulden z.j. D.620. Fraai/zeer fraai. 200 155 Karel II van Egmond 1492-1538. Gouden gulden z.j. D.620. Fraai/zeer fraai. 200 156 Philipsdaalder 1557. D.29a; Cnm 2.18.8. Zeer fraai-. 125 157 Bourgondische kruisdaalder 1567. D.92; Cnm 2.17.38. Zeer fraai. 100 50 750 75 PROVINCIAAL De Driesteden 138 Stuiter (oude) plak of stuiver 1577. V.146.4; Cnm 2.13.20. Fraai/zeer fraai. 100 Deventer 139 Leeuwendaalder 1640. D.847; Cnm 2.12.18. Zeer fraai-. 140 Zilveren dukaat 1698. D.991; Cnm 2.12.24. Fraai/zeer fraai. 75 141 Duit 1617. PW 7105; Cnm 2.12.78. Zeer fraai/prachtig. 142 60 50 Vierstuiver 1578. Klop adelaar. Cnm 2.12.88. Prachtig+. 100 100 143 Dubbele stuiver 1578. Klop adelaar. Cnm 2.12.89. FDC. 144 Stuiver 1578. Klop adelaar. Cnm 2.12.90. Zeer fraai+. Enkhuizen 100 175 50 145 Zilveren dukaat 1676. Cnm 2.15.2. Zeer fraai/prachtig. 300 146 Zilveren dukaat 1677. Cnm 2.15.2; D.972. Circa zeer fraai. 100 9 Zaterdag 26 januari 2013 kavel 158 Veiling 50 taxatie Bourgondische kruisdaalder 1567. D.92; Cnm 2.17.38. Zeer fraai-. 159 Statenstuiver 1577. V.207.1; Cnm 2.17.48. Fraai+. 160 Bourgondische kruisdaalder 1591. D.803; Cnm 2.17.92. Bijna zeer fraai. Muntenveiling kavel 90 taxatie 174 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1767. D.1045; Cnm 2.17.136. Ca. zeer fraai. 100 175 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1790. D.1045; Cnm 2.17.137. Ca. zeer fraai. 100 176 Gulden - Generaliteits- 1763. Cnm 2.17.155; D.1178. FDC. Mooi melkwitte kleur! 150 177 Gulden - Generaliteits- 1764. Cnm 2.17.155; D.1178. UNC. 125 178 X Stuiver 1751/50. Cnm 2.17.157; V.13.4. FDC-. Mooi stuk met scherpe tekening. 250 179 Tienstuiver 1606. D.1191; Cnm 2.17.160. Ca. zeer fraai. 250 180 Dubbele stuiver 1792. Cnm 2.17.176; V.17.8. FDC. 75 181 Duit 1755. Cnm 2.17.193. FDC. 50 50 125 161 Leicesterrijksdaalder 1596. D.899; Cnm 2.17.97. Fraai/zeer fraai. 162 Leeuwendaalder 1666. D.825; Cnm 2.17.111. Ca. zeer fraai. 80 163 Nederlandse rijksdaalder 1611. D.938; Cnm 2.17.121. Zeer fraai. 50 164 Nederlandse rijksdaalder 1650. D.938; Cnm 2.17.122. Fraai/zeer fraai. 75 165 Halve Nederlandse rijksdaalder 1618. D.954; Cnm 2.17.123. Fraai/zeer fraai. 100 166 Zilveren dukaat 1660. D.962; Cnm 2.17.124. Zeer fraai-. 150 75 167 Zilveren dukaat 1694 mmt Eenhoorn. D.963; Cnm 2.17.125. Mooie kleur. Zeer fraai+ 150 168 Zilveren dukaat 1694. D.963; Cnm 2.17.125. Fraai+. 50 169 Halve zilveren dukaat 1762. Cnm 2.17.129. Zeer fraai. 75 170 Dukaton of zilveren rijder 1660. D.1009; Cnm 2.17.130. Fraai+. 60 171 Dukaton of zilveren rijder 1667. D.1009; Cnm 2.17.130. Fraai+. 60 172 Dukaton of zilveren rijder 1733. D.1011; Cnm 2.17.132. Zeer fraai+. 75 173 Dukaton of zilveren rijder 1789. Cnm 2.17.133. Fraai/ zeer fraai. 60 22% plus 2,50 buyer’s fee per lot will be added to each lot price. This amount includes a non-deductible sales tax. Groningen 182 Kwart rijksdaalder van 12 1/2 stuiver 1672. Cnm 2.20.4. Bijna zeer fraai. 75 183 Zilveren dukaat 1683. D.996; Cnm 2.20.8. Prachtig stuk met mooie patina. Prachtig/prachtig+. 750 Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 10 Muntenveiling kavel Veiling 50 taxatie 184 Dukaton of zilveren rijder 1682. D.1043; Cnm 2.20.9. Fantastisch stuk met sublieme kleur en mooi patina. FDC.1000 185 Florijn van 28 stuiver 1676. Klop HOL. D.1116; Cnm 2.20.10. Fraai/zeer fraai. 75 186 Florijn van 28 stuiver 1681. Kleine hoed. D.1117; Cnm 2.20.11. Ca. zeer fraai. 187 Florijn van 28 stuiver 1685. D.1118; Cnm 2.20.12. Fraai/zeer fraai. Hedel 188 kavel 100 192 Twintigste Leicester reaal of stoter 1588. V.44.2; Cnm 2.28.57. Zeer fraai-. 193 Prinsendaalder 1584. D.921; Cnm 2.28.70. Fraai+. 194 Nederlandse rijksdaalder 1674. Cnm 2.28.77; D.939. Originele iets zwakke slag. Verder in UNIEKE strakke kwaliteit met mooie melkwitte kleur en stempelglans. FDC. Liefhebbersstuk! taxatie 75 125 3000 195 Zilveren dukaat 1673. D.969; Cnm 2.28.80. Zeer fraai. 75 196 Dukaton of zilveren rijder 1765/62. D.1014; Cnm 2.28.84. Fraai/zeer fraai. 75 197 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1767. D.1047; Cnm 2.28.88. Prachtig. 150 198 Halve provinciale gulden 1682. Cnm 2.28.99. Zeer fraai+. 200 199 Kwart provinciale gulden van 5 stuiver 1692. Cnm 2.28.100. Mooie patina. FDC. 500 200 Scheepjesschelling 1735. V.55.6; Cnm. 2.28.116. Prachtig. 201 Scheepjesschelling goud 1791. Cnm 2.28.116. Prachtig/FDC. 125 Halve daalder van 15 stuiver z.j. Mmt liggens breedarmig kris. D.583; Cnm 2.25.5. Fraai/zeer fraai. 750 Holland 189 Halve Philipsdaalder 1572. D.72; Cnm. 2.28.15. Fraai/zeer fraai.150 190 Bourgondische kruisdaalder 1568. D.94; Cnm 2.28.33. Fraai/zeer fraai. 191 Zaterdag 26 januari 2013 Dubbele gouden dukaat 1754. Cnm 2.28.52. Mooie kleur. FDC-. 75 1500 11 50 1250 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie Muntenveiling kavel 210 taxatie Driegulden - stedelijke- 1686. D.1124; Cnm 2.38.26. Fraai+. 100 Overijssel 202 Duit zilver 1760. Cnm 2.28.126. FDC. 200 203 Zilveren dukaat 1660. D.992; Cnm. 2.30.49. Fraai/zeer fraai. 75 204 Dukaton of zilveren rijder 1659. D.1039; Cnm 2.30.53. Fraai. 50 205 Arendschelling titel Matthias z.j. Cnm 2.30.66; V.165.2. Zeer fraai/prachtig. Mooi rond plaatje. Kampen 40 211 Gouden dukaat Hongaars type z.j. (1590-1593). Cnm 2.38.43. Zeer fraai. 212 Leeuwendaalder 1594/91. D.855suppl; Cnm 2.38.61. Fraai/zeer fraai. 50 213 Nederlandse rijksdaalder 1620. D.948; Cnm 2.38.68. Zeer fraai. 80 214 Zilveren dukaat 1695. D.986; Cnm 2.38.73. Zeer fraai-. 75 215 Dukaton of zilveren rijder 1666. D.1034; Cnm 2.38.76. Zeer fraai-. 75 300 Utrecht 206 Kampen. Niet authentieke tinnen Nooddaalder van 42 stuiver 1578. Zeer fraai/prachtig. Kwart gulden papier 1574. Klop Hollandse leeuw. Fraai+. Bourgondische kruisdaalder 1568. D.95; Cnm 2.43.18. Zeer fraai. 100 217 Bourgondische kruisdaalder 1568. Mt. Stadswapen links geschuind. D.95; Cnm 2.43.18. Zeer fraai. 125 100 Leiden 207 216 100 218 Rozenobel goud z.j. (1602). Cnm 2.43.32; D.959. Prachtig. 1500 219 Leeuwendaalder 1645. Cnm 2.43.64. Fraai+. 40 220 Leeuwendaalder 1647. D.845; Cnm 2.43.65. Zeer fraai. 70 221 Nederlandse rijksdaalder 1622. D.942; Cnm 2.43.78. Fraai/zeer fraai. 60 222 Nederlandse rijksdaalder 1622. D.942; Cnm 2.43.78. Fraai+. 50 223 Zilveren dukaat 1660. D.979; Cnm 2.43.88. Fraai/zeer fraai. 60 224 Zilveren dukaat 1694. D.981; Cnm 2.43.90. Zeer fraai-. 75 225 Halve zilveren dukaat 1761 met bloemrand. D.1006; Cnm 2.43.95. Zeer fraai+. 80 226 Halve zilveren dukaat 1763. D.1006; Cnm 2.43.95. Zeer fraai+. 80 227 Dukaton of zilveren rijder 1790. D.1031; Cnm 2.43.101. Zeer fraai+. 228 Gulden - Generaliteits- 1735. Cnm 2.43.120; D.1182. Zwak geslagen. Prachtig-. 229 Gulden - Generaliteits- 1736. Cnm 2.43.120; D.1182. Zwak geslagen. Ca. prachtig. 230 Gulden - Generaliteits- 1794. Cnm 2.43.121; D.1182. UNC. 231 Duit 1754. Cnm 2.44.21; V.116.6. FDC. Nijmegen 208 Arendsdaalder 1569. D.641; Cnm 2.36.12. Fraai/zeer fraai. 150 100 50 50 125 Utrecht stad 209 Stuur uw biedingen tijdig in! fax 020-6222454 e-mail [email protected] Arendsdaalder 1583. D.643; Cnm 2.36.13. Zeldzaam stuk. Zeer fraai/prachtig. 1000 12 30 Muntenveiling kavel Veiling 50 taxatie Zaterdag 26 januari 2013 kavel taxatie West-Friesland 232 Gouden dukaat Hongaars type 1591. Cnm 2.46.6. Ca. prachtig. 400 233 Gouden dukaat Hongaars type 1592. Cnm 2.46.6. Zeer fraai+. 250 234 Leeuwendaalder 1605. D.835; Cnm 2.46.22. Zeer fraai. 75 235 Leeuwendaalder 1629. D.836; Cnm 2.46.24. Fraai. 40 236 Leeuwendaalder 1633. D.836; Cnm 2.46.24. Zeer fraai-. 60 237 Prinsendaalder 1598. D.924; Cnm 2.46.28. Fraai+. 238 Nederlandse rijksdaalder 1620. D.940; Cnm 2.46.31. Fraai. 40 239 Nederlandse rijksdaalder 1621. D.940; Cnm 2.46.31. Zeer fraai. 75 240 Zilveren dukaat 1785. D.971; Cnm 2.46.35. Zeer fraai. 60 241 Dukaton of zilveren rijder 1672. D.1019; Cnm 2.46.38. Fraai/zeer fraai. 75 242 Dukaton of zilveren rijder 1780. D.1022; Cnm 2.46.41. Fraai/zeer fraai. 60 243 Halve dukaton of halve zilveren rijder 1786. D.1050; Cnm 2.46.45. Zeer fraai. 75 Zeeland 80 253 Prinsendaalder 1592. D.926; Cnm 2.49.44. Ca. fraai. 100 254 Nederlandse rijksdaalder 1623. Cnm 2.49.47. D.941. Fraai/zeer fraai. 80 255 Zilveren dukaat 1660. D.975; Cnm. 2.49.49. Fraai/zeer fraai. 60 256 Zilveren dukaat 1780. D.976; Cnm. 2.49.50. Zeer fraai. 257 Zilveren dukaat 1785. Cnm 2.49.50; D.975. Iets zwak. UNC met mooie patina. 258 Zilveren dukaat 1791. Cnm 2.49.50; D.975. UNC met mooie stempelglans. 250 244 Driegulden 1698. D.1147; Cnm 2.46.54. Zeer fraai-. 125 245 Driegulden 1764. Cnm 2.46.55; D.1147. Vrijwel UNC. 300 246 Gulden - Generaliteits- 1763. Cnm 2.46.57; D.1180. Zwak geslagen. UNC. 125 247 Gulden - Generaliteits- 1793. Cnm 2.46.57; D.1180. zwak geslagen. UNC. 248 Scheepjesschelling van 6 stuiver 1716. Piedfort op vierkant muntplaatje. Cnm 2.46.69. 8,58 gram. Prachtig. 1250 249 Scheepjesschelling 1759/58/52. Dubbele jaartalwijziging! Cnm 2.46.70. Bijna prachtig. 250 Bezemstuiver 1760. Cnm 2.46.85; V.75.3. FDC. 50 251 Duit 1658. Cnm 2.46.91. Zeer fraai. 25 252 Duit 1754. V.76.4; Cnm 2.46.98. FDC. Mooie kleur! 50 100 60 250 125 13 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie 259 Zilveren dukaat 1792. Cnm 2.49.50; D.975. UNC met mooie patina. 260 Zilveren dukaat z.j. (1673). Cnm 2.49.50. Gesnoeid, ca. fraai. 100 261 Zilveren dukaat 1757. Verzorgd stempel door Holtzhey. Cnm 2.49.51. Zeer fraai/prachtig. 262 Dukaton of zilveren rijder 1659. D.1024; Cnm 2.49.56. Fraai/zeer fraai. Muntenveiling kavel 250 taxatie Lots provinciaal 267 Friesland, Groningen en iets Zuidelijke Nederlanden. 20 ex. 50 268 Gelderland bezemstuiver 1738; Zeeland scheepjesschelling 1780, 2 stuiver 1745 en bezemstuiver 1739. Prachtig en FDC. 4 ex. 269 Gelderland en steden. Leuk lot met Ned. Rijksdaalder en leeuwendaalder, 1/20 reaal en halve rijder. 35 ex. 150 270 Gelderland. 1/2 Snaphaanschelling 1582; stuiver 1738 en 1785, duit 1759; Batenburg. Daalder z.j; Nijmegen 28 stuiver 1685 2x. 200 271 Groningen. Flabbe z.j; 28 stuiver 1692(3) zonder klop, klop GO en klop HOL; 6 stuiver 1691(2). 6 ex. 200 272 Holland. Gevarieerd lot w.o. 2x halve leeuwendaalder, ned. Rijksdaalder, etc. 68 ex. 200 273 Overijssel en steden. Leuk lot divers zilver. 7 ex. 150 274 Overijssel en steden. Leuk lot divers. 36 ex. 100 275 Utrecht. Mooi lot w.o. dubbele groot Rhenen, 3 gulden 1793 en stuiver 1592. 32 ex. 150 75 276 West-Friesland. Lot divers meest zilver. 57 ex. 150 277 Zeeland. Lot divers w.o.veel zilver. 50 ex. 125 278 Gevarieerd lotje provinciaal. Koper en zilver. 54 ex. 100 279 Lot divers, meest duiten. 189 ex. Bekijken! 100 280 Lot diverse provincies w.o. Utrecht dukaton 1711, 3 gulden 1714, Wfr. Leeuwendaalder 1604. 20 ex. 200 281 Lot duiten. Diverse provincies, w.o. betere jaren. 37 ex. 282 Lot guldens. Diverse jaren en provincies. 25 ex. 750 150 283 Lot provinciaal, VOC en koninkrijk. Leuk oud lotje met betere stukken. 150 60 284 Provinciale duiten(41) en VOC duiten(38) + iets divers. Nette kwaliteit. 100 285 Gelderland 1/2 zilveren rijder 1764, zilveren dukaat 1771 en 13 koperen munten divers. 286 Zuidelijke Nederlanden. Lotje divers koper(24) en zilver(6). Leuk. 50 50 80 263 Scheepjesscheling 1758. Cnm 2.49.90; V.93.4. UNC-. 150 264 Scheepjesscheling 1793. Cnm 2.49.90; V.93.4. FDC. 300 265 Dubbele wapenstuiver 1737. Cnm 2.49.95. UNC. 40 Zwolle 266 Dukaton of zilveren rijder 1664. D.1042; Cnm 2.52.74. Oneffenheid in muntplaatje. Fraai. BATAAFSE REPUBLIEK 1795-1805 287 Zeeland. Zilveren dukaat 1798. Sch.63. Bijna zeer fraai. 100 288 Utrecht. Zilveren dukaat 1805. Sch.74. Prachtig. 125 289 Gelderland. 3 Gulden 1795. Sch.77. Zeer fraai+. 125 290 Holland. 3 Gulden 1795. Sch.79. Zeer fraai/prachtig. 125 291 West-Friesland. 3 gulden 1795. Sch.85. Ca. prachtig. 150 40 Belangrijk! Stuur uw biedingen tijdig in. Bij gelijkluidende biedingen gaan wij uit van de volgorde van binnenkomst. Uw biedingen per telefoon of fax naar het Amsterdam Marriott Hotel kunnen tot twee uur voor de veiling worden verwerkt. 14 291a West-Friesland. 3 gulden 1795. Sch.85. Zeer fraai. 100 291b Utrecht. 3 Gulden 1795. Sch.87. Zeer fraai/prachtig. 100 Muntenveiling kavel Veiling 50 taxatie Zaterdag 26 januari 2013 kavel taxatie KONINKRIJK HOLLAND 1806-1810 LODEWIJK NAPOLEON 296 50 Stuiver 1808. Sch.149. Zeer fraai/prachtig. 250 291c Zilveren dukaat 1808. Sch.123. Vrijwel UNC. 292 400 2 1/2 Gulden zilver 1808. Sch.136. Prachtig+, vrijwel UNC. Uiterst zeldzaam stuk! 7500 FRANSE INLIJVING 1810-1814 KEIZER NAPOLEON I 297 5 Francs zilver 1813. Sch.166. Fraai/zeer fraai. 298 1/2 Franc zilver 1812. Sch.171. FDC. Fantastische kleur. 300 1750 293 294 295 10 Gulden goud 1810. Sch.127a. Met kantschrift. Vrijwel FDC. Fantastich stuk met mooie kleur. RRR. Door ons verkocht begin 90-er jaren aan topverzamelaar. 25000 KONINKRIJK 1/2 Cent 299 1/2 Cent 1821b. Prachtig+. Schaars in deze kwaliteit. 750 300 1/2 Cent 1822u. FDC. Mooie lichte kleur. 250 301 1/2 Cent 1822u. Prachtig/FDC. 302 1/2 Cent 1823b. UNC. 200 303 1/2 Cent 1827u. FDC. Mooie lichte kleur. 250 20 Gulden goud 1810. Sch.125. Prachtig/prachtig+. RRR. Door ons verkocht begin 90-er jaren aan topverzamelaar. 20000 50 Stuiver 1807. Sch.148. FDC. Mooiste exemplaar ooit door mij gezien. UNIEK! 5000 15 75 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie 304 1/2 Cent 1827b. Gebruikelijke iets zwakke Brusselslag. FDC. Mooie stemplglans. Schaars. 500 305 1/2 Cent 1832. FDC. Mooie lichte kleur. 200 306 1/2 Cent 1841. FDC. Mooie kleur. 200 307 1/2 Cent 1846. FDC. 150 308 1/2 Cent 1854. FDC. 100 309 1/2 Cent 1861. FDC. 125 310 1/2 Cent 1862. FDC. 125 311 1/2 Cent 1865. FDC. 100 312 1/2 Cent 1869. FDC. 80 313 1/2 Cent 1873. FDC. 80 314 1/2 Cent 1876. FDC. 60 315 1/2 Cent 1877. FDC. 75 316 1/2 Cent 1878. FDC. 30 317 1/2 Cent 1891. FDC. Mooie kleur en stempelglans. 30 318 1/2 Cent 1894. FDC. Mooie kleur en stempelglans. 30 319 1/2 Cent 1901. FDC. Originele kleur en mooie stempelglans. 25 320 1/2 Cent 1906. FDC. Originele kleur en mooie stempelglans. 10 321 1/2 Cent 1917. FDC. 10 322 1/2 Cent 1922. FDC. Lichte kleur. 25 323 1/2 Cent 1922 over 1921. Prachtig. 1 Cent 324 vervallen 325 1 Cent 1821b. UNC. Mooi scherp. Zeldzaam stuk! Muntenveiling kavel taxatie 326 1 Cent 1822u. FDC. Originele kleur. 200 327 1 Cent 1822b. FDC. Originele kleur. 300 328 1 Cent 1823b. FDC. Originele kleur. 250 329 1 Cent 1826u. FDC. 225 330 1 Cent 1826b. FDC. 275 331 1 Cent 1827b. FDC. Originele kleur. Schaars in deze mooie kwaliteit! 275 332 1 Cent 1828u. Prachtig+. 100 250 500 3500 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 16 333 1 Cent 1828u. UNC. 334 1 Cent 1837. FDC. Mooie kleur. 75 335 1 Cent 1861. FDC. Heldere kleur. 75 336 1 Cent 1862. FDC. 75 337 1 Cent 1870. FDC. Originele kleur. 50 338 1 Cent 1875. FDC. 50 339 1 Cent 1877. FDC. 25 340 1 Cent 1877. Nieuw kleiner type. FDC. Originele kleur. 75 341 1 Cent 1884. FDC. Mooie kleur. 25 Muntenveiling kavel Veiling 50 taxatie Zaterdag 26 januari 2013 kavel taxatie 342 1 Cent 1892. FDC. Mooie kleur. 75 343 1 Cent 1898. FDC. 50 344 1 Cent 1899. FDC. 50 345 1 Cent 1901a. KoninGrijk. FDC. Fantastische kleur. 40 346 1 Cent 1901b. KoninKrijk. FDC. Mooie kleur. 30 377 5 Cent 1827/18u. FDC. 200 347 1 Cent 1904. FDC. Sublieme kleur. 30 378 5 Cent 1827u. FDC. 125 348 1 Cent 1929. FDC. 10 379 5 Cent 1848. Zeer fraai+. 380 5 Cent 1853. Fraai+. 381 5 Cent 1942 zink. FDC. 35 382 5 Cent 1948. FDC. Originele muntkleur. 15 383 5 Cent 1948. FDC. Originele muntkleur. 15 384 5 Cent 1952. FDC. Originele kleur. 25 385 5 Cent 1954. FDC. 100% Originele kleur. 40 386 5 Cent 1956. FDC. Mooie kleur. 25 387 5 Cent 1957. FDC. 100% Originele kleur. 50 388 5 Cent 1958. UNC. 25 389 5 Cent 1962. FDC. 100% Originele kleur. 390 5 Cent 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 10 Cent 391 10 Cent 1822u. UNC. Zeldzaam stuk met mooie melkwitte kleur. 349 1 Cent 1930. FDC. 15 350 1 Cent 1931. FDC. Originele muntkleur. 30 351 1 Cent 1937. FDC. Originele muntkleur. 5 352 1 Cent 1942pp. Geel koper i.p.v. donker. Mooie kleur. FDC. 200 353 1 Cent 1950. FDC. Originele muntkleur. 5 354 1 Cent 1951. FDC. Originele muntkleur. 10 355 1 Cent 1952. FDC. Originele muntkleur. 10 356 1 Cent 1953. FDC. Originele muntkleur. 10 357 1 Cent 1954. FDC. Originele muntkleur. 10 358 1 Cent 1955. FDC. Originele muntkleur. 10 359 1 Cent 1956. FDC. Originele muntkleur. 10 360 1 Cent 1957. FDC. Originele muntkleur. 10 361 1 Cent 1958. FDC. Originele muntkleur. 10 362 1 Cent 1959. FDC. Originele muntkleur. 10 1000 150 15 150 363 1 Cent 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 100 364 1 Cent 1978. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 100 2 1/2 Cent 365 2 1/2 Cent 1877. FDC. Originele muntkleur. 35 366 2 1/2 Cent 1880. FDC. Originele muntkleur. 35 367 2 1/2 Cent 1881. FDC. Originele muntkleur. 35 368 2 1/2 Cent 1884. FDC. Originele muntkleur. 35 369 2 1/2 Cent 1886. FDC. Originele muntkleur. 60 370 2 1/2 Cent 1890. FDC. Originele muntkleur. 60 371 2 1/2 Cent 1898. FDC. Originele muntkleur. 120 372 2 1/2 Cent 1905. FDC. 35 392 10 Cent 1826u. FDC. 125 373 2 1/2 Cent 1906. FDC. 30 393 10 Cent 1827u. FDC. 75 374 2 1/2 Cent 1941 zink. FDC. Sublieme kleur! 25 394 10 Cent 1849a. Willem II. FDC. Mooie patina en stempelglans. 80 5 Cent 395 10 Cent 1849. Willem III. UNC. Schaars. 250 396 10 Cent 1862. UNC-. 175 397 10 Cent 1871. FDC. Mooie kleur. 200 398 10 Cent 1873. FDC. Mooie patina. 200 399 10 Cent 1874b. Mooie patina. UNC-. 150 400 10 Cent 1877. FDC. Mooie kleur. 125 401 10 Cent 1878. FDC. Mooie kleur. 125 375 376 1500 5 Cent 1819u. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Subliem liefhebbersstukje! 4000 5 Cent 1826b/18. Onbekende overslag! Zeer fraai. 150 17 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie 402 10 Cent 1881. FDC. 403 kavel 80 10 Cent 1885. FDC. Muntenveiling taxatie 425 25 Cent 1892. UNC. 250 426 25 Cent 1893. UNC. 250 427 25 Cent 1895a. FDC. Topstukje! 350 428 25 Cent 1898. UNC-. 400 80 404 10 Cent 1887. FDC. Mooie kleur. 405 10 Cent 1890. FDC. 70 406 10 Cent 1892. FDC. 100 407 10 Cent 1893. FDC. 100 408 10 Cent 1894. FDC. 150 409 10 Cent 1896. FDC. 100 410 10 Cent 1898. FDC. 175 411 10 Cent 1903. FDC. 50 412 10 Cent 1904. FDC. 75 413 10 Cent 1906. FDC. 414 10 Cent 1910. FDC. Sublieme kleur. 415 416 417 10 Cent 1979. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 25 Cent 418 25 Cent 1825b. UNC-. Mooie witte kleur. 200 419 25 Cent 1826u. UNC-. 125 432 25 Cent 1904. FDC. Sublieme kleur. 150 420 25 Cent 1826b. FDC. Iets patina. 175 433 25 Cent 1905. FDC. 150 434 25 Cent 1906. FDC. 125 435 25 Cent 1926. UNC. 75 436 25 Cent 1943 zink. FDC. 40 437 25 Cent 1950. FDC. 438 25 Cent 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 421 50 429 25 Cent 1901a. Brede hals. UNC. 600 100 430 25 Cent 1901b. FDC. 100 10 Cent 1911. FDC. 60 431 25 Cent 1903. UNC. 125 10 Cent 1912a. UNC. 40 25 Cent 1829b. FDC. Mooie stempelglans. 422 25 Cent 1830b. FDC. 423 25 Cent 1849. Willem III. Fraai. 424 125 25 Cent 1887. UNC-. Schaars in deze mooie kwaliteit! 200 400 10 150 439 25 Cent 1979. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 150 440 25 Cent 1980. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 150 1/2 Gulden 400 50 441 1/2 Gulden 1822u b. Zeer fraai. 250 442 1/2 Gulden 1829b. Fraai/zeer fraai. 125 443 1/2 Gulden 1829/23b. Fraai/zeer fraai. 150 444 1/2 Gulden 1830 over oude jaar 182_. FDC. Mooie melkwitte kleur. 1250 Overweegt u de verkoop van uw muntencollectie, “AA” Muntenveiling biedt u 3 mogelijkheden: 1. Verkoop direct á contant. 2. Verkoop via onze internationale muntenveiling. 3. Een speciaalveiling, exclusief maatwerk voor uw collectie. 445 1/2 Gulden 1848 over 1847. Prachtig. 18 1000 150 Muntenveiling kavel 446 Veiling 50 taxatie 1/2 Gulden 1858. FDC. "Een plaatje." kavel 1/2 Gulden 1898. FDC. 175 448 1/2 Gulden 1898. UNC-. 150 449 1/2 Gulden 1904. UNC. 225 450 1/2 Gulden 1907. UNC-. 70 451 1/2 Gulden 1908. UNC. 75 452 1/2 Gulden 1909. UNC. 85 453 1/2 Gulden 1912. UNC. 85 454 1/2 Gulden 1913. UNC. 60 1 Gulden 100 456 1 Gulden 1828u. FDC-. Mooie heldere kleur. Schaars. 457 1 Gulden 1840. Zeer fraai. 100 458 1 Gulden 1864. FDC. Schitterend stuk met lichte patina! 150 459 1 Gulden 1866. FDC. Schitterend stuk met lichte patina! 461 1 Gulden 1906. UNC. Heldere kleur. Schaars in deze mooie kwaliteit. 1250 462 1 Gulden 1907. FDC. 125 463 1 Gulden 1910. Prachtig/prachtig+. 450 464 1 Gulden 1913. FDC. 125 465 1 Gulden 1914. UNC. 80 466 1 Gulden 1930. UNC. 30 467 1 Gulden 1943d. FDC. 10 468 1 Gulden 1944p b. Doorlopende letters. FDC. 469 1 Gulden 1945pe. Zeer fraai/prachtig. 470 1 Gulden 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 150 471 1 Gulden goud 2001. Proof. 2000 350 Maak gebruik van onze BIED INFORMATIE SERVICE; wij helpen u graag het juiste bod uit te brengen. 460 1 Gulden 1898. FDC. Schitterend stuk! taxatie 150 447 455 1 Gulden 1824u. Fraai. Zaterdag 26 januari 2013 Please use our BID INFO SERVICE; we want to help you make the right bid. 250 19 400 1000 400 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie kavel taxatie 2 1/2 Gulden 472 Zilveren dukaat of rijksdaalder 1816. Mooi stuk met scherpe kroon en mooie stempelglans! Prachtig/FDC. 473 2 1/2 Gulden 1840. Zeer fraai. 200 474 2 1/2 Gulden 1840. Ca. zeer fraai. 150 2 1/2 Gulden 1841. Mooi stuk met nog wat stempelglans. UNC-. 2500 476 2 1/2 Gulden 1849. Willem II. UNC-. 400 477 2 1/2 Gulden 1857. UNC. Mooi patina. 200 2 1/2 Gulden 1858. FDC. Fantastische munt, zeer strak in het veld en mooie patina. 479 2 1/2 Gulden 1862. FDC. Mooie kleur. 250 480 2 1/2 Gulden 1863. UNC. Zeer zeldzaam in deze mooie kwaliteit. 481 2 1/2 Gulden 1869. UNC. 100 482 2 1/2 Gulden 1870. UNC. 80 483 2 1/2 Gulden 1871. UNC. 80 484 2 1/2 Gulden 1872. UNC. 75 485 2 1/2 Gulden 1898a. FDC-. 500 486 2 1/2 Gulden 1898a. UNC. Mooie blauwe patina! 750 487 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai+. 200 488 2 1/2 Gulden 1898a. Zeer fraai-. 150 489 2 1/2 Gulden 1931. FDC. 490 2 1/2 Gulden 1932b. Ruim zeer fraai. 491 2 1/2 Gulden 1933. UNC 20 492 2 1/2 Gulden 1940. FDC. 50 493 2 1/2 Gulden 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 1500 475 478 Muntenveiling 200 Uw muntencollectie verkopen? “AA” Muntenveiling is hét adres voor de hoogste opbrengst! 20 5000 20 100 200 Muntenveiling kavel Veiling 50 taxatie Zaterdag 26 januari 2013 kavel taxatie 3 Gulden 494 495 496 3 Gulden 1820u. Zeer fraai. 500 5 Gulden goud 1843. FDC-. 502 5 Gulden goud 1912. Prachtig. 3000 503 5 Gulden goud 1912. Zeer fraai+. 80 504 5 Gulden goud 1912. Zeer fraai. 80 505 5 Gulden goud 1912. Zeer fraai. 80 10 Gulden zilver 506 10 Gulden zilver 1970. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Oplage ca. 40 ex. Uiterst zeldzaam. 10 Gulden goud 507 10 Gulden goud 1819u. FDC. Fantastisch stuk met mooie kleur! 6000 508 10 Gulden goud 1822u. UNC. Zeldzaam in deze mooie kwaliteit! Topstuk. 7500 509 10 Gulden goud 1824b. Mooie kleur. UNC. 100 750 3 Gulden 1824u. FDC. Mooie rustige melkwitte zilverkleur!1750 3 Gulden 1824u. Fraai zeer fraai. 350 497 3 Gulden 1830/20u. FDC. Mooie rustige melkwitte zilverkleur! 5 Gulden goud 498 5 Gulden goud 1827b. Zeer fraai. 250 499 5 Gulden goud 1827b. Fraai/zeer fraai. 200 500 501 1750 510 10 Gulden goud 1824b. Zeer fraai. 300 511 10 Gulden goud 1825b. UNC. 500 512 10 Gulden goud 1825b. Prachtig. 350 U kunt dagelijks inzenden voor onze volgende muntenveiling, ook tijdens onze kijkdagen. 5 Gulden goud 1843. FDC. Subliem stuk, slab NGC MS 63. 4000 21 500 Zaterdag 26 januari 2013 kavel 513 10 Gulden goud 1828b. FDC. Fantastisch stuk met mooie kleur! Veiling 50 taxatie Muntenveiling kavel 800 taxatie 538 10 Gulden goud 1879. Prachtig. 175 539 10 Gulden goud 1879/77. FDC. 300 540 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig. 225 541 10 Gulden goud 1879/77. Prachtig. 225 542 10 Gulden goud 1880. FDC. 200 543 10 Gulden goud 1880. FDC. 200 544 10 Gulden goud 1880. FDC. 200 545 10 Gulden goud 1885. FDC. 200 546 10 Gulden goud 1885. FDC. 200 547 10 Gulden goud 1885. Prachtig. 175 548 10 Gulden goud 1886. Prachtig. 175 549 10 Gulden goud 1886. Prachtig. 175 550 10 Gulden goud 1886. Prachtig. 175 514 10 Gulden goud 1828b. Prachtig. 450 551 10 Gulden goud 1886. Prachtig. 175 515 10 Gulden goud 1828b. Prachtig. 450 552 10 Gulden goud 1887. FDC. 200 553 10 Gulden goud 1887. FDC. 200 554 10 Gulden goud 1887. FDC. 200 555 10 Gulden goud 1888. FDC. 225 556 10 Gulden goud 1888. Prachtig. 200 557 10 Gulden goud 1888. Prachtig. 200 558 10 Gulden goud 1889. FDC. 200 559 10 Gulden goud 1889. FDC. 200 560 10 Gulden goud 1889. FDC. 200 561 10 Gulden goud 1897a. Prachtig. 175 562 10 Gulden goud 1897a. Prachtig. 175 563 10 Gulden goud 1897a. Prachtig. 3 ex. 600 564 10 Gulden goud 1897b. FDC. 200 565 10 Gulden goud 1897b. Prachtig. 175 516 517 518 10 Gulden goud 1829b. FDC. Uiterst zeldzaam topstuk in sublieme kwaliteit! 10 Gulden goud 1830u. Zeer fraai/prachtig. 10 Gulden goud 1832. FDC-. 10000 500 600 566 10 Gulden goud 1897/9_. FDC. 225 567 10 Gulden goud 1897/9_. Prachtig. 175 568 10 Gulden goud 1898a. Prachtig. 300 569 10 Gulden goud 1898a. Prachtig. 225 570 10 Gulden goud 1898a. Prachtig. 225 571 10 Gulden goud 1898b. FDC. 300 572 10 Gulden goud 1898b. Zeer fraai. 175 573 10 Gulden goud 1911. FDC. 200 574 10 Gulden goud 1911. FDC. 200 575 10 Gulden goud 1911. FDC. 200 576 10 Gulden goud 1912. FDC. 200 577 10 Gulden goud 1912. Prachtig. 175 1000 578 10 Gulden goud 1912. Prachtig. 175 519 10 Gulden goud 1833. FDC. 520 10 Gulden goud 1833. Zeer fraai. 450 579 10 Gulden goud 1912. Prachtig. 175 521 10 Gulden goud 1837. Prachtig-. 500 580 10 Gulden goud 1913. FDC. 200 522 10 Gulden goud 1839. Zeer fraai+. 450 581 10 Gulden goud 1913. Prachtig. 175 523 10 Gulden goud 1840. FDC-. 500 582 10 Gulden goud 1913. Prachtig. 175 524 10 Gulden goud 1875. FDC. 200 583 10 Gulden goud 1917. FDC. 200 525 10 Gulden goud 1875. FDC. 200 584 10 Gulden goud 1917. FDC. 200 526 10 Gulden goud 1875. FDC. 200 585 10 Gulden goud 1917. Prachtig. 175 527 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 175 586 10 Gulden goud 1925. FDC. 200 528 10 Gulden goud 1875. Prachtig. 175 587 10 Gulden goud 1925. FDC. 200 529 10 Gulden goud 1876. FDC. 200 588 10 Gulden goud 1925. FDC. 200 530 10 Gulden goud 1876. FDC. 200 589 10 Gulden goud 1926. FDC. 200 531 10 Gulden goud 1876. FDC. 200 590 10 Gulden goud 1926. FDC. 200 532 10 Gulden goud 1877. FDC. 200 591 10 Gulden goud 1927. FDC. 200 533 10 Gulden goud 1877. Prachtig. 175 592 10 Gulden goud 1927. FDC. 200 534 10 Gulden goud 1877. Prachtig. 175 593 10 Gulden goud 1932. FDC. 200 535 10 Gulden goud 1877. Prachtig. 175 594 10 Gulden goud 1932. FDC. 200 536 10 Gulden goud 1879. FDC. 200 595 10 Gulden goud 1933. FDC. 200 537 10 Gulden goud 1879. FDC. 200 596 10 Gulden goud 1933. FDC. 200 22 Muntenveiling kavel 597 10 Gulden goud 1933. Prachtig. Veiling 50 taxatie Zaterdag 26 januari 2013 kavel 175 10 Euro goud 611 10 Euro goud 2002. Huwelijk. Proof. taxatie 180 598 10 Gulden goud 1913, 1932, 1933. 3 ex. Prachtig; 5 gulden goud 1912 naslag. 600 612 10 Euro goud 2003. Van Gogh. Proof. 180 599 10 Gulden goud 1875, 1897, 1913 en 1933. 4 ex. 700 613 10 Euro goud 2004. Europa. Proof. 180 600 10 Gulden goud 1875, 1917, 1925 en 1933. 4 ex. 700 614 10 Euro goud 2004. Koninkrijksmunt. Proof. 180 601 10 Gulden goud 1911, 12, 13, 26, 26. 5 ex. 900 615 10 Euro goud 2005. Vrede. Proof. 180 602 10 Gulden goud 1897, 1898 en 1911 t/m 1933. Prachtig/FDC. 11 ex. 616 10 Euro goud 2006. Australië. Proof. 250 617 10 Euro goud 2006. Belasting. Proof. 180 618 10 Euro goud 2006. Rembrandt. Proof. 180 619 10 Euro goud 2007. De Ruyter. Proof. 180 620 10 Euro goud 2008. Architectuur. Proof. 180 621 10 Euro goud 2009. Japan. Proof. 180 603 604 2000 20 Gulden goud 20 Gulden goud 1848. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. UNC. Zeldzaam stuk. 17500 Gouden dukaat Gouden dukaat 1825b. UNC. Zeldzaam jaar. 2000 605 Gouden dukaat 1908. FDC. 606 Gouden dukaat 1974(2) en 1975. 3 ex. 300 607 Gouden dukaat 2006. Proof. 100 608 1200 Dubbele gouden dukaat Dubbele gouden dukaat 1854. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. Uiterst zeldzaam topstuk. Oplage slechts enkele proefstukken. 15000 609 Dubbele gouden dukaat 1989. Proof. Dukatenset 610 Dukatenset 1989. Goud, dubbel goud en zilver. Proof. 200 300 23 622 10 Euro goud 2010. Havelaar. Proof. 180 623 10 Euro goud 2010. Manhattan. Proof. 180 624 10 Euro goud 2010. Waterland. Proof. 180 20 Euro goud 625 20 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 250 626 20 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 250 50 Euro goud 627 50 Euro goud 2004. Geboorte. Proof. 350 628 50 Euro goud 2005. Jubileum. Proof. 350 Moderne uitgiften 's Rijksmunt / KNM 629 Jaarsets FDC 1976/2002 compleet; UNC set 2000/01. Totaal 28 ex. 630 Jaarset FDC 1980, 87, 89, 91/94, 96, 97; Proof 1986, 87, 89/91, 93, 95, 99; Promoset Vliegend Hart zilver. 631 Jaarsets FDC 1982, 84, 87/98en 2000 (15); divers w.o. zilveren tientjes en iets oud materiaal. 40 632 Jaarsets BU 1999/2011 compleet; Themasets 2006 en 2008; Promotieset TP 2003. 16 ex. 75 633 Proofserie 1967. 1, 5, 10, 25 cent en 1 gulden zilver en nikkel. Met gepolijste stempels geslagen. PROOF. 634 Proofset 2007. 635 Zilveren dukaten 1989/2006 (2000 2x) compleet. Proof. 17 ex. 250 636 10 Gulden zilver proof 1973, 94, 95, 96, 97, 99; unc 1970(2), 73; 50 gulden zilver proof 1982/98 compl. 150 637 Gelegenheids 5 euro (32) en 10 euro(2) 2002/2011. Proof in fotoverpakking. 200 638 Gelegenheids 5 euro unc/pp(23), 10 euro unc/pp(3); diverse eurosets w.o. Benelux 2005, Themaset 2003 en 2007. 150 639 Gelegenheidseuro's. 5 Euro PP(12), UNC; 10 euro BU/PP(2), UNC(6). 150 640 KNM/HNM. Diverse uitgiften w.o. zilverschat, VOC-set, Lodewijk Napoleonset, Wilhelmina guldens, etc. 150 641 Koopmansset waarin gouden dukaat 1928. 100 642 Rembrandt zilvercollectie 2006 met 6 bu sets en 1x 5 euro zilver. 60 643 Rembrandt zilvercollectie 2006 met 6 bu sets en 1x 5 euro zilver. 60 644 Rembrandt goudcollectie 2006 met 6 proofsets en 1x 10 euro goud. 645 De Ruyter zilvercollectie 2006 met 6 bu sets en 1x 5 euro zilver. 75 100 1000 40 300 60 Zaterdag 26 januari 2013 kavel Veiling 50 taxatie Lots & partijen Koninkrijk 646 1/2 Cent t/m 25 cent. Eenvoudige collectie. 403 ex. 647 5 Cent 1825/1943zink. Nette kwaliteit, diverse betere jaren. 58 ex. 50 648 1/2 Gulden 1847(3), 48(2), 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64, 68, 1907, 10, 21/30. 20 ex. 649 1/2 Gulden 1847/1930. 40 ex. 100 650 1/2 Gulden 1847/1930. 69 ex. 150 651 1 Gulden 1840, 43(2), 45, 46, 47, 48, 49, 51, 55, 56, 57, 58, 59, 60(2), 61, 63, 64, 65, 66, 92, 97, 98, 1901, 04, 05, 07/09, 12/17, 22/44p, 54/67. 81 ex. 500 652 1 Gulden 1840, 45, 61, 92, 97, 1907, 13, 30, 31, 40, 54, 56, 2001. 13 ex. 653 2 1/2 Gulden 1840, 42(2), 43/49, 49/52, 54/62 en 64/74. 45 ex. 750 654 2 1/2 Gulden 1929/1966. 19 ex. 150 655 2 1/2 Gulden 1929/43. 42 ex. 400 656 2 1/2 Gulden 1959/1966. 24 ex. 125 657 Collectie divers w.o. 2 1/2 gulden Willem II(4), Willem III (12). 500 658 Juliana album compleet. 659 Juliana en Beatrix in album incl. veel zilver. 250 200 100 50 50 80 660 Juliana/ Beatrix in 2 albums inclusief zilver. 661 Lot 50 guldens, ecu's, penningen, etc. 50 662 Lot divers w.o. 2 1/2 gld 1959/66(34). 200 663 Modern zilver w.o. 10 en 50 guldens. 125 664 Koninkrijk divers en iets overzee in 2 albums. O.a. 1/2 gulden 1905 unc en 4 rijksdaalder Willem III. 150 665 Koninkrijk. Kleine verameling met o.a. 1/2 gulden 1822, 1 gulden 1829b en 2 1/2 gulden 1840. 400 666 Koninkrijk. Kleine verzameling, meest Juliana. Divers zilver. 100 667 Koninkrijk met betere jaren. 1/2 Cent (73), 1 cent (ca. 1650 ex.), 2 1/2 cent (48). 200 668 Koninkrijk. Kwaliteitslot. 1 Cent 1822u, 63, 76, 77, 81, 82/84, 1929; 5 cent 1879; 10 cent 1912b, 21, 25; 25 cent 1897, 1910, 19, 48; 1/2 gulde 1866/, 1912; 1 gulden 1897, 1955 en 56. Alles prachtig, FDC, Proofl. 21 ex. 400 669 Koninkrijk met betere jaren. 5 Cent (ca. 100), 10 cent zilver (ca. 550 ex.), 25 cent zilver(8). 200 670 Koninkrijk. 2 1/2 Gulden Willem II en III. 10 ex. 150 671 Willem I, II en III. Collectie in 3 albums w.o. 1 en 2 1/2 gulden 1840. 150 672 Wilhelmina. Verzameling in album van 1/2 cent t/m 2 1/2 gulden. 200 673 Wilhelmina. Verzameling in 2 albums. 1/2 Cent t/m 2 1/2 gulden. Diverse betere jaren/kwaliteiten. 1000 674 Koninkrijk en Overzee. Handelslotje divers waarbij betere jaren. 150 675 Koninkrijk en Overzee. Leuk lot met diverse betere jaren/kwaliteiten. Geschikt voor handelaar! 250 EINDE VEILING / END OF SALE Wij danken u voor uw belangstelling en wensen u een goede thuisreis. Wij hopen u weer te mogen begroeten op onze volgende veiling. Wilt u de biednummers weer inleveren. Colofon Fotografie: Estom Foto Producties DTP: Zaan Reklame We appreciate you attending this auction and wish you a safe home journey. Please visit us again at future sales. 24 Muntenveiling Muntenveiling Veiling 50 Zaterdag 26 januari 2013 1 50 26-1 2013 22-9 1984 VEILING 50 UITNODIGING e 50 MUNTENVEILING U bent van harte welkom om met ons een hapje en drankje te nuttigen. INVITATION th 50 COIN AUCTION We kindly invite you for the cocktail party to celebrate our 50th coin auction. Theo Peters & medewerkers Receptie 26 januari 2013 16.00 - 17.30 uur 25 Amsterdam Marriott Hotel Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 Muntenveiling BIED INFORMATIE SERVICE BID INFORMATION SERVICE Wat is de BIED INFORMATIE SERVICE? What is the BID INFORMATION SERVICE? De bied informatie service is de gelegenheid om The Bid Information Service is an opportunity to telefonisch over (reeds ingestuurde) biedingen te telephone one of our experts and discuss bids that discussiëren met een van onze experts. Wij kunnen have already been made. We can help improve your u helpen uw bieding meer kans van slagen te bid’s chance of success, by bringing it into line with geven, geheel aangepast aan eventuele andere other bids and the current level of the auction. biedingen en het actuele niveau van de markt. Wat wij beslist niet doen is het noemen van het What we definitely will not do is reveal the level of hoogste bod, dit is o.i. niet correct tegenover die- the highest bid. We believe such behavior would be gene die dat bod heeft gedaan. improper towards the person who has made that Wél kunnen wij u zeggen op welke kavels van uw bid. What we will do is tell you which of the bids on reeds ingestuurde biedlijstje u kans van slagen the list you have submitted have the greatest heeft en op welke niet. Zodoende kunt u desge- chance of success and which do not. If you wish, wenst uw bod nog (wat) verhogen of juist bieden you can then increase your bid or bid at other lots. op andere kavels. Het grote voordeel is dat u nu The great advantage is that you will be bidding for biedt op kavels waarbij u daadwerkelijk grote kans those lots you will have the most chance of buying. van slagen heeft. Er zullen minder teleurgestelde Fewer bidders will be disappointed, since they will bieders zijn, daar zij reeds van te voren hebben already have decided not to increase their bids for kunnen besluiten om op bepaalde kavels (waarop certain lots (for which the prices were already very al zeer hoog is geboden) niet verder te bieden, high). Instead they can turn their attention to other maar hun aandacht hebben kunnen verleggen naar lots. andere kavels. Of course, the later in the week of auction you ring, Overigens is het zo dat hoe later u in de week van the more information we can provide on the cur- de veiling belt, hoe beter wij u kunnen informeren rent state of the bidding. over de actuele stand van zaken! U kunt ons bellen gedurende de week vooraf- Please ring during the week before the auction. gaand aan de veiling. Onze volgende veiling staat gepland voor het najaar Our next auction is scheduled for autumn 2013. 2013. U kunt nu al inzenden voor deze veiling. Consignments are welcome. We are prepared to grant an immediate interest free advance on Voor belangrijke objecten willen wij u graag important consignments. bezoeken en tevens zijn wij bereid (nu al) een renteloos voorschot te verstrekken. 26 Muntenveiling Veiling 50 Zaterdag 26 januari 2013 ADVIEZEN VOOR HET KOPEN OP OPENBARE VEILINGEN In de loop der jaren is ons gebleken dat hetgeen voor een veilinghouder vanzelfsprekend is, voor leken, en vaak ook voor ervaren verzamelaars, een mysterieus en ondoorzichtig geheel is. Omdat meer en meer verzamelaars hun aankopen op numismatisch gebied vaak op een openbare veiling doen, lijkt het ons zinvol een en ander, voor zover nodig, op te helderen. Voorbeeld 5: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en 200,Nu wordt de inzet 110,- weer voor rekening van de hoogste bieder, waarna de veilinghouder tegen de zaal zal doorbieden tot 200,- en de zaal dus bij een bedrag van 210,- of meer koopt. Voorbeeld 6: schriftelijke biedingen van 80,-, 100,- en twee biedingen van 150,-. Nu wordt de inzet 150,- voor rekening van de eerst binnengekomen schriftelijke bieder. De zaal kan eerst kopen op 160,-. Taxaties: Deze zijn gebaseerd op de kwaliteit van de munt, de zeldzaamheid en de vraag naar een soort munt. De taxatie wordt dan bepaald aan de hand van eerdere veilingopbrengsten, prijzen op de vrije markt en eventueel catalogusprijzen (hoewel deze bij meer zeldzame munten soms niet actueel zijn). Onze taxaties zijn vaak aan de voorzichtige kant, prijzen kunnen lager, maar zullen in het algemeen hoger uitvallen. Uiteraard kunnen de hierboven genoemde bedragen door ieder ander bedrag worden vervangen, het principe blijft gelijk. Hoe kan de veilinghouder u verder behulpzaam zijn bij het maken van uw keuze en het vergroten van uw kansen? Startprijs: Ter bescherming van de inzender(s) starten wij op 80% van de eerst genoemde taxatieprijs. Dit houdt in dat biedingen beneden 80% van de taxatieprijs niet worden uitgevoerd. Hiervoor zijn de volgende mogelijkheden: 1.Het zogenaamde of/of bieden. Bij twee opvolgende identieke munten kunt u opgeven b.v.: no. 70 of 71 en het bod. Zijn de kavels verschillend zet u no. 70 -met een bedrag- en vervolgend of no. 71 -met een afwijkend bedrag-. Liggen de kavels verder uit elkaar, blijft u dan het woordje of gebruiken tussen de twee of meer nummers waar u op biedt. Daar de of/of biedingen nogal bewerkelijk zijn, verzoeken wij u dergelijke biedingen enigszins te beperken. Biedingen: Het bieden op een veiling is het moeilijkste onderdeel. Hoe hoog moet iemand gaan en hoe groot kan zijn keuze zijn? De hoogte van uw bod bepaalt u geheel zelf afhankelijk van uw budget. Bij het tweede deel, de keuze, kunnen wij -als veilinghouder- u behulpzaam zijn, hierover later meer. Hoe verloopt de bieding en wat gebeurt er met een schriftelijke bieding? 2.Een andere mogelijkheid is het totaal te besteden bedrag. Stel u heeft belangstelling voor een totaalbedrag van 1500,-, maar u wilt een bedrag van 750,- besteden, dan vult u in de speciaal daarvoor aangegeven ruimte onderaan het biedformulier 750,- in. De veilinghouder biedt dan net zolang mee op alle munten waar u biedingen heeft ingevuld tot dat het bedrag van 750,- (exclusief commissie en kosten) is bereikt. Dit heeft als voordeel dat u eventueel mee blijft bieden tot het laatste stuk waar u belangstelling voor heeft. Kleine afrondingsverschillen kunnen hierbij optreden. De minimum stappen bij het bieden zijn in principe als volgt: tot 100 euro met 5 euro; bij bedragen van 100 tot 500 euro met 10 of 20 euro; van 500 tot 1000 euro met 25 euro; van 1000 tot 2000 euro met 50 euro; van 2000 tot 5000 euro met 100 euro; van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven de 10.000 euro ten minste 500 euro. De veilinghouder kan hiervan, indien hij dit nodig of wenselijk acht, altijd afwijken. 3.Het verhogen van uw biedingen met een vast percentage. Vaak blijkt dat men nadat men het biedformulier heeft ingevuld, bij nadere afweging van mening is, dat de biedingen (iets) aan de voorzichtige kant zijn. Om toch kans van slagen te hebben kunt u nu een percentage waarmee de biedingen eventueel dienen te worden verhoogd aangeven op de onderzijde van het biedformulier. Enkele praktijkvoorbeelden: Een munt is getaxeerd op 100 Voorbeeld 1: er zijn geen schriftelijke biedingen: Inzet 80,kan dus aan de zaal worden gelaten voor 80,-. Is er in de zaal voor dit bedrag of hoger belangstelling wordt het stuk verkocht; is er geen belangstelling dan gaat het stuk retour. 4.Het telefonisch afchecken van uw biedingen. Ondanks de taxaties in de veilingcatalogus blijft er bij veel aspirant kopers enige onzekerheid bestaan over de hoogte van het te bieden bedrag. Wij bieden u de gelegenheid om in de week voorafgaand aan de veiling telefonisch te overleggen over uw biedingen. Wij zullen u NIET op de hoogte brengen van het hoogste bod van dat moment, dit zou o.i. niet correct zijn tegenover die hoogste bieder. Wél kunnen wij u zeggen of u op de kavels waarop u een bod heeft uitgebracht een kans maakt, opdat u alsnog in de gelegenheid bent uw bod te verhogen of op andere kavels te bieden. De tijden waarop wij voor deze speciale service beschikbaar zijn staan elders in deze catalogus vermeld. N.B. hoe korter voor de veiling u belt, hoe meer wij u kunnen informeren. Voorbeeld 2: één schriftelijk bod van 80,Inzet is ook nu 80,-, het stuk kan slechts aan de zaal worden gelaten indien er belangstelling is voor een prijs hoger dan 80,Voorbeel 3: één schriftelijk bod van 100,Ook nu wordt de inzet 80,- waarna bij belangstelling uit de zaal de veilinghouder tot 100,- namens de schriftelijke bieder zal doorbieden; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Voorbeeld 4: een schriftelijk bod van 80,- en van 100,Nu wordt de inzet 85,- voor rekening van de hoogste bieder. De veilinghouder zal nu tegen de zaal doorbieden tot 100,voor rekening van de hoogste bieder; het stuk kan aan de zaal worden gelaten op minimaal 110,-. Ik vertrouw erop dat de bovenstaande uiteenzetting uw succes op onze veilingen zal vergroten. Zijn er nog vragen bij u gebleven, dan ben ik gaarne bereid u verdere uitleg te geven. Theo Peters (eigenaar 27 Muntenveiling) Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 AANTEKENINGEN: 28 Muntenveiling Muntenveiling Veiling 50 Zaterdag 26 januari 2013 Uw collectie bij ons onder de hamer? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818 Muntenveiling - International Coin Auctioneers Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts o.l.v. Theo Peters heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen! ABSOLUTE TOPPRIJZEN VOOR UW MUNTEN! De lage rente op een spaarrekening, de onrust bij de internationale banken, de sterk gestegen goud en zilverprijzen, de overgang naar de euro en de sterk toegenomen behoefte om een collectie te completeren. Het zijn allemaal redenen waarom het verzamelen van munten en vooral zeldzame munten de laatste 5 jaar sterk is toegenomen. De prijzen zijn sinds 2001 flink gestegen. De vraag naar goede munten en zeldzame munten is enorm, het aanbod blijft echter vooralsnog beperkt. U kunt hier direct van profiteren, als u nu besluit om uw munten (collectie) te verkopen. Overweegt u om uw verzameling munten of papiergeld te verkopen, of misschien een deel daarvan, dan is het nu misschien wel het juiste tijdstip daarvoor. Naast verzamelingen en goede losse stukken, is er ook vraag naar moderne uitgiften van de Koninklijke Nederlandse Munt. Ook voor beleggingspartijen zilveren en gouden munten, zoals gouden tientjes, maple leafs, krugerranden, etc., is grote belangstelling. Wij hebben er de klanten voor, ook in grote aantallen! Uw voordelen als inzender: • • • • • • • • • • • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris gehouden en is voor iedereen toegankelijk. De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkooppercentage schommelt tussen de 98 en 100%. Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoopgarantie, dus géén retouren. Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs. De inlevervoorwaarden zijn als volgt: • Een inzending moet een te verwachten opbrengst hebben van tenminste 250,-. • Taxaties zijn gratis en vrijblijvend op ons kantooradres. • Grote inzendingen kunnen in overleg bij u thuis worden afgehaald zonder bijkomende kosten. • De veilingcommissie varieert, afhankelijk van de inzending, van 10 tot 25% inclusief BTW. •Indien gewenst, behoort een renteloos voorschot tot de mogelijkheden. • Voor grote verzamelingen is een exclusieve speciaalveiling mogelijk. 29 U kunt uw inzending bij ons aanbieden door telefonisch een afspraak te maken. Dit kan dagelijks op telefoonnummer 020-6261818. Zaterdag 26 januari 2013 Veiling 50 Muntenveiling Het Amsterdam Mariott Hotel is een topklasse hotel, gelegen in het centrum van Amsterdam. Het hotel is uitstekend bereikbaar per openbaar vervoer en beschikt te vens over een royale parkeergelegenheid. Onze veilingen vinden doorgaans plaats in de Edam/Volendam zalen, welke gesitueerd zijn op de eerste verdieping. U zult zien dat de perfecte ambiance van het Marriott Hotel onze veilingen nèt dat tikkeltje extra geeft. Nieuwezijds Voorburgwal Onze winkel en kantoor zijn gelegen aan de Nieuwezijds Voorburgwal 252. U bereikt ons met tramlijn 1 of 2, uitstappen op halte Magna Plaza. Dan ca. 150 meter doorlopen naar nummer 252 (schuin achter het paleis op de Dam). Het Amsterdam Marriott Hotel is gelegen aan de Stadhouderskade 21 tegenover het Leidseplein. Het hotel is bereikbaar vanaf het Central Station via tramlijnen 1 en 2 (halte Leidseplein). Marriott Hotel 30 Muntenveiling Veiling 50 Zaterdag 26 januari 2013 VEILINGVOORWAARDEN 1. De verkoop geschiedt à contant met 22% opgeld en 2,50 tafelgeld voor iedere koop, inclusief btw volgens de margeregeling. Tijdens en na afloop van de veiling bestaat de gelegenheid tegen betaling de gekochte kavels mee te nemen. Wanneer dit niet heeft plaatsgehad, wordt de koper de rekening toegezonden, welke binnen 14 dagen na afloop van de veiling moet zijn betaald. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs met kosten en btw, op tijd en wijze als hierboven bepaald, te voldoen, is de koper verplicht tot een rentevergoeding van 1% per aangevangen maand. Alle kosten, zowel gerechtelijke als buitengerechtelijke, met betrekking tot de invordering van het door de koper verschuldigde en niet tijdig betaalde gemaakt, zijn voor rekening van de koper. Verzend-, transport- en chequekosten worden in rekening gebracht. 2. De veiling geschiedt in principe tot 100 euro met 5 euro, van 100 tot 500 met 10 of 20 euro, van 500 tot 1000 euro met 25 euro, van 1000 tot 2000 euro met 50 euro, van 2000 tot 5000 euro met 100 euro, van 5000 tot 10.000 euro met 250 euro en boven 10.000 euro met tenminste 500 euro verhoging. 3. Alle nummers worden de hoogst biedende toegewezen. 4. De hoogste bieder is koper; bestaat er twijfel tussen twee of meer bieders, dan zal de koop al dan niet weder in bod worden gebracht. 5. De veilinghouder behoudt zich het recht voor kavels bijeen te voegen of te splitsen, van de volgorde der veilingnummers af te wijken, munten waarvan de verkoop geannonceerd is niet in veiling te brengen en vergissingen bij bieding en toeslag te herstellen. De veilinghouder is niet aansprakelijk voor fouten in de catalogus, noch tegenover inzender noch tegenover koper. 6. De veilinghouder behoudt zich het recht voor, de toewijzing aan hem ongunstig bekend staande personen te onthouden of hen de toegang tot de verkoopzaal te weigeren. 7. Het eigendomsrecht van het gekochte gaat op de koper over bij de betaling, het risico bij de toeslag. 8. Alle kavels worden verkocht zoals zij tijdens de veiling ter tafel zijn gebracht. De echtheid en kwaliteit van de munten worden gegarandeerd (behalve van zich in verzamelingen, restanten, kistjes e.d. bevindende munten). Mocht een munt waarvan de echtheid is gegarandeerd, onverhoopt door een erkende expert niet echt worden bevonden, wordt de gehele kavel tot uiterlijk 14 dagen na veiling tegen de koopprijs teruggenomen. Bij reclames moeten de munten in dezelfde staat worden geretourneerd zoals zij in de veiling ter tafel zijn gekomen. 9. De reclametermijn kan tot dertig dagen worden verlengd voor munten die men wil laten keuren. In dit geval moet de veilinghouder hiervan binnen 14 dagen na afgifte der kavels in kennis worden gesteld, onder opgave der te keuren munten. 10. Ieder wordt geacht voor zichzelf te hebben gekocht, de koper zal zich dus niet op een lastgever kunnen beroepen. 11. Indien de koper in gebreke blijft de koopprijs, met de kosten op tijd en op de wijze zoals hierboven bepaald, te voldoen zal de veilinghouder het recht hebben het gekochte op kosten en voor rekening van de koper te doen herveilen op dezelfde wijze en voorwaarden als hierboven vermeld, zonder dat het nodig is de nalatige koper door een bevel of ander soortgelijke akte in gebreke te stellen, zodat hij door het enkele verloop van de bepaalde termijn in gebreke is, terwijl alle rechten van de koper nadat hij met de betaling in gebreke is, worden teniet gedaan en de herveiling zal kunnen geschieden zonder dat het nodig is enige ontbinding in rechten te vorderen. De door zodanig herveiling ontstane kosten schaden en renten moeten door de in gebreke gebleven koper worden vergoed binnen acht dagen na opgave dier kosten, schaden en renten, terwijl een voordeel van de hogere opbrengst door de veilinghouder zal worden genoten. 12. Alle munten e.d. die wij ter veiling ontvangen, strekken tot onderpand voor hetgeen wij van de inzender te vorderen hebben of mochten krijgen wegens commissie, gemaakte kosten, eventueel verleende voorschotten of uit welken hoofde ook. 13. Voor zover in het bovenstaande niet bepaald, is het Nederlands recht van toepassing. Extract of the conditions of sale 1. 2. 3. 4. 5. The sale is strictly for cash payment only, with a charge of 22% and 2,50 for each seperate lot for commission (VAT included). All coins are guaranteed genuine, unless otherwise stated. The auctioneer is entitled to deliver goods against invoice. Invoices have to be paid within 14 days. The costs of postage and insurance, as well as bankcharges will be charged to the buyers. Only the Dutch text of conditions of sale is in force. Auszug aus den Versteigerungsbedingungen 1. 2. 3. 4. 5. Der Verkauf findet nur gegen Barzahlung statt, mit einem Aufgeld von 22% und 2,50 pro Los für Kommission (einschließlich Mehrwertsteuer). Die Echtheit der Münzen wird garantiert, soweit nicht anders vermerkt. Der Auktionar ist berechtigt auf Barzahlung zu verzichten und die Waren gegen Rechnung zu liefern. Für Lieferungen gegen Rechnung gilt ein Zahlungstermin von 14 Tagen. Versandkosten, Versicherungskosten und Bankkosten gehen zu Lasten des Käufers. Nur der Holländische Text der Versteigerungsbedingen ist gültig. VOCABULAIRE bankbiljetten brons buitenland bijna div. kwal. gedecentr. gemonteerd gep.stempels geslagen goud hoofdz(akelijk) kartelrand kl(ein formaat) kleur koper krasjes kijkgelegenheid k.z. leuke koop misslag paper money bronze foreign countries nearly mixed quality off centre mounted proof minted gold mostly milled edge note size colour copper(brass) scratches on view rev. important error monnaie de papier bronze pays étranger presque qual.div. décentré monté flan poli frappé d’or pour la plupart dentelure petit format couleur cuivre rayures exposition revers lot important erreur min(iem) muntmeester muntvondst naslag o.a. opbrengst oplage penningen randschade randschrift taxatie var(iëteit) verzameling v.z. zeldzaam zeer zeldzaam zilver zink z.j. banknoten bronze(erz) ausland fast versch.erhaltung dezentriert eingefasst polierte platte geprägt gold meist gerippter rand klein format farbe kupfer kratzer besichtigung rückseite bedeutend los fehler 31 little mintmaster hoard restrike such as result mintage medals damaged rim legend estimation variety collection obverse rare very rare silver zinc no date petite dir. de la monnaie trouvaille fausse entre autres prix atteint tirage médailles comm. dégats á tranche légende estimation variété collection avers rare grande rareté argent zinc sans date unbedeutend münzmeister fund nachprägung u.a. ergebnis auflage gedenkmünzen randfehler umschrift schätzung abart sammlung vorderseite selten sehr selten silber zink o.j. UW MUNTEN VERKOPEN ? Muntenveiling International Coin Auctioneers Muntenveiling veilt al sinds 1984 munten, penningen en papiergeld. Ons team van experts heeft al duizenden collecties verkaveld en onder de hamer gebracht, waaronder enkele bekende verzamelingen en muntvondsten. De vele complimenten die wij in de afgelopen 25 jaar van onze inzenders mochten ontvangen, zijn onze motivatie om ook uw collectie ooit te mogen veilen. Want voorop staat: veilen is een kwestie van vertrouwen! Uw voordelen als inzender: • Uw collectie krijgt de volle aandacht en wordt vakkundig door onze experts verkaveld. • Gratis verzekering tijdens vervoer en opslag tegen verlies, diefstal, brand en waterschade. • Onze kundige adviseurs staan voor u klaar met advies. • De veiling wordt openbaar, onder toezicht van een notaris, gehouden en is voor iedereen toegankelijk. • De luxe veilingcatalogus wordt verzonden naar duizenden koopkrachtige verzamelaars en handelaren in binnen- en buitenland. • De veiling wordt ondersteund middels het Internet en een uitgebreide advertentiecampagne in bekende vakliteratuur. • Niet alleen brengen uw munten bij ons aantoonbaar meer op dan bij collega’s (wij verkopen vrijwel alle goede stukken direct aan particuliere verzamelaars), ons verkoop- percentage schommelt tussen de 98 en 100%. • Bij ons bestaat tevens de mogelijkheid voor 100% verkoop- Uw collectie bij ons onder de hamer? garantie, dus géén retouren. • Wij limiteren uw munten op 80% van de taxatie in de veilingcatalogus; bij ons dus géén verkopen tegen ‘any-price’, maar bescherming van uw waardevolle munten. • Een renteloos voorschot op uw inzending is mogelijk. of • Het vertrouwd omgaan met uw gegevens als inzender is bij ons gewaarborgd. • Indien u niet wilt veilen, kopen wij uw collectie ook direct à contant tegen de hoogste marktprijs. liever contante afhandeling? Bel vandaag nog met Theo Peters 020-6261818 LID
VEILING – 345
More information2013 Jaarlijst
PRESTIGE BOEKJE POSTFRISDIAMANTEN JUBILEUM VAN KONINGIN ELIZABETH - PB