slutpriser - Stockholms Auktionsverk
2014-03-11 210296 EFVA ATTLING, hänge, sterlingsilver, hängets mittdel vändbar med text: AB IMO PÉCTORE, med betydelse: Från botten av hjärtat på latin, KEDJA, sterlingsilver, ankarlänk, längd 68 cm, total vikt ca 29,5 g Utrop 1 000 Klubbat 1 000 210343 CHANEL, Paris, collier, våren 1997, vita imiterade pärlor, dekorativt monogramprytt lås i gulmetall, stämpelmärkt CHANEL 97 P MADE IN FRANCE, längd 44 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 000 210344 LOUIS VUITTON, Paris, weekend bag, monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, N00933, 35 x 51 x 15 cm, axelband 37 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 000 4 000 210345 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrad "Monogram canvas", stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in france, 15 x 24 x 2 cm, avtagbart axelband 45 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 700 210346 LOUIS VUITTON, Paris, glasögonfodral, monogrammönstrad "Monogram canvas", stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in france, 17 x 8,5 cm Utrop 800 Klubbat 1 200 210349 PRADA, Milano, aftonväska, svart siden, dekorativ sammetsrosett, stämpelmärkt PRADA MADE IN ITALY, 15 x 23 x 7 cm, axelband 60 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 400 210350 CÉLINE, Paris, axelbandsväska, svart skinn, stämpelmärkt CÉLINE - PARIS MADE IN ITALY, 16 x 17 x 5,5 cm, axelband 56 cm Utrop 800 Klubbat 1 100 210353 LOUIS VUITTON, Paris, plånbok, monogrammönstrad "Monogram canvas", stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in france, 10 x 19 x 1,5 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 500 210356 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrad "Monogram idylle" med brunt skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, TH0063 , 21 x 30 x 7 cm, axelband 50-55 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 800 210358 LOUIS LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat läder, 20 x 30 x 7 cm, axelband 50-54 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 1 300 210362 TUDOR, damarmbandsur, 1980-tal, stål/gulddoublé, automatiskt urverk, caliber ETA 2671, plexiglas, datum, ref: 7614, boett nr: 10752, serie nr: 924138, diameter 25 mm, tillhörande box, papper och extra länkbit i original Skador: Bruksslitage Utrop Klubbat 4 000 4 000 210366 GUCCI, Florens, Rom, damarmbandsur, quartz, guldpläterad boett och länk, modell nr:4600 L, serie nr: 0009319, diameter inkl. krona 15 mm Skador: Ej funktionstestad Utrop 1 000 Klubbat 850 210475 JEAN PAUL GAULTIER, Paris, axelbandsväska, svart skinn, stämpelmärkt Jean Paul GAULTIER, 32 x 32 x 1,5 cm, axelband 25 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 1 400 Klubbat 1 200 210661 LANVIN, Paris, damarmbandsur, stål, 1970-tal, manuellt verk, plexiglas, diameter 40 mm Skador: Ej funktionstestad, slitage Utrop 1 000 Klubbat 450 210985 RONALD PINEAU, skärp, svart skinn med gråa nitar, stämpelmärkt RONALD PINEAU, enligt märkning storlek M, längd 88 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 Magasin 5 1 2014-03-11 210986 ALAÏA, Paris, kappa, 2012, kittfärgad ull, traditionell klockad Alaïaskärning, nylonfodrad, etikettmärkt ALAÏA PARIS, enligt etikett storlek 40, svensk storlek 36, mått: övervidd 88 cm, midjevidd 78 cm, raglanärm 74 cm, ryggbredd 33 cm, hellängd mitt bak 92 cm Utrop 8 000 Klubbat 6 000 210990 RONALD PINEAU, skärp, svart skinn med gråa och svarta nitar, dubbelt varv, stämpelmärkt RONALD PINEAU, enligt märkning storlek L, längd 187-190 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 100 210999 LANVIN, Paris, collier, vita Swarovskikristaller på matt vitmetall, ändar i svart skinn, längd 34-37 cm, tillhörande ask i original Utrop 4 000 Klubbat 2 400 211001 HALSBAND, enligt uppgift Edward Achour, vita imiterade pärlor och svarta stenar med berlock i form av paraply, längd 80 cm Utrop 1 000 Klubbat 550 211006 HALSBAND, enligt uppgift Edward Achour, vita imiterade pärlor med berlock i form av cupcake, längd 66 cm Utrop 1 000 Klubbat 650 211018 CORA BIJOUX, armband, roséfärgade länkar, stämpelmärkt CORA BIJOUX, längd 17-21 cm Utrop 1 000 Klubbat 450 2 Magasin 5 211036 JIMMY CHOO, London, boots, svart skinn, på platå, etikettmärkta JIMMY CHOO LONDON, enligt märkning storlek 40, klackhöjd 13 cm Utrop 3 000 Klubbat 1 500 211948 MATTHEW WILLIAMSON, aftonklänning, rosa tyll broderat med guldfärgade paljetter och bronsfärgade pärlor, underklänning i siden, etikettmärkt MATTHEW WILLIAMSON, enligt etikett storlek UK 14, mått: övervidd 94 cm, hellängd mitt bak 130 cm Utrop 4 000 Klubbat 2 000 211948 MATTHEW WILLIAMSON, aftonklänning, rosa tyll broderat med guldfärgade paljetter och bronsfärgade pärlor, underklänning i siden, etikettmärkt MATTHEW WILLIAMSON, enligt etikett storlek UK 14, mått: övervidd 94 cm, hellängd mitt bak 130 cm Utrop 4 000 Klubbat -400 213664 GUCCI, Florens, Rom, damarmbandsur, 1990/2000-tal, guldpläterad boett, quartz, ETA 980.003, modell nr:3000.2.M. serie nr:0347965, diameter inkl. krona ca 35 mm, originaletui band och spänne Utrop 1 500 Klubbat 1 800 215391 ÖRHÄNGEN/CLIPS, 1 par, 18 k guld, mabépärlor, total vikt ca 22,5 g Utrop 5 000 Klubbat 3 400 215680 RALPH LAUREN, handväska, kastanjebrunt präglat skinn, dekorativ hästsko i gulmetall mitt fram, stämpelmärkt RALPH LAUREN MADE IN ITALY, 33 x 42 x 13 cm, axelband 53-62 cm, tillhörande äkthetsbevis i original Utrop 4 000 Klubbat 3 600 216251 FENDI, axelbandsväska "Baguette", svart, dekorativt monogramprytt spänne i blank vitmetall, stämpelmärkt FENDI MADE IN ITALY 2355.266850.009, 12 x 30 x 0,5 cm, axelband 40-46 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 600 216335 PLANSCHVERK, 4 st. mappar, Paris Chic, Chic de Paris och Modelle der Meisterschule Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 400 216336 CHANEL, Paris, clips och hänge, qulitad gulmetall med dekorativa monogram, längd 2 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 550 216339 AIGNER, halsband, gulmetall, stämplemärkt med monogram, längd 45 cm Utrop 800 Klubbat 400 216340 HELENA RUBENSTEIN, Paris, armband, gulmetall och vit plast, stämpelmärkt HR paris, diameter 5,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 600 2014-03-11 217320 CHRISTIAN DIOR, Paris, axelbandsväska, mörkblått logomönster på beige canvasbotten, kantad med läder, etikettmärkt Christian Dior MADE IN FRANCE, 18 x 27 x 5,5 cm, axelband 48 cm Utrop 800 Klubbat 850 218570 ROBERTA DI CAMERINO, handväska, rött sammetsmönster på canvasbotten, stämpelmärkt Roberta di Camerino MADE IN ITALY, 22 x 32 x 16 cm 217343 HELENA RUBENSTIEN, Paris, halsband och clips, gulmetall med svart emalj och imiterade pärlor, stämpelmärkta HR paris, halsband, svarta kulor, längd 55 cm, clips, längd 4 cm, tillhörande dustbags i original Utrop 800 Klubbat 500 218578 BURBERRY, necessär, klassiskt rutmönster på beige botten, kantad med brunt skinn, stämpelmärkt BURBERRY ESTABLISHED 1856, 11 x 18 x 5 cm 217355 HELENA RUBENSTEIN, Paris, halsband och clips, gulmetall med vinröd emalj och dekorativa Swarovskikristaller, stämpelmärkta HR paris, längd 36 cm respektive 6 cm, tillhörande dustbags i original Utrop 800 Klubbat 1 100 217373 CÉLINE, Paris, halsband, monogramprydda länkar i gulmetall, längd 44 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 350 217377 JIMMY CHOO, rött präglat skinn, stämpelmärkt JIMMY CHOO, 32 x 32 x 8,5 cm, axelband 47 cm Utrop 3 000 Klubbat 4 200 218496 AFTONVÄSKA, Wien, petit point, 16 x 17 x 3 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat Skador: Slitage Utrop Klubbat Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 000 800 750 218583 CHRISTIAN DIOR, Paris, handväska, vinrött monogrammönster på naturfärgad canvasbotten, läderdetaljer, 23 x 41 x 19 cm Utrop 2 000 Klubbat 3 600 218630 ROBERTA DI CAMERINO, handväska, röd och svart sammet, svarta skinndetaljer, stämpelmärkt MADE IN ITALY BY "ROBERTA DI CAMERINO", 14 x 25 x 12 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 700 218898 VOGUE, amerikanska editionen, 12 nummer, 1989 Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 450 219101 CHANEL, Paris, cocktailklänning, 1920-talsinspirerad, bläckblå helsidenorganza, draperad höft, rynkad dubblerad kjol med lagda veck, tre dekorativa svarta sidenrosetter i ryggen, losefit, mått: övervidd 86 cm, midjevidd 82 cm, pingvinärm 29 cm, kjollängd mitt bak 89 cm, knäppning med hakar och hyskor och tryckknappar i ryggen, handpiquerat blixtlås mitt bak, underklänning i helsidenchiffong, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE, MADE IN FRANCE Fabriqué en France, Collection 19, STYLE/Modèle 23678, SIZE/Taille 40, COLOR/Coloris 01, enligt etikett storlek 40 Utrop 4 000 Klubbat 2 800 219379 YVES SAINT LAURENT, Paris, ametistlila lammmoccapäls, 1980-tal, pingvinmodell, dekorerad med satinband, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 130 cm, stuss 120 cm, nerhasad axel från nacke/ärm 22/88 cm, hellängd mitt bak 77 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 1 600 219405 MANOLO BLAHNIK, pumps, cremefärgat siden, etikettmärkt MANOLO BLAHNIK, enligt märkning storlek 36, klackhöjd 7,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 700 800 450 Magasin 5 3 2014-03-11 219408 GUCCI, Florens, Rom, stövlar, svart skinn, dekorativa blanka monogram på utsidan, stämpelmärkta GUCCI made in italy, enligt märkning storlek 37,5, höjd 40 cm, klackhöjd 1,5 cm 220539 CÉLINE, Paris, armband, 1992, gulmetall, dekorativa berlocker, stämpelmärkt CELINE 92 MADE IN ITALY, diameter 5,5 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 2 800 Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 220709 CHOPARD, örhängen, 1 par, 18 k guld, hjärtformade, "Happy diamonds", 2 briljanter i olika färger, total vikt ca 4,4 g, originaletui Utrop 4 000 Klubbat 4 200 1 200 3 800 219506 BVLGARI, Paris, automatiskt herrarmbandsur "Anfiteatro III Millennio", omkring 2000, ETA-verk cal. 2892, safirglas, graverad innerring, boett i 18 k guld, alligatorband, spänne i 18 k, limiterad upplaga om 2000, serie nr 0670/2000, diameter 35 mm, originalbox, stämplade papper och bok medföljer Utrop 24 000 Klubbat 23 000 219667 CARTIER, Paris, reservoarpenna, modell nr: 1986 0528, "Pasha de Cartier", 1987, spets i 18 k guld, längd 14 cm, i originaletui med certifikat Utrop 3 000 Klubbat 2 200 219932 BUCHERER, damarmbandsur, quartz, guldpläterad boett, modell nr: 980.700, 3 extra band och originaletui medföljer, diameter inkl. krona 26 mm Skador: Smärre bruksslitage, ej funktionstestad Utrop 1 500 Klubbat 1 200 219934 LOUIS VUITTON, Paris, handväska, monogrammönstrad ljusrosa "Monogram vernis", nyckelhållare med nycklar, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, 18 x 19 x 8 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 Magasin 5 2 000 1 600 221756 PIERRE CARDIN, Paris, axelbandsväska, svart skinn, stämpelmärkt pierre cardin 04.175.02, 25 x 28 x 8,5 cm, axelband 27 cm Utrop 1 400 Klubbat 1 200 221757 CARTIER, Paris, plånbok, oxblodsfärgat skinn, stämpelmärkt Cartier PARIS, 9 x 10 x 1 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 400 221768 GUCCI, Florens, Rom, resväska, mörkblått monogrammönster på grå botten med mörkblåa präglade läderdetaljer, blåa- och rödrandiga revärer, adressbricka, hänglås, stämpelmärkt GUCCI, 44 x 74 x 21 cm Skador: Slitage, nycklar saknas Utrop 2 000 Klubbat 2 600 221769 GUCCI, Florens, Rom, resväska, mörkblått monogrammönster på grå botten med mörkblåa präglade läderdetaljer, blåa- och rödrandiga revärer, adressbricka, nyckelhållare med nycklar, 34 x 51 x 17 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 1 900 221770 SALVATORE FERRAGAMO, handväska, svart skinn, stämpelmärkt Salvatore Ferragamo, 19 x 25,5 x 4 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 400 850 221779 HERMÈS, Paris, axelbandsväska "Vespa PM", naturfärgad canvas, mörkblått mjukt präglat kalvskinn "Veau Togo", rundade sömmar utåt "retourné", spänne i "gold hardware" blank gulmetall, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad R, inramat C, 28 x 27 x 8 cm, axelband 41 cm, tillhörande dustbag och box i original Utrop 4 000 Klubbat 4 000 221782 VERA WANG, brudklänning, vit helsiden, kjol kantad med helsiden, band i dekorativa mönster, dekorerat liv med sidenband och rosetter, liv uppslaget med fjädrar, rayonfodrad, underkjolar i nylontyll, etikettmärkt VERA WANG LUXE, enligt etikett storlek 8, mått: övervidd 84 cm, midjevidd 68 cm, höftvidd 80 cm, knäppning med knappar mitt bak, blixtlås mitt bak 55 cm, kjollängd mitt bak från midja 175 cm, kjollängd fram från midja 112 cm, tillhörande slöja i nylontyll kantad med sidenband Utrop 25 000 Klubbat 21 000 2014-03-11 221789 HERMÈS, Paris, stövlar "Jumping", kastanjebrunt hårt kalvskinn "Veau Box", spännen och lås i "silver hardware" blank vitmetall, stämpelmärkta HERMÈS, enligt märkning storlek 38, höjd 44 cm, klackhöjd 2 cm, tillhörande dustbags i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 5 000 5 600 221790 HERMÈS, Paris, poncho "Rocabar", ull, senapsfärgad botten med röda och mörkblå ränder, svart skinnskodd halsringning, etikettmärkt HERMÈS - PARIS, mått: ärmlängd 66 cm, hellängd mitt bak 92 cm Utrop 2 000 Klubbat 5 400 221794 YVES SAINT LAURENT, Paris, aftonväska, svart mocca, dekorativt mönster av vita Swarovskikristaller av Eiffeltornet mitt fram, stämpelmärkt SAINT LAURENT rive gauche MADE IN FARNCE, 31 x 22 x 7,5 cm Utrop 1 600 Klubbat 650 221798 CHRISTIAN DIOR, Paris, kuvertväska, beige logomönster på mörk botten, kantad med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt Christian Dior MADE IN FRANCE, 18 x 29 x 2 cm Utrop 800 Klubbat 700 221799 CARTIER, Paris, necessär, oxblodsfärgat skinn, stämpelmärkt Cartier PARIS, 12,5 x 18,5 x 1 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 350 221801 HERMÈS, Paris, halsduk, orange och beige vävd ull, märkt HERMÈS, 190 x 33 cm Utrop 2 000 Klubbat 3 600 221811 LOUIS VUITTON, Paris, dokumentportfölj, monogrammönstrad "Monogram Canvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in france, 25,5 x 37,5 x 3 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 2 600 221813 MONT BLANC, reservoarpenna, svart, stämpelmärkt MONT BLANC MEISTERSTÛCK, längd 13 cm, tillhörande äkthetsbevis och ask i original Utrop 1 000 Klubbat 1 400 221822 WALTER STIEGER, handväska, svart ormskinn, etikettmärkt WALTER STEIGER, 36 x 42 x 18 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 2 000 1 000 221835 CHRISTIAN DIOR, Paris, glasögonfodral och scarf, mörkblått logomönster på beige botten, märkta Christian Dior, 18 x 9 respektive 75 x 75 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 800 221864 CHRISTIAN DIOR, Paris, mössa, röd och grå rävpäls, naturfärgat lappverk, etikettmärkt Christian Dior BOUTIQUE PARIS, MADE IN FRANCE VFabriqué en France 1A14199200, enligt etikett storlek 58 Utrop 2 000 Klubbat 3 600 221869 FENDI, axelbandsväska, brunt monogrammönster på beige botten, bruna skinnhandtag, stämpelmärkt FENDI MADE IN ITALY, 21 x 34 x 6 cm, axelband 14 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 300 221870 FENDI, axelbandsväska, svart mönster på brun botten, bruna skinnhandtag, stämpelmärkt FENDI MADE IN ITALY, 27,5 x 46 x 15,5 cm, axelband 18 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 1 900 221872 CHRISTIAN DIOR, Paris, weekendväska, mörkblått monogrammönster på ljusblå botten, mörkblå skinndetaljer, handtag med D:n i blank gulmetall, lås och nyckel, stämpelmärkt Christian Dior PARIS, MADE IN ITALY PZ 0401, 25 x 51 x 23, axelband 110 cm Utrop 4 000 Klubbat 3 200 221873 YVES SAINT LAURENT, Paris, sandaletter, svart skinn, stämpelmärkta YVES SAINT LAURENT rive gauche, enligt märkning storlek 36, klackhöjd 9,5 cm Utrop 1 000 Klubbat 350 221879 CHANEL, Paris, axelbandsväska, "Flap bag 2.55", fuchsiafärgad quiltad nylon, monogramprytt lås och länk i matt gulmetall med tvinnat band, stämpelmärkt CHANEL, kontrollnummer 3591..., 15 x 25 x 6 cm, axelband 52 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 8 000 Klubbat 7 400 Magasin 5 5 2014-03-11 222587 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7694 OA respektive 5295 TA Utrop 1 000 Klubbat 750 222806 ARMANI, halsband, beige, tvinnat, dekorativa vita imiterade pärlor, stämpelmärkt ARMANI COLLEZIONI, längd 55 cm Utrop 800 Klubbat 1 100 223097 MONTBLANC, pennor, 2 st., varav en reservoir och en bläck, svarta, stämpelmärkta MONTBLANC MEISTERSTÜCK, längd 13,5-14 cm 222767 EMILIO PUCCI, Florens, aftonkappa, klassiskt Puccimönster i svart, grått och vitt, kantad med silverbrokad, a-linjemodell, acetatfodrad, etikettmärkt EMILIO PUCCI FIRENZE, enligt etikett storlek I 46 F 42 U.S.A. 12 U.K. 14 B CH - D - DK 42, mått: övervidd 89 cm, axel/ärm 50 cm, hellängd mitt bak 106 cm, tillhörande galge i original Utrop 4 000 Klubbat 10 500 222812 HALSBAND, enligt uppgift Armani, tvinnade metalltrådar, dekorativa pärlemortonade plattor, längd 37 cm Utrop 800 Klubbat 1 000 Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 222768 TOILETTEVÄSKA, ca 1900, cognacsfärgat skinn, gula stickningar, präglad intitial A. J-D. på ovansidan, inhållandes flakonger, dosor, manikyrset, borste och nycklar, klädd i grönt moiréfoder, 39 x 58 x 12 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 850 222793 CHURCH'S, snörskor, svart perforerat skinn, stämpelmärkta Church's, enligt märkning storlek 6,5, klackhöjd 2,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 000 222797 MÄRTHASKOLAN, Stockholm, aftontoilette, syrenlila changésilk, rynkad kjol, organzafodrad, handsydd, etikettmärkt H.M. Drottningens Hovleverantör Märthaskolan STOCKHOLM, svensk storlek 38, mått: övervidd 90 cm, midjevidd 66 cm, höftvidd 80 cm, stuss 104 cm, kjollängd mitt bak 111 cm, tillhörande tyllunderkjol Utrop 3 000 Klubbat 1 700 6 Magasin 5 223072 NINA RICCI, Paris, paraply, mörkblått blomstermönstrat nylon, etikettmärkt NINA RICCI PARIS, längd 88 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 600 223076 MIU MIU, Milano, axelbandsväska, svart präglat skinn, stämpelmärkt miu miu, 24 x 30 x 11 cm, axelband 55 cm Utrop 3 000 Klubbat 4 200 223078 HALSBAND OCH ARMBAND, turkosa stenar, längd 22 respektive 63 cm Utrop 1 500 Klubbat 2 600 223093 WATERMAN, Paris, pennor, 2 st., varav en reservoir och en bläck, stämpelmärkta WATERMAN MADE IN FRANCE, längd 14-14,5 cm, tillhörande etui i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 750 1 000 1 800 223116 HERMÈS, Paris, armband, tryckt dekor med djur i emalj på gulmetall, stämpelmärkt HERMÈS PARIS Made in Austria, diameter 6 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 2 400 223418 BURBERRY, London, hundkappa, svart och beigerutig, plisserad, etikettmärkt BURBERRY LONDON, 32 x 16 cm Utrop 800 Klubbat 400 223421 GUCCI, Florens, Rom, hundboll, röd gummi, stämpelmärkt GUCCI DOG, höjd 13 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 350 223471 KAPPA, svart mocca, råa kanter, knäppning med hak och hysk, rak modell, ofodrad, mått: övervidd 98 cm, midjevidd 98 cm, stuss 112 cm, axel/ärm 12/78 cm, ryggbredd 36 cm, hellängd mitt bak 110 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 3 200 2014-03-11 223593 CHANEL, Paris, axelbandsväska "Flap bag 2.55", svart quiltat lammskinn, monogramprytt lås och länk i blank gulmetall med tvinnat skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN FRANCE, kontrollnummer 2344380, 13,5 x 18 x 6,5 cm, axelband 55 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 8 000 8 800 223678 MANOLA BLAHNIK, London, pumps, svart siden, dekortaiva skospännen beströdda med Swarovskikristaller mitt fram, etikettmärkta MANOLO BLAHNIK, enligt märkning storlek 36,5, klackhöjd 7,5 cm Utrop 1 400 Klubbat 600 223679 YVES SAINT LAURENT, Paris, boots, leopardmönstart hästhår, svart moccaplatå, stämpelmärkta YVES SAINT LAURENT rive gauche, enligt märkning storlek 36,5, klackhöjd 13,5 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 1 000 Klubbat 600 223681 PRADA, Milano, skärp, beigevit linneblandning, spänne och kanter i beige mocca, stämpelmärkt PRADA MADE IN ITALY, enligt märkning storlek 34/85, längd 78-88 cm Utrop 800 Klubbat 300 223682 PRADA, Milano, skärp, kanstajebrunt präglat skinn, vita stickningar, stämpelmärkt PRADA MADE IN ITALY, enligt märkning storlek 80/32, längd 70-80 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 600 223683 RONALD PINEAU, skärp, svart skinn med dekorativa nitar i guloch vitmetall, stämpelmärkt RONALD PINEAU, enligt märkning storlek M, längd 88 cm Utrop 800 Klubbat 1 400 223685 BOTTEGA VENETA, solglasögon, brunt fjärilsmönster, tonade linser, stämpelmärkta BOTTEGA VENETA, tillhörande fodral i original Utrop 800 Klubbat 1 800 224857 FENDI, klänning, blomstermönstrad bomull, puffärm, nätt axelvadd, etikettmärkt ROMA FENDI 365, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 90, midjevidd 64, hellängd mitt bak 91 cm, illhörande underkjol i tyll Skador: Mindre fläckar Utrop Klubbat 1 600 450 224875 BURBERRY, damarmbandsur, stål, quartz, modell nr: BU1053, serie nr:00998, läderarmband, originalbox och certificat medföljer, diameter 20 mm Skador: Smärre bruksslitage Utrop 1 200 Klubbat 1 500 225056 LOUIS VUITTON, Paris, handväska "Ixia MM", 2013, tobaksbrunt monogrammönstrat skinn "Antheia", lås, nycelhållare med nycklar, stämeplemärkt LOUIS VUITTON PARIS Made in Italy, FO 3112, 32 x 38 x 17 cm, präglat axelband 38 cm, tillhörande dustbag i original, 2013 Utrop 10 000 Klubbat 11 000 225111 GUCCI, Florens, Rom axelbandsväska, brunt monogrammönster på guldmetallicbotten, lock och axelband i brunt präglat skinn, vita stickningar, hjärtformat hänge i blank vitmetall, stämpelmärkt GUCCI made in italy, 153690 204991, 15 x 24 x 6 cm, axelband 18-20 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 400 1 000 225112 HERMÈS, Paris, scarf "Flower Power", Leigh P. Cooke, 2008, foulardsiden, cerise botten, märkt Hermès - Paris, ca 90 x 90 cm Skador: Slitage, fläckar Utrop Klubbat 1 200 850 225153 CARTIER, Paris, dokumentmapp, oxblodsfärgad mocca, skinnkantad, stämpelmärkt le must de Cartier Rd 1975 Paris, 21 x 31 x 2 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 1 600 225179 YVES SAINT LAURENT, Paris, skärp, flätat med kastanjebrunt skinnoch mörkblå canvas, märkt YSL, längd 76 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 350 225494 CARTIER, Paris, plånbok, oxblodsfärgat skinn, präglat monogram, stämpelmärkt Cartier PARIS, 10 x 14 x 1,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 200 Magasin 5 7 2014-03-11 225498 CARTIER, Paris, nyckelhållare, oxblodsfärgat skinn, präglat monogram, stämpelmärkt Cartier PARIS, 11,5 x 7 x 2,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 450 225530 VERSACE, clips och armband, i form av solar, blank gulmetall, stämpelmärkta VERSACE PROFUMI, clips, längd 3 cm, armband, längd 20 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 000 Klubbat 600 225539 VERSACE, solglasögon, sköldpaddsmönstrade, bruntonade linser, stämpelmärkta VERSACE MADE IN ITALY LIMITED EDITION, tillhörande kvitto, fodral och ask i original Utrop 800 Klubbat 1 400 225561 CHRISTIAN DIOR, Paris, damarmbandsur, quartz, datum, modell nr:48133, serie nr:761163, guldpläterad boett, diameter inkl. krona 26 mm Skador: bruksslitage, ej funktionstestad Utrop Klubbat 1 200 800 225572 YVES SAINT LAURENT, Paris, axelbandsväska "Mombasa", kastanjebrunt präglat skinn, hornhandtag, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche, 93561.484514, 28 x 37 x 3 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 8 Magasin 5 2 000 1 000 225578 YVES SAINT LAURENT, Paris, pumps, kastanjebrun mocca, stämpelmärkta YVES SAINT LAURENT rive gauche, enligt märkning storlek 36, klackhöjd 13,5 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 1 000 Klubbat 500 225590 LOUIS VUITTON, axelbandsväska "Petit Bucket", monogrammönstrad "Monogram Canvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, VI 0040, 26 x 23 x 16 cm, axelband 18-27 cm, tillhörande necessär 10 x 17 x 2 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 3 200 225596 CHRISTIAN DIOR, Paris, axelbandsväska, mörkblått skinn, stämpelmärkt Christian Dior MADE IN FRANCE, 21 x 27 x 5 cm, axelband 32-55 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 950 225598 PIERRE HARDY, sandaletter, svart blankt skinn, stämpelmärkta PIERRE HARDY, enligt märkning storlek 38, klackhöjd 11 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 1 000 Klubbat 300 225600 GUCCI, Florens, Rom, moccajacka, potatisfärgad , rak modell, etikettmärkt GUCCI, enligt etikett storlek 56, mått: övervidd 120 cm, axel/ärm 17/88 cm, ryggbredd 51 cm, hellängd mitt bak 67 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 700 225616 SONIA RYKIEL, Paris, handväska, 2011, svart lack, stämpelmärkt SONIA RYKIEL 54226964-97, 32 x 38 x 11 cm, axelband 45 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 3 000 Klubbat 1 800 225618 GIANVITO ROSSI, Milano, pumps, 2013, rosa mocca med silverfärgad tå och klackslut, stämpelmärkta Gianvito Rossi MILANO, enligt märkning storlek 39,5, klackhöjd 11 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 100 225619 EMILIO PUCCI, klänning, Florens, 2013, 1920-talsinspirerad modell, helsidenchiffong, klassiskt Puccimönster, dekorativa broderier, pärlor och koraller, dubblerat liv, losefit, etikettmärkt EMILIO PUCCI MADE IN ITALY, enligt etikett storlek I 40 F 36 U.S.A. 6 U.K. 8 B - CH - D - DK 36, svensk 36/38, mått: övervidd 86 cm, höftvidd 88 cm, kjollängd mitt bak 104 cm Utrop 3 000 Klubbat 4 000 225627 CHRISTIAN DIOR, Paris, axelbandsväska, vinrött logomönster på beige canvasbotten, kantad med läder, länk i blank gulmetall, etikettmärkt Christian Dior MADE IN FRANCE, 15 x 21 x 3,5 cm, dubbla axelband 26 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 1 700 225630 PLÅNBÖCKER, 2 st., mörkbrun alligator, 17 x 11 x 1 cm respektive 9 x 11,5 x 1 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 2 000 2014-03-11 225636 CARTIER, Paris, reseur, mekaniskt verk, alarmfunktion, boett av mässing och lack, verk nr: 949, serie nr: 17119, i originaletui, höjd 8 cm Skador: Boett med lackskador Utrop 3 000 Klubbat 2 400 225644 BOTTEGA VENETA, axelbandsväska, kanelbrunt flätat skinn "Intrecciato Nappa", stämpelmärkt BOTTEGA VENETA MADE IN ITALY, 27 x 36 x 14 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 5 000 Klubbat 5 200 225645 STÖVLAR, Jimmy Choo, London, svart skinn, stämpelmärkta JIMMY CHOO LONDON, enligt märkning storlek 39,5, klackhöjd 9 Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 800 225646 CHRISTIAN DIOR, Paris, pennkjol, gråmelerad ull med lycra, acetatfodrad, etikettmärkt Christian Dior, enligt etikett storlek F 42 GB 14 D 40 USA 10, mått: midjevidd 76 cm, höftvidd 90 cm, stuss 102 cm, hellängd mitt bak 60 cm, delbart blixtlås mitt bak cm Utrop 1 000 Klubbat 350 225648 DOLCE & GABBANA, kappa, svart ullblandning, figursydd, viskosfodrad, etikettmärkt D&G DOLCE&GABBANA, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 86 cm, axel/ärm 11,5/46,5 cm, hellängd mitt bak 109 cm Utrop 3 000 Klubbat 4 400 225651 SALVATORE FERRAGAMO, axelbandsväska, vitt skinn, spänne i blank gulmetall, stämpelmärkt Salvatore Ferrragamo L 210538 MADE IN ITALY, 19,5 x 24 x 10 cm, axelband 51-55 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 1 100 225665 VIVIENNE WESTWOOD, London, halsband, gulmetall, dekortiva Swarovskikristaller, längd 38 cm Skador: Trasigt låst Utrop Klubbat 1 000 850 225670 CHRISTIAN DIOR, LANCÔME, BOUCHERON och GUERLANI, Paris, fickspeglar, 3 st., längd 6-7 cm, brosch, längd 5 cm, tillhörande askar i original Utrop 800 Klubbat 350 225672 YVES SAINT LAURENT, Paris, korthållare, mörkblått präglat skinn, stämpelmärkt YSL, 9 x 14,5 cm, hänge, blank vitmetall, längd 10 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 350 225674 CHRISTIAN DIOR, Paris, beautybox, mörkblått logomönster på beige canvasbotten, kantad med läder, tillhörande spegel och nycklar, etikettmärkt made in France garanti Schotchgard, 18 x 30,5 x 20,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 3 800 225677 CHRISTIAN DIOR, Paris, handväska, mörkblått logomönster på beige canvasbotten, kantad med läder, etikettmärkt made in France garanti Schotchgard, 23 x 39 x 19 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 800 225679 CHRISTIAN DIOR, Paris, handväska, mörkblått logomönster på beige canvasbotten, kantad med läder, etikettmärkt made in France garanti Schotchgard, 26 x 47 x 22 cm, necessär, etikettmärkt Christian Dior BAGAGES PARIS MADE IN FRANCE, made in France garanti Schotchgard, 22 x 30 x 7,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 3 000 225680 GUCCI, Florens, Rom, axelbandsväska, beige monogrammönster på naturfärgad botten, beige läderdetaljer, gröna- och rödrandiga revär mitt fram, stämpelmärkt GUCCI "Accessory Collection" MADE IN ITALY, 904.02.064, 23 x 33 x 9,5 cm, axelband 55-59 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 750 225681 GUCCI, Florens, Rom, handväska, mörkblått monogrammönster på narurfärgad botten, mörkblåa läderdetaljer, blå- och rödrandig revär, stämpelmärkt GUCCI "Accessory Collection" MADE IN ITALY, 010-378, 25 x 28 x 8,5 cm, axelband 55 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 4 400 Magasin 5 9 2014-03-11 225682 CHRISTIAN DIOR, Paris, portfölj, axelbandväska och plånbok, mörkblått logomönster på beige canvasbotten, kantade med läder, stämpelmärkta Christian Dior MADE IN FRANCE, 29 x 37 x 4 cm, 16 x 25,5 x 2 cm, axelband 36 cm respektive 9,5 x 15 x 1,5 cm 225691 KARA ROSS, NEW YORK, skärp, svart pärglat lack, sköldpaddsmönstart spänne, stämelmärkt KARA ROSS new york, enligt märkning storlek M, längd 71-81 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 350 Skador: Slitage Utrop Klubbat 225692 ALAÏA, Paris, handväska, kittfärgat perforerat skinn, tillhörande fickspegel och necessär, stämpelmärkt ALAÏA PARIS MADE IN ITALY, 30 x 36 x 20 cm, handtag 17 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 4 000 Klubbat 6 200 2 000 1 600 225683 HATT, beige draperingar, dekortiva fjädrar, etikettmärkta JACQUES HEIM Svend PARIS, Röstbergs STOCKHOLM PROVENIENS: Skador: Slitage Utrop Klubbat 800 450 225687 AXELBANDVÄSKA, brun- och beigetonat krokodilskinn, länk i gulmetall, 31 x 14 x 2,5 cm, axelband 38 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 225689 HERMÈS, Paris, scarf, foulardsiden, svart och vit botten, märkt HERMÈS_PARIS, ca 55 x 55 cm, tillhörande ask i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 200 1 600 225690 VERSACE, skärp, vitt skinn, nitar i balnk vitmetall, stämpelmärkt VERSACE MADE IN ITALY DCD C492.DVNAB, enligt märkning storlek 90/36, längd 83-93 cm Utrop 1 000 Klubbat 550 10 Magasin 5 225693 GIANOFRANCO FERRÉ, skärp, mynt i matt gul- och vitmetall, längd 73-87 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 350 225694 CHRISTIAN DIOR, Paris, solglasögon, svarta, skalmar med dekorativa D:n beströdda med Swarovskikristaller, bruntonade linser, stämpelmärkta Christian Dior MADE IN ITALY, tillhörande dustbag och fodral i original Utrop 800 Klubbat 1 100 225695 ANGELO MARANI, armband, bärnstenstonat, dekorativa bärnstensfärgade, blekgula och gråa Swarovskikristaller, stämpelmärkt angelo marani, längd 8 cm, diameter 6 cm, tillhörande ask i original Utrop 800 Klubbat 1 400 225700 CHANEL, Paris, dräkt, bestående av dräktjacka och kjol, ullblandning i grått, svart och silvermetallic, fodrad med japonsiden mönstrad med invävda monogram, etikettmärkt CHANEL, dräktjacka, figursydd, klassiskt påsydd länk i oxiderad metall i nederkant, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 86 cm, höftvidd 100 cm, axel/ärm 13/72 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 56 cm, kjol, två snefickor fram, etikettmärkt MADE IN FRANCE FABRIQUE EN FRANCE 99A P14339V07992 AE710 38, enligt etikett storlek 38, mått: låg midjevidd 76 cm, höftvidd 88 cm, stuss 100 cm, hellängd mitt bak 52 cm , dolt blixtlås mitt bak 20 cm Utrop 4 000 Klubbat 4 600 225701 PRADA, Milano, blus, ostronfärgad helsidenorganza, rak modell, knäppning bak, enligt etikett storlek 40, mått: övervidd 92 cm, midjevidd cm, axel/ärm 12/76 cm, ryggbredd 39 cm, hellängd mitt bak 67 cm, foderlinne i helsidencrêpe, etikettmärkt PRADA MILANO, enligt etikett storlek 40 Utrop 2 000 Klubbat 2 200 225702 TADASHI SHOJI, aftonklänning, brun tyll, beströdd med paljetter, draperad, polyesterfodrad, etikettmärkt TADASHI SHOJI, enligt etikett storlek M, mått: övervidd 94 cm, midjevidd 66 cm, hellängd mitt fram 140 cm, hellängd mitt bak 148 cm Utrop 3 000 Klubbat 1 500 225703 LANVIN, Paris, cape, svart ull, spänne i sköldpadd, etikettmärkt LANVIN Hiver 2011, enligt etikett storlek 38, mått: öppning för ärm i sidorna 33 cm, hellängd mitt bak 92 cm Utrop 2 000 Klubbat 3 200 2014-03-11 225706 CÉLINE, Paris, cape, vinröd ull, halvcirkel, spänne i gulmetall, avtagbart pälsfoder, etikettmärkt CELINE PARIS MARQUE DÉPOSÉ MADE IN FRANCE, svensk storlek 38/40, mått: axel till axel 43 cm, hellängd mitt bak 123 cm Utrop 3 000 Klubbat 2 200 225708 CHOPARD, damarmbandsur, 1970-tal, 18 k vitguld, plexiglas, bekransad glasring med 24 st briljanter, manuellt verk, modell nr: 77336, verk nr: 4520, integrerad länk i 18 k vitguld, diameter inkl. krona 18 mm, vikt 35,7 g, tillhörande ask i original Skador: Länk med smärre brott Utrop 10 000 Klubbat 8 000 225768 CHANEL, Paris, plånbok, svart präglat skinn "Caviar", broderat monogram, stämpelmärkt CHANEL MADE IN ITALY, 10,5 x 11,5 x 1,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 400 850 225804 TOILETTEVÄSKA, ca 1940, cognacsfärgat skinn, gula stickningar, präglad initial Hj. Th. A., innehållandes toiletteinredning med dosor och flakonger i glas, manikyrset, kam och borstar, 34 x 60,5 x 16 cm, tillhörande fodral PROVENIENS: Hjalmar Thörnström Skador: Slitage, trasig spegel Utrop 2 000 Klubbat 1 000 225896 HERMÈS, Paris, ryggsäck "Herbag", svart kalvskinn och canvas, lås i borstad vitmetall, nyckelhållare med nycklar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS, artisanstämplad C, inramat E, 24 x 28 x 11 respektive 33 x 28 x 11 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 5 000 Klubbat 5 400 225900 HERMÈS, Handväska Kelly 32 cm i Blue Jean Togo kalvskinn, rundade sömmar utåt s.k retourné, spänne och lås i Palladium vitmetall, bokstaven H i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2004, 23 x 32 x 18 cm, axelband 88 cm, tillhörande nycklar, lås och dustbag i orginal, väskan är använd men i bra skick Utrop 20 000 Klubbat 32 000 225903 CHRSITIAN DIOR, Paris, handväska, cognacsfärgat präglat skinn, stämpelmärkt Christian Dior, 17 x 36 x 4 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 800 225905 YVES SAINT LAURENT, Paris, clips, gröna pärlor på gulmetall, stämpelmärkta YSL, längd 3 cm Utrop 800 Klubbat 500 225964 ANDRÉ COURRÈGES, Paris, kamera "Minolta ac 101", tillhörande kameraväska i original 14 x 9 x 3,5 cm Skador: Ej funktionstestad Utrop Klubbat 225976 HERMÈS, Paris, armband, svart kalvskinn "Veau Box", plattor i gulmetall, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, diameter 6 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 1 700 225979 CHANEL, Paris, brosch, blank gulmetall med dekorativt inramat monogram, stämpelmärkt CHANEL 2 9 MADE IN FRANCE, 4,5 x 4,5 cm, tillhörande ask i original, Utrop 1 200 Klubbat 700 225982 FENDI, plånbok, brunrandig med cognacsfärgade skinnkanter med vita stickningar, monogram mitt fram, stämpelmärkt FENDI MADE IN ITALY, 180-01609, 10 x 19,5 x 2 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 000 Klubbat 400 225984 FENDI, nyckelring, brunrandigt och cognacsfärgat skinn med monogram och vita stickningar, stämpelmärkt FENDI, längd 13 cm, tillhörande ask i original Utrop 800 Klubbat 300 226032 YVES SAINT LAURENT, Paris, skärp, präglat, perforerat skinn i vitt och grått, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT, Paris, enligt märkning storlek 75/80, längd 70-75 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 300 800 300 Magasin 5 11 2014-03-11 226184 GUCCI, Florens, Rom, axelbandsväska, brunt monogrammönster på naturfärgad canvasbotten, vita skinndetaljer, beige stickningar, stämpelmärkt GUCCI made in italy, 113012 002122, 23 x 28 x 8 cm Utrop 1 200 Klubbat 900 226204 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrade "Monogram canvas" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in france, 20 x 24 x 6 cm, axelband 44-52 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 600 226331 CHANEL, Paris, skärp, metallicfärgat präglat skinn, stämpelmärkt CHANEL, längd 78 cm Utrop 1 000 Klubbat 350 226332 LOUIS VUITTON, Paris, hårband, transparenta kuber, stämpelmärkta LOUIS VUITTON PARIS, tillhörande fodral i original Utrop 800 Klubbat 350 226333 HERMÈS, Paris, scarf, foulardsiden, gröngul, märkt HERMÈS PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 1 200 Klubbat 2 400 226353 LOUIS VUITTON, Paris, nycklar, 2 st., för Louis Vuittons vårkampanj 2011, blank gulmetall, magnetiska, stämpelmärkta LOUIS VUITTON, längd 17-19 cm Utrop 1 000 Klubbat 800 12 Magasin 5 226356 LOUIS VUITTON, Paris, röda magneter, 33 st., för Louis Vuitton, höjd 23-26,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 400 226357 LOUIS VUITTON, Paris, röda magneter, 33 st., för Louis Vuitton, höjd 23-26,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 600 226538 GUCCI, Florens, Rom, axelbandsväska, brun monogrammönstrad nylon, stämpelmärkt GUCCI made in italy, 272351 521753-05, 26 x 32 x 10 cm, axelband 50-57 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 1 000 Klubbat 1 500 226733 CHRISTIAN DIOR, Paris, handväska, brunt monogrammönster på naturfärgad canvasbotten med bruna skinnkanter, 35 x 33 x 17 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 1 100 226753 CHRISTIAN DIOR, Paris, axelbandsväska, brunt monogrammönster på beige botten, stämpelmärkt Christian Dior MADE IN FRANCE, 13 x 19 x 4 cm, dubbelt axelband 30 cm Utrop 800 Klubbat 950 226754 CHRISTIAN DIOR, Paris, kuvertväska, svart mocca, stämpelmärkt Christian Dior Paris - Mexico Hecho en Mexico PIEL BOVING, 13,5 x 22 x 4,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 1 000 226756 CHRISTIAN DIOR, Paris, hjärtformad brosch, beströdd med röda, vita och turkosa pärlor, stämpelmärkt Christian Dior, längd 3,5 cm Utrop 800 Klubbat 550 226863 HERMÈS, Paris, armband "Arcane", sterlingsilver, stämpelmärkt HERMÈS, diameter 5,5 cm, tillhörande ask i original Utrop 8 000 Klubbat 10 500 226865 HERMÈS, Paris, armband "Cartouche", sterlingsilver med mörkbrunt skinn, stämpelmärkt HERMÈS, artisanstämplat LG, längd 6 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 2 400 226866 BOTTEGA VENETA, armband "Intrecciato Argento Antique Bracelet", sterlingsilver, stämpelmärkt BOTTEGA VENETA MADE IN ITALY, artisanstämplat L, diameter 6,5 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 1 800 226867 ARMBAND, läder och sterlingsilver, längd 86 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 100 2014-03-11 226868 LOUIS VUITTON, Paris, sjal, cashmere- och silkeblandning, violett leopardmönster, etikettmärkt LOUIS VUITTON, PARIS, ca 185 x 125 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 500 226870 FERRAGAMO, rock, olivfärgat skinn, rak modell, dold knäppning, cashmerefodrad, etikettmärkt Ferragamo, enligt märkning storlek 50, mått: övervidd 120 cm, axel/ärm 17/64 cm, hellängd mitt bak 100 cm Utrop 6 000 Klubbat 4 800 226924 YVES SAINT LAURENT, Paris, omlottaftontopp, 1980-tal, guldmönster på svart botten, nätt axelvadd, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT variation, svensk storlek 36, mått: övervidd 80 cm, axel/ärm 12/67 cm, ryggbredd 32 cm, hellängd mitt bak 48 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 600 227002 HERMÈS, handväska Kelly 35 cm i Malachite grön Taurillon Clémence kalvskinn med rundade sömmar utåt s.k retourné, spänne och lås i Palladium vitmetall, bokstaven Q i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2013, 25 x 35 x 21 cm, tillhörande nycklar, lås, dustbag och box i orginal, väskan är i nyskick och skyddsplasten på metallen är fortfarande kvar Utrop 53 000 Klubbat 42 000 227013 HERMÈS, handväska Birkin 35 cm i Togo kalvskinn med spänne och lås i gulmetall, bokstaven L i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2008, 25 x 35 x 18 cm, tillhörande nycklar, lås, dustbag och box i orginal, kvitto bifogas, väskan är i nyskick Utrop 55 000 Klubbat 62 000 227019 CHANEL, Paris, axelbandsväska "Flap bag 2.55", svart quiltat lammskinn, monogramprytt lås och länk i blank gulmetall med tvinnat skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN FRANCE, kontrollnummer 11733098, 16 x 25 x 6 cm, dubbelt axelband 26 cm, tillhörande kvitto, dustbag och kartong i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 18 000 19 000 227026 CHRISTIAN DIOR, Paris, axelbandsväska "Saddle bag", svart präglat skinn, C:n och D:n i blank gulmetall, stämpelmärkt Christian Dior PARIS MADE IN ITALY RU 0091, tillhörande äkthetsintyg och dustbag i original Utrop 5 000 Klubbat 4 000 227041 CHARLES JOURDAN, Paris, axelbandsväska, beigegrått skinn, stämpelmärkt CHARLES JOURDAN Paris MADE IN FRANCE, 19 x 28,5 x 4 cm, axelband 55 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 350 227044 GUCCI, Florens, Rom, dokumentmapp och kuvertväska, brunt monogrammönster på beige botten, cognacsfärgade skinnkanter med vita stickningar, stämpelmärkta GUCCI MADE IN ITALY, 017.098.0025 respektive 004.104.0141, 27,5 x 41 x 1 cm respektive 18,5 x 30 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 550 227046 HERMÈS, Paris, armband, i form av hästhuvud, vitmetall, stämpelmärkt HERMÈS PARSI MADE IN FRANCE, diameter 6 cm, tillhörande ask i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 3 000 227141 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5364 OA respektive 5360 OA Utrop 1 000 Klubbat 1 200 227142 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 59 EA respektive 5145 HA Utrop 1 000 Klubbat 3 200 227144 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7986 EA respektive 7128 FA Utrop 1 000 Klubbat 1 500 227145 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7885 MA respektive 5141 HA Utrop 1 000 Klubbat 1 200 227151 MULBERRY, axlebandsväska "Bayswater", svart präglat skinn, spänne i matt gulmetall, nyckelhållare med lås och nycklar, stämpelmärkt MULBERRY, 026904, 26,5 x 35 x 16,5, axelband 15,5 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 4 000 Klubbat 5 400 Magasin 5 13 2014-03-11 227152 PRADA, Milano, handväska, rött präglat skinn, cognacsfärgade handtag, adressbricka, lås, nyckelhållare med nycklar, stämpelmärkt PRADA MILANO, 29 x 42 x 16 cm Utrop 4 000 Klubbat 5 800 227155 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5231 SA respektive 5168 IA Utrop 1 000 Klubbat 800 227156 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5200 IA respektive 7726 OA Utrop 1 000 Klubbat 1 200 227160 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5182 IA respektive 5062 PA Utrop 1 000 Klubbat 750 227162 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5162 HA respektive 7756 FA Utrop 1 000 Klubbat 1 200 227163 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5218 IA respektive 5168 IA Utrop 1 000 Klubbat 1 100 227174 CÉLINE, Paris, berlockarmband, gulmetall, stämpelmärkt CELINE PARIS, längd 22 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 2 000 14 Magasin 5 227194 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5161 HA respektive 7883 MA Utrop 1 000 Klubbat 1 700 227215 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5168 IA respektive 5244 SA Utrop 1 000 Klubbat 1 500 227196 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5183 IA respektive 7821 UA Utrop 1 000 Klubbat 1 000 227218 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5032 PA respektive 5160 HA Utrop 1 000 Klubbat 1 300 227199 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5450 FA respektive 5139 HA Utrop 1 000 Klubbat 1 300 227221 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5218 IA respektive 59 EA Utrop 1 000 Klubbat 1 000 227202 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7883 MA respektive 7957 EA Utrop 1 000 Klubbat 1 100 227227 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5099 HA respektive 5214 IA Utrop 1 000 Klubbat 1 000 227205 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5173 IA respektive 5022 PA Utrop 1 000 Klubbat 1 900 227228 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7124 FA respektive 59 EA Utrop 1 000 Klubbat 2 000 227213 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5141 HA respektive 5200 IA Utrop 1 000 Klubbat 1 400 227235 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7937 MA respektive 614 SA Utrop 1 000 Klubbat 1 300 227214 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 7670 TA respektive 7990 EA Utrop 1 000 Klubbat 1 300 227237 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5145 HA respektive 7759 FA Utrop 1 000 Klubbat 1 100 2014-03-11 227238 HERMÈS, Paris, slipsar, 2 st., foulardsiden, märkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE 5168 IA respektive 7937 MA Utrop 1 000 Klubbat 1 000 227268 FENDI, solglasögon, sköldpaddsmönstrade, bruna linser, stämpelmärkta FENDI MADE IN ITALY, tillhörande fodral i original Utrop 800 Klubbat 900 227366 CHANEL, Paris, scarf, jacquardsiden med invävt rosettmönster, mörkblå/röd botten, puderrosa cameliarosor och länkar, märkt CHANEL, ca 80 x 80 cm Utrop 1 200 Klubbat 1 600 227369 CHRISTIAN DIOR, Paris, solglasögon, gul och grå plast, tonade linser, stämpelmärkta Christian Dior Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 650 227375 CÉLINE, Paris, halsband, 2 st. monogramprydda länkar i gulmetall och sköldpadd, längd 44 respektive 36 cm Utrop 1 000 Klubbat 350 227378 GIVENCHY, Paris, halsband, gulmetall och oxiderad metall, stämpelmärkt GIVENCHY, längd 38 cm Utrop 800 Klubbat 2 400 227380 HÄNGE och BROSCH, YVES SAINT LAURENT, Paris, droppformad rostfärgad sten med matt gulmetall, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche Made in France, längd 7 cm, BOUCHERON, Paris, blank gulmetall, stämpelmärkt BOUCHERON PARFUMS, längd 3,5 cm, tillhörande ask i original Skador: Hänge med pricka i stenen Utrop 1 000 Klubbat 300 227384 BALMAIN, Paris, klänning, turkos siden med vita prickar, knäppning med klädda knappar mitt bak, acetatfodrad underklänning, etikettmärkt PIERRE BALMAIN Ready to wear by Torella, mått: övervidd 102 cm, midjevidd 88 cm, hellängd mitt bak 108 cm Utrop 1 600 Klubbat 1 000 227388 CHANEL, Paris, axelbandsväska, svart qulitat lammskinn, länkar i blank gulmetall med tvinnade skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN FRANCE, 20 x 29 x 6,5 cm, axelband 50 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 6 000 4 400 227393 CÉLINE, Paris, skärp, svart skinn, spännen i blank gulmetall, stämpelmärkt CÉLINE PARIS MADFE IN ITALY, etikettmärkt SVAN SKODON IMPORT STOCKHOLM, längd 74-73 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 227396 ISSEY MIYAKE, topp "Pleats", blålila helplisserad polyester, flexibelt material, rak modell, intrikat asiatisk skärning, ståkrage, etikettmärkt ISSEY MIYAKE, enligt etikett storlek M, mått: övervidd 98 cm, axel-ärm 75 cm, hellängd mitt bak 69 cm Utrop 800 Klubbat 350 227398 ISSEY MIYAKE, byxdress "Pleats", bestående av jacka, topp och byxa, helplisserad polyester, flexibelt material, etikettmärkt PLEATS PLEASE, jacka, mörkblå, rak modell, enligt etikett storlek 3, mått: övervidd cm, axel/ärm / cm, ryggbredd cm, längd mitt bak cm, topp, blå- och rödrandig, rak modell, intrikat asiatisk skärning, enligt etikett storlek 5, mått: övervidd cm, axel/ärm / cm, längd mitt bak cm, byxa, mörkblå, enligt etikett storlek 3, mått: resårmidja, benlängd 97 cm Utrop 1 000 Klubbat 650 227625 VERSACE, sjal, 80% ull 20% cashmere, märkt ATELIER VERSACE, 152 x 65 cm, tillhörande kartong i original, Utrop 2 000 Klubbat 1 500 227656 LOUIS VUITTON, Paris, slip-in skor, vitt och svart skinn, stämpelmärkta LOUIS VUITTON PARIS, enligt märkning storlek 36,5, klackhöjd 6 cm Utrop 1 400 Klubbat 600 800 400 Magasin 5 15 2014-03-11 227707 YVES SAINT LAURENT, Paris, päls, 1980-tal, silverräv, pingvinärmad, svarta soutageknappar, acetatfodrad, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT MADE IN FRANCE, svensk storlek 40, mått: stuss 102 cm, ärmlängd 70 cm, hellängd mitt bak 68 cm Utrop 4 000 Klubbat 5 000 227742 GUCCI, Florens, Rom, moccapäls, svart, figursydd, uppvikbara ärmar, fickor med ficklock, etikettmärkt GUCCI, enligt märkning storlek 44, mått: övervidd 94 cm, midjevidd 88 cm, stuss 104 cm, axel/ärm 14/78 cm, ryggbredd 42 cm, hellängd mitt bak 63 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 6 000 4 000 227856 MULBERRY, handväska, ljusbrunt flätat skinn, stämpelmärkt MULBERRY ENGLAND, artisanstämplad LG, 012481, 16 x 23 x 9 cm, axelband 62-67 cm Utrop 1 000 Klubbat 2 200 227858 MULBERRY, handväska, kastanjebrunt flätat skinn, stämpelmärkt MULBERRY ENGLAND, artisanstämplad CD, 966724, 12 x 13 x 7 cm, axelband 70 cm Utrop 1 000 Klubbat 2 000 228092 CHRISTIAN DIOR, Paris, cape, gråmelerad cashmere, volangkantad med sammetsfransar, etikettmärkt Christian Dior PARIS, mått: hellängd mitt bak 79 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 800 16 Magasin 5 228093 KENZO, brosch/hänge, gulmetall med transparent platta, stämpelmärkt Kenzo, längd 3,5 cm Utrop 800 Klubbat 300 228094 CHANEL, Paris, scarf, jacquardskiden, puderrosa botten, märkt CHANEL, ca 85 x 85 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 100 228095 CLIPS och BROSCH, matt gulmetall med imiterade vita pärlor, clips, längd 3 cm, brosch, stämpelmärkt A - F PARIS, längd 6 cm Utrop 800 Klubbat 300 228097 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrad denim, cognacsfärgat axelband i skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS..., 16 x 26 x 4 cm, axelband 20 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 400 4 000 228113 CHRISTIAN LOUBOUTIN, Paris, sandaletter, korall- och gråmelerat ormskinn, korallfärgade remmer, stämpelmärkta Christian Louboutin Paris, enligt märkning storlek 40, tillhörande dustbag och skokartong i original Utrop 2 000 Klubbat 2 000 228120 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Chantilly GM", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS MADE IN FRANCE, .V.I.0920, 22 x 21 x 6 cm, axelband 48-56 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 600 228121 LOUIS VUITTON, Paris, necessär, monogrammönstrad "Monogram canvas", etikettmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, 16,5 x 27,5 x 8 cm Utrop 1 400 Klubbat 1 700 228133 HERMÈS, Paris, scarf "A Propos de Bottes", Xavier de Poret, 1962, foulardsiden, brun/vit botten, märkt Hermès Paris, ca 90 x 90 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 400 228314 LOUIS VUITTON, Paris, resväska "Keepall 60", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat skinn, lås, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in france, 33 x 60 x 26 cm Skador: Smärre slitage, nyckel saknas Utrop 4 000 Klubbat 3 200 228318 PIERRE CARDIN, Paris, loafers, herr, kastanjebrunt skinn, etikettmärkta pierre cardin PARIS, enligt märkning storlek 42, klackhöjd 2 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 900 2014-03-11 228354 CHANEL, Paris, axelbandsväska, "Flap bag 2.55", gyllenbeige quiltat lammskinn, monogramprytt lås och länk i blank vitmetall med tvinnat skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN ITALY, kontrollnummer 15912364, 17 x 31 x 5 cm, dubbelt axelband 31 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 8 000 Klubbat 13 500 228356 CHANEL, Paris, axelbandsväska, vitt quiltat lammskinn "caviar", monogramprytt lås och länk i blank vitmetall med tvinnat skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN ITALY, kontrollnummer 17679506, 23 x 38 x 13 cm, axelband 28 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 8 000 Klubbat 7 600 228379 CARTIER, Paris, sjal, siden, blå botten med bourgognegfärade kanter, märkt must de Cartier, ca 135 x 135 cm Utrop 1 200 Klubbat 1 800 228490 PALOMA PICASSO, axelbandsväska, svart nylon, monogram i blank gulmetall mitt fram, stämpelmärkt By Paloma Picasso MADE IN ITALY, 18 x 23 x 7 cm, axelband 43-47 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 300 228514 LORO PIANA, cape, svart cashmere med fransar, etikettmärkt Ing. Loro Piana & Co., mått: ärmlängd 69 cm, hellängd mitt bak 82 cm Utrop 2 500 Klubbat 3 200 228529 ANYA HINDMARCH, London, axelbandsväska, beige präglat skinn, stämpelmärkt ANYA HINDMARCH LONDON, 23 x 38 x 10 cm, axelband 21 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 2 000 1 300 228563 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrat bläckblått skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, 16 x 26 x 4 cm, axelband 21 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 2 000 Klubbat 2 200 228567 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Mini Pochette", mönstrad "Damier canvas" med brunt skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, SP1010, 13,5 x 16 x 5 cm, avtagbart axelband 21 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 100 228569 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, 30 x 38 x 12 cm, axelband 18-21 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 000 4 200 228570 LOUIS VUITTON, sjal, 70% cashmere 30% silke, benvit, monogrammönstrad, etikettmärkt LOUIS VUITTON PARIS MADE IN ITALY, 176 x 64 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 228592 LOUIS VUITTON, Paris, kilklackssandaletter, crocopräglade orange och violetta och guldfärgade skinnremmar, stämpelmärkta LOUIS VUITTON PARIS, storlek 38, klackhöjd 9,5 cm Utrop 3 000 Klubbat 1 500 228594 HERMÈS, Paris, scarf "Les Levriers", Xavier de Poret, 1956, foulardsiden, röd/vit botten, märkt Hermès - Paris, ca 90 x 90 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 000 228595 HERMÈS, Paris, scarf "Tableau de Chasse", Henri de Linares", jacquradsiden, rostfärgad/gammelrosa/vit, märkt HERMÈS, ca 90 x 90 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 000 228596 HERMÈS, Paris, scarf, Xavier de Poret, foulardsiden, gul botten, märkt Hermès - Paris, ca 90 x 90 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 400 228597 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Houston", monogrammönstrad röd "Monogram vernis" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in Spain, CA0070, 25 x 30 x 15 cm, axelband 19 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 3 800 2 000 1 500 Magasin 5 17 2014-03-11 228817 BREITLING, damarmbandsur "Lady J", ref: D52065, serie nr:1 3581, quartzverk (ETA 956.112), guld/stål, datum, safirglas, originallänk, diameter 31 mm Skador: Bruksslitage, ej funktionstestad Utrop Klubbat 6 000 4 600 228825 GUCCI, Florens, Rom, damarmbandsur, stålboett, ref: 3900L, quartz, diameter inkl. krona 14 mm Skador: Ej funktionstestad Utrop 1 200 Klubbat 550 228826 RING, 18 k vitguld, briljant ca 0,70 ct samt 2 småbriljanter ca 0,04 ct/st, kvalité ca W-TCR(H-I)VS-SI, Gullfaxe AB, Stockholm 1995, ringstorlek ca 15 mm, vikt ca 9,2 g Utrop 10 000 Klubbat 8 000 228905 CHANEL, Paris, plånbok, svart quiltat lammskinn, vitt broderat monogram, stämpelmärkt CHANEL, kontrollnummer 9595638, 10,5 x 10 x 2 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 500 228913 MULBERRY, mobilfodral, orange och vitt präglat skinn, präglade emblem mitt fram, 12,5 x 7,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 600 228915 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Saumur MM", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, MB 2067, 24 x 30 x 12 cm, axelband 52-61 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 228992 HERMÈS, Paris, axelbandsväska "Evelyne III", sent 1980-/tidigt 90-tal, färg "Gold" gyllenbrun, mjukt präglat kalvskinn "Veau Togo", vita stickningar, rundade sömmar utåt "retourné", handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad R, storlek GM, 33 x 31 x 10 cm, axelband 41 cm, tillhörande dustbags i original Utrop 8 000 Klubbat 7 800 228997 ROLEX, damarmbandsur, "Pearlmaster", 18 k guld, ref: 80318, serie nr: P193319, verk nr: 0259990, caliber 2235, boett nr: 2078, låsnr :72948 AB5, datum, automatiskt urverk, glasring med 12 st briljanter, diameter 29 mm, vikt 109 g, tillhörande certifikat och box i original Skador: Bruksslitage Utrop Klubbat 72 000 64 000 228997 ROLEX, damarmbandsur, "Pearlmaster", 18 k guld, ref: 80318, serie nr: P193319, verk nr: 0259990, caliber 2235, boett nr: 2078, låsnr :72948 AB5, datum, automatiskt urverk, glasring med 12 st briljanter, diameter 29 mm, vikt 109 g, tillhörande certifikat och box i original Skador: Bruksslitage Utrop Klubbat 18 Magasin 5 2 000 3 800 72 000 -60 000 229151 KÄPPAR, 3 st., Sverige och England, silverkryckor, varav en stämpelmärkt HOWELL LONDON, stämplad initial V. E.-m, längd 90 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 2 400 229184 CHRISTIAN LOUBOUTIN, Paris, pumps, cerise mocca, stämpelmärkta Christian Louboutin Paris, enligt märkning storlek 36, klackhöjd 10,5 cm, tillhörande dustbag och skokartong i original Utrop 3 000 Klubbat 1 500 229184 CHRISTIAN LOUBOUTIN, Paris, pumps, cerise mocca, stämpelmärkta Christian Louboutin Paris, enligt märkning storlek 36, klackhöjd 10,5 cm, tillhörande dustbag och skokartong i original Utrop 3 000 Klubbat -1 300 229219 ANDRÉ COURRÈGES, Paris, axelbandsväska, cremefärgad mocca och nylon, stämpelmärkt courrèges, 16 x 28 x 7 cm, axelband 28 cm Utrop 1 000 Klubbat 350 229333 BVLGARI, Paris, damarmbandsur "Tubogas", stål/18 k guld, ref: BB 192T, serie nr: P 110234, quartz, diameter inkl. krona 21 mm, tillhörande box i original Skador: Smärre burksslitage Utrop 8 000 Klubbat 6 400 2014-03-11 229395 LOUIS VUITTON, Paris, koffert, monogrammönstrad "Monogram canvas", handtag i cognacsfärgat skinn, mässingsförstärkta hörn, etikettmärkt LOUIS VUITTON 878738 AVe MARCEAU 78bis PARIS NICE.2AVe DE SUÈDE, 36 x 50 x 16 cm Skador: Slitage, nyckel saknas Utrop 5 000 Klubbat 4 600 229425 HERMÈS, Paris, scarf "Herbier de Gavarnie", Francoise de la Perriere, 1994, jacquardsiden, rosa/vit botten, märkt HERMÈS PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 600 229430 HERMÈS, Paris, scarf "Plumes et Grelots", Julia Abadie, 1995, jacquardsiden, bourgogneröd/vit botten, märkt HERMÈS PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 200 229441 GEORG JENSEN, damarmbandsur "Vivianna", design Torun Bülow-Hübe, stålboett, quartz verk, modell nr: 336, serie nr: 128716, diameter 22 mm, Georg Jensen, tillhörande dustbag i original Skador: Bruksslitage, ej funktionstestad Utrop Klubbat 5 000 5 200 229444 HERMÈS, Paris, scarf "Les Fêtes du Roi Soleil", Michele Duchene, 1995, jacquardsiden, ljusgrön botten, märkt HERMÈS - PARIS, ca 90 x 90 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 000 229448 HERMÈS, Paris, scarf "Feux de l´hiver", Chistiane Vauzelles, 1981, foulardsiden, blågrå botten, märkt HERMÈS - Paris, ca 90 x 90 cm Utrop 1 200 Klubbat 1 700 229452 HERMÈS, Paris, scarf "Traineaux et Glissades", Francoise de la Perriere, 1966, ljusblå botten, märkt Hermès Paris, ca 90 x 90 cm Utrop 1 200 Klubbat 2 600 229454 HERMÈS, Paris, scarf "Joies d´hiver", Joachim Metz, 1992, foulardsiden, mörkblå/vit botten, märkt HERMÈS - PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 900 229456 HERMÈS, Paris, scarf "Joies d´hiver", Joachim Metz, 1992, jacquardsiden, vit botten, märkt HERMÈS - PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 400 229481 MÄRTHASKOLAN, Stockholm, smokingklänning, brun siden, acetatfodrad, etikettmärkt H.K.H Hertiginnans av Västerbotten Hovleverantör Märthaskolans FRANSKA AVDELNING STOCKHOLM, mått: övervidd 88 cm, midjevidd 78 cm, stuss 92 cm, djupt ringad bak, från nacke ca 30 cm, kjollängd mitt bak 53 cm Utrop 1 000 Klubbat 550 229489 EFVA ATTLING, ring, 18 k guld, "Love Beads Topaz", ringstorlek ca 16,5 mm, vikt ca 3,5 g Utrop 2 500 Klubbat 2 800 229491 EFVA ATTLING, armring, halsband, ring, sterlingsilver, "Bow Wow Wow", i form av stiliserade rosetter, ringstorlek ca 17 mm, kedjans totala längd ca 41,5 cm Utrop 2 500 Klubbat 2 600 229494 GOYARD, Paris, handväska, vit-och beigemönstrad på svart botten, cognacsfärgade kanter och handtag i skinn, vita stickningar, stämpelmärkt GOYARD PARIS MADE IN FRANCE, 32,5 x 27,5 x 14 cm Utrop 6 000 Klubbat 6 200 229498 GOYARD, Paris, axelbandsväska, vit-och beigemönstrad på svart botten, cognacsfärgade kanter och handtag i skinn, vita stickningar, stämpelmärkt GOYARD PARIS MADE IN FRANCE, AR0020059, 30,5 x 44 x 12 cm, axelband 19 cm Utrop 6 000 Klubbat 8 000 229528 HERMÈS, Paris, handväska "Herbag", brunt kalvskinn med utbytbar korallfärgad canvasdel, lås i "silver hardware" vitmetall, nyckelhållare med nycklar, handgjord, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplad AR, inramat M, 32 x 39 x 14 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 8 000 6 800 229534 HERMÈS, handväska Trim 34 cm i naturfärgad canvas och Barenia kalvskinn med vita stickningar, spänne och lås i Palladium vitmetall, bokstaven I i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2005, 26 x 34 x 8,5 cm, axelband ca 26-28 cm, väskan är i mycket bra skick Utrop 8 000 Klubbat 6 000 Magasin 5 19 2014-03-11 229542 HERMÈS, handväska Birkin 35 cm i cognacsfärgad matt krokodil, enligt stämpelmärkning porosus, med vita stickningar, spänne och lås i Palladium vitmetall, bokstaven J i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2006, 28 x 35 x 18 cm, tillhörande nycklar och lås i orginal, väskan är aldrig använd och har kvar skyddsplasten på metallen Utrop 200 000 Klubbat 170 000 229564 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Petit Bucket", brunt monogrammönster "Monogram idylle", kanter och axelband i präglat skinn, vita stickningar, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, FL101600, 26 x 23 x 16 cm, axelband 18-27 cm, tillhörande necessär 10 x 17 x 2,5 cm Utrop 3 000 Klubbat 2 600 229732 CHANEL, Paris, axelbandsväska, svart präglat skinn mönstrat med quiltade sömmar, ringar och monogram i matt gulmetall, stämpelmärkt CHANEL MADE IN ITALY, kontrollnummer 8482822, 20 x 34 x 10 cm, tillhörande äkthetsbevis och dustbag i original Utrop 6 000 Klubbat 5 400 229736 ROLEX, armbandsur "Datejust", stål/guld, automatiskt urverk, datum, safirglas, caliber 3135, ref:116243, serie nr: V597712, diameter 36 mm, tillhörande tavla med blomdekor, diamantbekransad glasring, 2 extra länkbitar, certifikat, papper och box i original Skador: Smärre bruksslitage Utrop 68 000 Klubbat 58 000 20 Magasin 5 229759 EMILIO PUCCI, Florens, scarf, ull, svart botten, etikettmärkt Emilio Pucci FLORENCE ITALY, ca 85 x 85 cm, tillhörande fodral i original Utrop 1 200 Klubbat 950 229790 CHRISTIAN DIOR, Paris, minkpäls, brun, rak modell, knäppning med hakor och hyskor, acetatfoder med invävda CD:N, etikettmärkt Christian Dior BOUTIQUE FOURRURE, svensk storlek 40, mått: övervidd 98 cm, axel/ärm 12/80 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt bak 82 cm, slitsar i sidorna 25 cm Utrop 4 000 Klubbat 12 000 229792 HERMÈS, Paris, scarf "Les Cléfs", Cathy Latham, 1965, foulardsiden, ljusrosa/vit botten, märkt HERMÈS PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 1 200 Klubbat 2 200 229796 GUCCI, Florens, Rom, damarmbandsur, stålboett, quartz, ref: 3900L, svart lack armband, originalspänne, diameter inkl. krona 14 mm Skador: Ej funktionstestad Utrop 1 200 Klubbat 950 229812 PRADA, Milano, blus, siden, blå- och brunprickig med blåa ränder på vit botten, rak modell, etikettmärkt PRADA MADE IN ITALY, enligt märkning storlek 44, mått: övervidd 94 cm, axel/ärm 12,5/34 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 54 cm Utrop 1 000 Klubbat 800 229903 CHANEL, Paris, axelbandsväska "Flap bag 2.55", svart quiltat lammskinn, monogramprytt lås och länk i blank gulmetall med tvinnat skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN FRANCE, kontrollnummer 273212, 16 x 25 x 7 cm, dubbla axelband 24 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 14 000 14 000 229912 YVES SAINT LAURENT, Paris, blus, 1970-tal, smaragdgrön taft, volangkant kring halsringningen, puffärm med resåravslut, rak modell, etikettmärkt SAINT LAURENT rive gauche, enligt etikett storlek 36, mått: övervidd 96 cm, axel/ärm 11/74 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 60 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 350 229914 HERMÈS, Paris, sandaletter, svart lack, på platå, stämpelmärkta HERMÈS PARIS, enligt märkning storlek 39,5, klackhöjd 13 cm, tillhörande dustbags skokartong i original Utrop 3 000 Klubbat 1 500 229916 VALENTINO, axelbandsväska, kittfärgad mocca, dekorativt handtag med två ormar med turkosa stenar, etikettmärkt VALENTINO GARAVANI, 19 x 36 x 5 cm, axelband 21 cm Utrop 4 000 Klubbat 4 600 2014-03-11 229935 CÉLINE, Paris, sommarklänning, helsidenchiffong, violetta blåklockor på vit botten, båtringad, etikettmärkt CÉLINE PARIS, enligt etikett storlek 40, mått: övervidd 108 cm, midjevidd 66 cm, hellängd mitt bak 97 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 600 229967 CHURCHE'S, jodhpurs, svart skinn, stämpelmärkta Church's English shoes, enligt uppgift storlek 42, klackhöjd 2 cm, tillhörande dustbags och skokartong i original Utrop 2 000 Klubbat 1 700 230012 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska, monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in Spain, CA0096, 27 x 32 x 8,5 cm, axelband 24-48 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 3 800 230016 BURBERRY, axelbandsväska, silver- och svartrutig med emblem, kanter och axelband i svart skinn, stämpelmärkt BURBERRY LONDON, MADE IN ITALY, 16 x 30 x 0,5 cm, axelband 16-28 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 400 230017 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Delightful Monogram MM", monogrammönstrad "Monogram anvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, MI3150, 34 x 52 x 15 cm, axelband 19 cm Utrop 6 000 Klubbat 4 600 230154 EMILIO PUCCI, Florens, scarf, siden, etikettmärkt Emilio Pucci FLORENCE - ITALY, ca 85 x 85 cm, tillhörande fodral i original Utrop 1 200 Klubbat 600 230155 EMILIO PUCCI, Florens, scarf, ull, etikettmärkt Emilio Pucci FLORENCE - ITALY, ca 85 x 85 cm, tillhörande fodral i original Utrop 1 200 Klubbat 450 230157 PACO RABANNE, Paris, scarf, siden, märkt paco rabanne PARIS, ca 100 x 100 cm, tillhörande fodral i original Utrop 1 200 Klubbat 450 230200 LOUIS VUITTON, Paris, handväska "Alma", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat läder, lås med nycklar, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, FL1021, 24 x 30 x 16 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 2 800 230205 KURT GEIGER, clutch, hallonröd leopardmönstrad rips, avtagbar länk i blank vitmetall, etikettmärkt KG KURT GEIGER, 9 x 18 x 5 cm, axelband 49 cm Utrop 4 000 Klubbat 3 000 230230 BURMA, Paris, armband, vita och blåa Swarovskikristaller, längd 20 cm, tillhörande ask i original Utrop 800 Klubbat 850 230231 YVES SAINT LAURENT, Paris, puderdosa, blank gulmetall, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT PARIS, längd 6,5 cm, tillhörande fodral och ask i original Utrop 800 Klubbat 400 230233 PRADA, Milano, clutch, röd siden, stämpelmärkt PRADA MILANO, 9,5 x 17 x 3,5 cm, tillhörande äkthetsbevis och dustbag i original Utrop 2 000 Klubbat 1 200 230234 HERMÈS, Paris, handskar, rött präglat skinn, handgjorda, stämpelmärkta HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, enligt märlning storlek 6,5, tillhörande ask i original Utrop 1 000 Klubbat 1 700 230237 ALAÏA, Paris, skärp, leopardmönstrat, stämpelmärkt ALAÏA PARIS MADE IN FRANCE, enligt märkning storlek 70, längd 67-72- cm Utrop 1 000 Klubbat 1 100 230321 CHLOÉ, Paris, skärp, svart flätat skinn, ormhuvud och svans i matt gulmetall, stämpelmärkt Chloé, längd 77 cm Utrop 1 000 Klubbat 900 230348 HERMÈS, Paris, armband, tryckt dekor i turkos och roströd emalj på gulmetall, stämpelmärkt HERMÈS PARIS Made in France, + Q, diameter 6 cm, tillhörande dustbag och ask i original Utrop 2 000 Klubbat 2 600 Magasin 5 21 2014-03-11 230349 HERMÈS, Paris, armband, tryckt dekor med aftonväskor i grå och svart emalj på gulmetall, stämpelmärkt HERMÈS PARIS Made in France, + N, diameter 6 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 2 600 230354 PHILIP TREACY, London, hatt, svart siden, etikettmärkt PHILIP TREACY LONDON, enligt etikett storlek M Utrop 1 000 Klubbat 650 230355 HERMÈS, Paris, skärp, brun croco, spänne i "silver hardware" vitmetall, handgjort, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplat 9 C, inramat G, enligt märkning storlek 75, längd 83 cm, tillhörande ask i original Utrop 4 000 Klubbat 3 000 230361 HERMÈS, Paris, skärp, rött kalvskinn "Veau Box", spänne i "silver hardware" blank vitmetall, handgjort, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplat 80, inramat Y, enligt märkning storlek 85, längd 77-82 cm, tillhörande ask i original Utrop 2 000 Klubbat 1 200 230380 AFTONVÄSKOR, 2 st., svart plisserat siden med kant och spänne bestrött med vita Swarovskikristaller på matt vitmetall respektive blomstermönster på benvit botten, 12 x 17,5 x 1 cm respektive 9,5 x 13,5 x 0,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 22 Magasin 5 800 500 230415 LOUIS VUITTON, Paris, clutch, flerfärgat monogrammönster av Murakami på svart botten med cognacsfärgade skinndetaljer, nitar i blank gulmetall, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, 13,5 x 26,5 x 14 cm, tillhörande dustbag och box i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 5 000 5 000 230431 CHRISTIAN DIOR, Paris, babyskor, ljusblått präglat skinn, etikettmärkta baby Dior, enligt märkning storlek 17, tillhörande ask i original Utrop 800 Klubbat 650 230465 GEORG JENSEN, armbandsur, design Torun Bülow- Hübe, stålboett, ref 224, manuellt verk, caliber:7001- Peseux, originalarmband med spänne i sterlingsilver, diameter 33 mm Skador: Tavla och glas med repor Utrop 4 000 Klubbat 2 000 230641 FENDI, axelbandsväska "Baguette", rosa-, grön- och orangemönstrad, broderade pärlor, spänne med monogram och axelband i vit- och svartmelerad samt orange- och svartmelerad ödla, stämpelmärkt FENDI MADE IN ITALY, 13,5 x 24,5 x 3,5 cm, axelband 16-21 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 5 000 Klubbat 4 800 230642 CHANEL, Paris, portfölj, svart quiltat lammskinn, monogram i blank gulmetall, fem fack, stämpelmärkt CHANEL MADE IN ITALY, kontrollnummer 1538431, tillhörande äkthetsbevis i original, 30 x 36,5 x 7 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 6 000 6 000 230686 YVES SAINT LAURENT, Paris, cape, svart ull, pellerinkrage i silkesammet, knytband i maronfärgat siden, bandkantad med acetatband, etikettmärkt SAINT LAURENT rive gauche, enligt etikett storlek 36, mått: hellängd mitt bak 119 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 2 000 2 800 230798 RALPH LAUREN, kavaj, grönrutig tweed, figursydd, acetatfodrad, etikettmärkt RALPH LAUREN, enligt etikett storlek 10, svensk storlek 40, mått: övervidd 90 cm, midjevidd 80 cm, höftvidd 52 cm, axel/ärm 13/77 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 62 cm, gångveck 16 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 900 230799 MIU MIU, Milano, axelbandsväska, gult skinn, bruna stickningar, stämpelmärkt miu miu, 44 x 49 x 2,5 cm, axelband 20 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 3 200 2014-03-11 230844 HERMÈS, Paris, skärp, svart, hårt kalvskinn "Veau Box", handgjort, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, artisanstämplat 3 0, inramat A, enligt märkning storlek 80, längd 77-82 cm, tillhörande ask i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 000 2 600 230851 COLLIER, 2-radigt, odlade saltvattenspärlor, ca 7,5 mm, 18 k vitguldlås, med odlade pärlor samt 7 åttkantslipade diamanter, Juvelateljén AB, Evert Lindberg, Göteborg 1979, längd 45 cm Utrop 7 000 Klubbat 5 600 230946 HALSBAND, enligt uppgift Yves Saint Laurent, Paris, länk i gulmetall med pärlemorfärgade och sköldpaddsmönstrade runda plattor, längd 36 cm; smärre slitage Utrop 2 000 Klubbat 1 000 230951 CHRISTIAN DIOR, Paris, hänge/broscher, 2 st., stämpelmärkta Chr. Dior/GERMANY, varav en i matta transparenta blommor med pestiller i gulmetall med Swarovskikristaller, längd 9 cm respektive imiterad pärla och CD-mönsterad gulmetall, längd 2,5 cm Utrop 1 000 Klubbat 5 400 230952 EMILIO PUCCI, Florens, scarf, bomull, klassiskt Puccimönster, märkt Emilio, ca 85 x 85 cm Utrop 800 Klubbat 450 230960 LOUBOUTIN, CHRISTIAN, Paris, kilklackespadriller, leopardmönstrade, bruna ripsband, stämpelmärkta Christian Louboutin ESPADRILLES, enligt märkning storlek 38, klackhöjd 8,5 cm, tillhörande dustbag och skokartong i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 750 230961 VIKTOR & ROLF, sandaletter, svart och vitt lackat skinn, stämpelmärkta VIKTOR & ROLF MADE IN ITALY, enligt märkning storlek 38,5, klackhöjd 3 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 600 230962 CHRISTIAN LACROIX, Paris, sandaletter, svart siden, etikettmärkta Christian Lacroix, enligt märkning storlek 39, klackhöjd 10 cm, tillhörande dustbag och skokartong i original Utrop 1 000 Klubbat 1 300 230963 GUCCI, Florens, Rom, datorväska, svart, monogram mitt fram, stämpelmärkt GUCCI MADE IN ITALY, 201862 002068, 24,5 x 32 x 5,5 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 1 600 231076 YVES SAINT LAURENT, Paris, pumps, roströd mocca, stämpelmärkta YVES SAINT LAURENT, enligt märkning storlek 38,5, klackhöjd 8 cm Utrop 800 Klubbat 350 231096 CARTIER, Paris, scarf, jacquardsiden, grå botten, etikettmärkt Cartier PARIS, ca 85 x 85 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 200 Klubbat 1 100 231097 HERMÈS, Paris, scarf, foulardsiden, rosa botten, märkt HERMÈS_PARIS, ca 90 x 90 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 200 Klubbat 2 600 231098 CARTIER, Paris, scarf, jacquardsiden, benvit botten, etikettmärkt Cartier PARIS, 85 x 85 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 200 Klubbat 3 600 231101 CARTIER, Paris, scarf, jacquardsiden, champagnefärgad/benvit botten, etikettmärkt Cartier PARIS, 85 x 85 cm, tillhörande äkthetsbevis och ask i original Utrop 1 200 Klubbat 1 400 231148 GUCCI, Florens, Rom, skärp, kastanjebrunt präglat skinn, spänne i blank gulmetall, stämpelmärkt GUCCI made in italy 132201.214351, enligt märkning storlek 85/34, längd 84-87 cm Utrop 1 000 Klubbat 800 231149 SAINT LAURENT, Paris, axelbandsväska "Mombasa", naturfärgad canvas med bruna skinnkanter, handtag i horn, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche, 95360.001013 made in italy, 35 x 44 x 2,5 cm, axelband 10-20 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 300 Magasin 5 23 2014-03-11 231211 LOUIS VUITTON, Paris, resväska "Keepall Bandoulière 55", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat skinn, namnbricka, stämpelmärkt LOUIS VUITTON, 31 x 55 x 24 cm, axelrem 103-121 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 000 4 400 231382 GUCCI, Florens, Rom, axelbandsväska, kamelfärgad mocca, stämpelmärkt GUCCI made in italy, 101292 001998, 34 x 38 x 14 cm, axelband 15 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 5 600 231473 MÄRTHASKOLAN, Stockholm, kappa, orange mönster, brun minkkrage, etikettmärkt H. M. Drottningens Hovleverantör Märthaskolans FRANSKA AVDELNING STOCKHOLM, mått: övervidd 102 cm, hellängd mitt bak 97 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 100 231515 CHRISTIAN LOUBOUTIN, Paris, pumps, beige lackat skinn, stämpelmärkta Christian Louboutin Paris, enligt märkning storlek 42, klackhöjd 8,5 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 350 231556 YVES SAINT LAURENT, Paris, axelbanddsväska "Mombasa", svart skinn, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche, 122244.467891 made in italy, 23 x 30 x 2,5 cm, axelband 12-14 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 2 000 Klubbat 1 800 24 Magasin 5 231558 FENDI, axelbandsväska "Baguette", broderade pärlor, spänne med monogram och axelband i beige- och rosamelerad ödla, stämpelmärkt FENDI MADE IN ITALY, 15 x 23 x 5 cm, axelband 22-26 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 000 2 400 231559 HERMÈS, Paris, armband "Farandole", sterlingsilver, stämpelmärkt HERMÈS, längd 19 cm, tillhörande etui i original Utrop 2 000 Klubbat 4 400 231562 ROGER VIVIER, Paris, halsband, länk i blank gulmetall med dekorativt hängande klot i blank vitmetall, stämpelmärkt Roger Vivier, längd 42 cm, tillhörande dustbag och ask i original Utrop 2 000 Klubbat 1 100 231564 CARTIER, Paris, plånbok, bourgognefärgat skinn, präglat monogram mitt fram, stämpelmärkt Cartier Paris, 18 x 9,5 x 1,5 cm, tillhörande äkthetsbevis i original Utrop 2 000 Klubbat 1 600 231566 RAY-BAN, USA, solglasögon, sköldpaddsmönstrade skalmar, gröna linser, stämpelmärkta RAY-BAN USA BY BAUSCH & LOMB, tillhörande fodral i original Utrop 800 Klubbat 2 000 231568 ROGER VIVIER, Paris, axelbandsväska, duvblått blankt skinn, spänne i blank vitmetall mitt fram, stämpelmärkt Roger Vivier PARIS, 30 x 38 x 2 cm, axelband 27 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 2 000 Klubbat 1 100 231570 YVES SAINT LAURENT, Paris, scarf, foulardsiden, blåa, gröna och röda prickar och ränder på vit botten, märkt YVES SAINT LAURENT, ca 85 x 85 cm Utrop 1 200 Klubbat 800 231574 HERMÈS, Paris, scarf "Les Pivoines", Christiane Vauzelles, 1978, foulardsiden, svart botten, märkt HERMÈS _PARIS, ca 90 x 90 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 200 Klubbat 2 600 231579 HERMÈS, Paris, scarf "Les Amériques", Kermit Oliver, 1994, foulardsiden, röd botten, märkt HERMÈS - PARIS, ca 90 x 90 cm Utrop 1 200 Klubbat 5 000 231580 LOUIS VUITTON, Paris, handväska, mönstrad "Damier canvas" med brunt skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, VI1023, 23 x 26 x 12,5 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 4 000 3 400 231581 CHANEL, Paris, axelbandsväska, cognacsfärgat quiltat lammskinn, dekorativt lås i form av monogram i blank gulmetall mitt fram, stämpelmärkt CHANEL, MADE IN ITALY, kontrollnummer 0650733, 38 x 46 x 8,5, axelband 53 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 4 000 8 000 2014-03-11 231582 HERMÈS, handväska Kelly 35 cm i etoupe Taurillon Clemence kalvskinn, rundade sömmar utåt s.k retourné, spänne och lås i Palladium vitmetall, bokstaven P i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2012, 25 x 35 x 21 cm, axelband 88 cm, tillhörande nycklar, lås och dustbag i orginal, väskan är i nyskick Utrop 48 000 Klubbat 64 000 231589 CHRISTIAN DIOR, Paris, axelbandsväska, beige skinn, stämpelmärkt Christian Dior MADE IN FRANCE, 24 x 18 x 7 cm, axelband 37-69 cm Utrop 800 Klubbat 700 231591 NINA RICCI, Paris, scarf, foulardsiden, etikettmärkt NINA RICCI PARIS, 68 x 68 cm PROVENIENS: Modedesignern Lars Nilsson (1966) Utrop 1 200 Klubbat 550 231592 CHRISTIAN LACROIX, Paris, pressmapp innehållande 3 st. modefoton, 2 st. modeskisser och program till haute-couture kollektionen hösten-vintern 1991/92 PROVENIENS: Modedesignern Lars Nilsson (1966) Utrop 800 Klubbat 300 231593 CHRISTIAN LACROIX, Paris, pressmapp innehållande 4 st. modefoton, 2 st. modeskisser och program till haute-couture kollektionen våren-sommaren 1991 PROVENIENS: Modedesignern Lars Nilsson (1966) Utrop 800 Klubbat 300 231594 CHRISTIAN LACROIX, Paris, pressmapp innehållande modefoto till haute-couture kollektionen hösten-vintern 1988/89 PROVENIENS: Modedesignern Lars Nilsson (1966) Utrop 800 Klubbat 550 231595 CHRISTIAN DIOR, Paris, pressmapp innehållande program till haute-couture kollektionen hösten-vintern 1998/99 PROVENIENS: Modedesignern Lars Nilsson (1966) Utrop 800 Klubbat 300 231597 CHRISTIAN LACROIX, Paris, pressmapp innehållande 4 st. modefoton, 2 st. modeskisser och program till haute-couture kollektionen våren-sommaren 1990 PROVENIENS: Modedesignern Lars Nilsson (1966) Utrop 800 Klubbat 700 231599 YVES SAINT LAURENT, Paris, axelbandsväska "Mombasa", cognacsfärgat skinn, dekortivt handtag med horn, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche, 107230.001013 made in italy, 17 x 36 x 3 cm, axelband 30-43 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 1 000 231600 EMILIO PUCCI, Florens, cocktailklänning, klassiskt Puccimönster i svart, grått och vitt beströdd med dekortaiva runda silverfärgade och transparenta paljetter på dubblerad chiffong, a-linjemodell, etikettmärkt EMILIO PUCCI FIRENZE, enligt etikett storlek I 44 F 40 U.S.A. 10 U.K. 12 B - CH - D DK 40, mått: övervidd 92 cm, hellängd mitt bak 108 cm, tillhörande extra paljetter och galge i original Skador: Paljetter saknas Utrop Klubbat 4 000 3 600 231601 CHRISTIAN DIOR, Paris, halsband, grön emalj på gulmetall med dekorativa vita Swarovskikristaller, tillhörande fodral i original, stämpelmärkt Chr. Dior GERMANY, längd 37-40 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 700 231602 YVES SAINT LAURENT, Paris, handskar, svart mocca med leopardmönstrat foder, stämpelmärkta SAINT LAURENT rive gauche MADE IN FRANCE, enligt märkning storlek 7,5 Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 1 100 231604 CHRISTIAN DIOR, Paris, choker, blommor i gulmetall med pistiller av vita Swarovskikristaller, stämpelmärkt Christian Dior BOUTIQUE Chr. Dior GERMANY, längd 32-37 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 3 000 Klubbat 4 000 Magasin 5 25 2014-03-11 231606 HERMÈS, Paris, handväska, svart kalvskinn och mocca, spänne med grön ödla, cognacsfärgat handtag med vita stickningar, stämpelmärkt HERMÈS PARIS MADE IN FRANCE, 36 x 28 x 2 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 10 000 10 000 231612 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Pochette Accessoires NM", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, BJ0091, 13 x 23 x 4 cm, avtagbart axelband 16 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Slitage Utrop Klubbat 1 000 1 100 231615 MULBERRY, axelbandsväska "Bayswater", mjukt skinn, färg "Oak Natural" cognacsfärgad, vita stickningar, spänne och lås i borstad gulmetall, hållare med lås och nycklar, stämpelmärkt MULBERRY, 26,5 x 36 x 16,5, axelband 15,5 cm tillhörande dustbags i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 5 000 5 600 231621 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Cabas", monogrammönstrad "Monogram canvas" med cognacsfärgat läder, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, AR0081, 36 x 41 x 16 cm, axelband 31 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 26 Magasin 5 3 000 3 600 231624 BILDBYRÅN KAMERAREPORTAGE AB SAMLINGAR, "Greta Garbo kommer hem från Amerika med M/S Gripsholm", Göteborg 8 augusti 1932, numrerad 5/9, fotografi, 30 x 40 cm (ram) 50 x 60 cm Utrop 2 000 Klubbat 4 600 231625 BILDBYRÅN KAMERAREPORTAGE AB SAMLINGAR, "Skådespelaren Nils Poppe filmar filmen Tull-bom", Göteborg 27 juni 1952, numrerad 3/25, fotografi, 30 x 40 cm (ram) 50 x 60 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 231627 BILDBYRÅN KAMERAREPORTAGE AB SAMLINGAR, "Skådespelaren Hasse Ekman på M/S Stockholm", Göteborg 26 november 1935, numrerad 9/25, fotografi, 40 x 30 cm (ram) 60 x 50 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 100 231630 BILDBYRÅN KAMERAREPORTAGE AB SAMLINGAR, "Filmstjärnan Ingrid Bergman", Göteborg 9 mars 1958, numrerad 7/9, fotografi, 40 x 30 cm (ram) 60 x 50 cm Utrop 2 000 Klubbat 4 000 231631 BILDBYRÅN KAMERAREPORTAGE AB SAMLINGAR, "Skådespelerskan och dansaren Anna-Lisa Ericson", Göteborg 3 augusti 1944, numrerad 3/25, fotografi, 30 x 40 cm (ram) 50 x 60 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 231632 BILDBYRÅN KAMERAREPORTAGE AB SAMLINGAR, "Grace Kelly med make Furst Rainer", Göteborg 5 juni 1957, numrerad 2/25, fotografi, 30 x 40 cm (ram) 50 x 60 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 800 231697 SCHERRER, Paris, clips, gulmetall med dekorativa strassstenar, stämpelmärkta Scherrer Paris, längd 8,5 cm Utrop 1 400 Klubbat 950 231707 MARC JACOBS, topp, svart acetat/viskos, laminerade prickar, dekorativa draperade rundlar i halsringningen, rak modell, etikettmärkt MARC JACOBS, enligt etikett storlek 0, mått: övervidd 90 cm, axel/ärm 10/30 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 55 cm Utrop 1 000 Klubbat 650 231708 MARC JACOBS, kjol, bläckblå siden, mönstrad med pantrar, sidenfodrad, etikettmärkt MARC JACOBS, enligt etikett storlek 4, mått: midjevidd 70 cm, höftvidd 82 cm, stuss 90 cm, hellängd mitt bak 51 cm, dolt blixtlås mitt bak 21 cm Utrop 1 000 Klubbat 500 231719 KIMONO, tidigt sekelskifte, svart sidencrêpe med dekorativa pastellfärgade sidenbroderier av blommor och fjärilar, klassisk kimonoskärning, sidenfodrad, mått: ärmlängd 68 cm, omkrets 120 cm, hellängd mitt bak 133 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 2 800 2014-03-11 231760 RING, 18 k guld, i form av ett hjärta, småbriljanter totalt 0,35 ct, enligt gravyr, ringstorlek ca 18 mm, vikt ca 8 g Utrop 4 000 Klubbat 3 000 231761 HELALLIANSRING, 18 k vitguld, 20 briljanter totalt ca 1,00 ct, ringstorlek ca 15,5 mm, vikt ca 2,8 g Utrop 6 000 Klubbat 5 600 231762 CARTIER, ring, 18 k trefärgat guld, "Trinity", märkt GA 371, ringstorlek ca 16 mm, vikt ca 11 g Utrop 3 000 Klubbat 3 200 231763 TIFFANY & CO, nyckelbricka, 14 k guld, med text: Please return to Tiffany & Co. New York, D 1073, vikt ca 3,2 g Utrop 1 200 Klubbat 900 231782 RING, 18 k guld, briljant ca 0,60 ct, kvalité ca TW-W(G-H)/VVS-VS, 6 navettresp. 6 briljantslipade diamanter totalt ca 0,70 ct, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 5,4 g Utrop 15 000 Klubbat 12 500 231789 KLÄNNING, 1930-tal, svart siden, kjol med lagda veck med broderade blommor av pärlor i lila, rosa och svart samt turkos rand, tillhörande skärp, mått: övervidd 86 cm, midjevidd 66 cm, kjollängd mitt bak 75 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 2 000 1 000 231799 JACQUELINE RABUN, armring, sterlingsilver, Georg Jensen Köpenhamn, design no 433 L, "Off spring", med hängande ring, storlek 5,2x7,5 cm, vikt 57 g Utrop 2 500 Klubbat 3 400 231800 KATHARINE HAMNETT, London, smokingklänning, svart helsidenchiffong beströdd med gröna pärlor, helsidenfodrad, inköpt på L.E.G Les Enfants Gatée, etikettmärkt KATHARINE HAMNETT LONDON, enligt etikett storlek S, mått: övervidd 78 cm, midjevidd 64 cm, höftvidd 76 cm, stuss 90 cm, blixtlås mitt bak 33 cm, kjollängd mitt bak 91 cm, sprund mitt bak 53 cm Utrop 3 000 Klubbat 2 600 231803 LANVIN, Paris, sommarklänning, vit viskos, omlottmodell, lagda veck från halsringning, loose fit, knytsnodd, etikettmärkt LANVIN PARIS 22Fbg St HONORÉ, enligt etikett storlek 36, mått: övervidd 80 cm, ryggbredd 30 cm, hellängd mitt bak 95 cm Utrop 1 500 Klubbat 1 400 231805 ISSA, London, axelbandslös sommarklänning, silkejersey, turkost, blått och grönt mönster på vit botten, etikettmärkt ISSA LONDON, enligt etikett storlek UK 10 US 6, mått: loose fit rundmått ovanför byst 84 cm, midjevidd 84 cm, höftvidd 96 cm, kjollängd mitt bak 114 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 231806 GALLIANO, Paris, aftonklänning, förgetmigejblå crêpesatinacetat, skuren på skrådden, ringad rygg till midja, ofodrad, etikettmärkt John Galliano, MADE IN FRANCE Fabriqué en France 4H12066610, enligt etikett storlek F 36 GB 8 D 34 USA, mått: övervidd 78 cm, midjevidd 66 cm, höftvidd 80 cm, stuss 86 cm, kjollängd mitt bak ca 155 cm, kjollängd mitt fram 116 cm, knäppning med klädda knappar i vänster sida 37 cm Utrop 4 000 Klubbat 3 200 231817 TOILETTEBORD, beige skinnimitation, dekorativa klistermärken, kortsidor med bruna läderhandtag, uppfällbar tredelad spegel, bordsskiva med 3 fasta och två lösa fack, invändigt två sidor med inredning för 3 flakonger och 3 fack vardera samt 7 lådor, 73 x 60 x 40 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 6 000 10 500 231835 RESEGARDEROB, 1900-talets första hälft, svartmålad, beslag i metall, handtag i läder, 140 x 90 x 58 cm Skador: Skador, slitage Utrop Klubbat 1 500 1 300 231836 KOFFERT, omkring 1900, brun, ornamenterade svarta metallbeslag samt lister i trä, draghandtag i läder, 64 x 94 x 60 cm Skador: Skador, nyckel saknas Utrop 1 500 Klubbat 600 Magasin 5 27 2014-03-11 231837 KOFFERT, Sotco Travel Proof Trunks New York USA, 1900-talets första hälft, svart med beslag i mässing delvis fästa med tellikor, draghandtag i läder, kortsida med initialen R. H., 67 x 102 x 61 cm Skador: Slitage, nycklar saknas Utrop 2 000 Klubbat 1 400 231848 CÉLINE, Paris, handväska "Boston", svart skinn, stämpelmärkt CÉLINE PARIS, 32 x 35 x 28 cm, handtag 23 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 8 000 13 500 231849 CÉLINE, Paris, axelbandsväska "Triobag", svart skinn, tredelad med avtagbara delar, stämpelmärkt CÉLINE PARIS i guld mitt fram, stämpelmärkt CÉLINE Made in Italy inuti, storlek "small", 15 x 21 x 1/2/3 cm, axelband 46-55 cm Utrop 2 000 Klubbat 3 600 231851 JIMMY CHOO, London, laptopfodral, svart skinn, plakett i blank gulmetall mitt fram, stämpelmärkt JIMMY CHOO, MADE IN ITALY, 26 x 35,5 x 1,5 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 000 231953 MIU MIU, Milano, jacka/kappa, rosa bomullsblandning, rak modell, etikettmärkt miu miu MADE IN ITALY, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 106 cm, axel/ärm 12/70 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt bak 77 cm, veck mitt bak 59 cm Utrop 2 000 Klubbat 2 600 28 Magasin 5 231958 MARNI, jacka, elfenbensfärgad bomulls- och sidenblandning, rak modell, etikettmärkt MARNI, enligt etikett storlek 42, mått: övervidd cm, nederkant cm, axel/ärm cm, ryggbredd cm, hellängd mitt bak cm Utrop 2 000 Klubbat 2 200 231965 CARTIER, Paris, attachéväska, bourgognerött skinn, monogram mitt fram, namnbricka, stämpelmärkt Cartier Paris, tillhörande äkthetsbevis, dustbag och kartong i original Utrop 6 000 Klubbat 4 800 231966 CHARLESTONKLÄNNING, 1920-tal, svart helsiden, rikt broderad tyll med paljetter, dekorativt påsytt pärlhalsband med tofsar, mått: övervidd 94 cm, höftvidd 94 cm, axel/ärm 10/71 cm, hellängd mitt bak 117 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 200 231967 CARTIER, Paris, plånbok, bourgognerött skinn, monogram mitt fram, stämpelmärkt Cartier Paris, 9,5 x 13,5 x 1,5 cm, tillhörande äkthetsbevis och ask i original Utrop 3 000 Klubbat 2 200 232021 MOSCHINO, handväska "Kelly-modell", röd- och vitrandig rips, lock i ljus- och mörkblått skinn, lås i gulmetall, dekorativ sfinx i gulmetall på höger sida, stämpelmärkt CENTOPERCENTO MOSCHINO, redwall 433026 Made in Italy, 22,5 x 31 x 12,5 cm, axelband 48 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 3 000 6 000 232043 HERMÈS, Paris, smyckesfat, porslin, tryckt emaljdekor av hästar, delvis förgylld, stämpelmärkt HERMÈS PARIS, artisanstämplad HHH, 4 x 21 x 17 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 900 232053 CHANEL, Paris, ryggsäck, svart quiltat lammskinn, monogramprydda lås och länkar i blank gulmetall med tvinnat skinnband, stämpelmärkt CHANEL MADE IN FRANCE 1320, 34 x 26 x 18,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 8 000 12 000 232065 ARMBAND, 18 k guld, fanatsilänk, Italien 1960-tal, längd 19 cm, vikt ca 47,5 g Skador: Vid spännet undertill med gåvogravyr Utrop 12 000 Klubbat 12 000 232102 EMILIO PUCCI, Florens, solglasögon, klassiskt Puccimönster, grå linser, stämpelmärkta Emilio Pucci MADE IN FRANCE, Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 1 500 232106 GUCCI, Florens, Rom, axelbandsväska "Jackie", beige monogrammönster på brun canvasbotten, skinndetaljer, lås i blank vitmetall, stämpelmärkt GUCCI made in italy, 001.4075 1705, 40 x 25 x 2 cm, axelband 19-21 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 300 2014-03-11 232112 CARTIER, Paris, damarmbandsur "Tank Must", boett i förgyllt sterlingsilver, quartz, krona med cabochonslipad safir, diameter 21 mm, tillhörande papper och box i original Skador: Förgyllning med slitage, ej funktionstestad, glas med repor Utrop 2 500 Klubbat 2 000 232113 BOTTEGA VENETA, passfodral, rött flätat skinn "Intrecciato Nappa", stämpelmärkt BOTTEGA VENETA MADE IN ITALY, 13 x 9 x 1 cm, tillhörande ask i original Utrop 1 200 Klubbat 800 232120 CERTINA, damarmbandsur, 1960/70-tal, 18 k guld, manuellt verk, plexiglas, boett nr: 566003, diameter inkl. krona 19 mm, längd 17,5 cm, vikt 53 g, tillhörande box i original Utrop 7 000 Klubbat 8 200 232123 MULBERRY, filofax, nudefärgat skinn, stämpelmärkt MULBERRY ENGLAND, 18 x 14 x 3,5 cm Utrop 800 Klubbat 550 232160 ARMBAND, 18 k guld, fantasilänk med vågmönster, Italien 1960-tal, längd 20,5 cm, vikt ca 73,5 g Utrop 15 000 Klubbat 12 500 232171 TOD'S, sandaletter, svart skinn, stämpelmärkta TOD'S, enligt märkning storlek 37, klackhöjd 6,5 cm Utrop 800 Klubbat 350 232310 PRADA, Milano, doktorsväska, svart skinn, vita stickningar, nyckelhållare med nycklar, stämpelmärkt PRADA MADE IN ITALY, 30 x 32 x 24 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 4 000 Klubbat 3 800 232315 RALPH LAUREN, axelbandsväska, gult skinn, spännen i blank gulmetall, stämpelmärkt Laruren 1967 Ralph Lauren, 29 x 35 x 4 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 800 232316 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Totally PM", mönstrad "Damier canvas" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, 24 x 39 x 14 cm, axelband 25 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 3 200 232352 HÄNGE, 14 k guld, i form av en hängande panter, 3 smådiamanter på ögla, vikt ca 3,7 g Utrop 1 200 Klubbat 1 200 232355 RING, 18 k röd/vitguld, 10 småbriljanter infattade i hexagonaler, ledad, ringstorlek ca 16,5-17 mm, vikt ca 7 g Utrop 2 500 Klubbat 2 200 232358 FENDI, regntrench, brun- och beigerutig, fleecefodrad, etikettmärkt FENDI JEANS, mått: övervidd 98 cm, midjevidd 84 cm, axel/ärm 14/61 cm, hellängd mitt bak 90 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 232362 YVES SAINT LAURENT, Paris, vit fårpäls, 1970-tal, sammetsfodrade fickor, knäppning med hakor och hyskor, acetatfodrad, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT fourrures, svensk storlek 36, mått: övervidd 78 cm, midjevidd 74 cm, stuss 88 cm, axel/ärm 11/72 cm, hellängd mitt bak 88 cm, gångveck mitt bak 26 cm Utrop 2 000 Klubbat 12 500 232439 RING, 18 k matterat vitguld, princesslipad diamant 0,16 ct, enligt gravyr, Guldvarufabriken AB, Göran Månsson, Helsingborg 2003, ringstorlek ca 17,5 mm, vikt ca 9,4 g Utrop 5 000 Klubbat 4 000 232447 RING, 18 k guld, 2 princesslipade diamanter totalt 0,145 ct, enlig gravyr, Schalins, ringstorlek ca 17 mm, vikt ca 10,6 g Utrop 5 000 Klubbat 4 000 232453 LES MUST DE CARTIER, ring, 18 k trefärgat guld, "Trinity", stämplad utvändigt på en ring les must de Cartier samt kontrollstämpel, ringstorlek ca 16-16,5 mm, vikt ca 7,3 g Utrop 4 000 Klubbat 3 000 232500 HERMÈS, Paris, box, orange, stämeplemärkt HERMÈS PARIS, 22 x 41,5 x 39,5 cm Utrop 800 Klubbat 1 300 232501 HERMÈS, Paris, box, orange, stämeplemärkt HERMÈS PARIS, 17 x 43 x 42,5 cm Utrop 800 Klubbat 1 200 1 400 1 300 Magasin 5 29 2014-03-11 232508 HERMÈS, handväska Birkin 35 cm i orange Togo kalvskinn med spänne och lås i gulmetall, bokstaven G i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2003, 25 x 35 x 18 cm, tillhörande nycklar, lås, dustbag och box original, väskan är i nyskick Utrop 60 000 Klubbat 60 000 232576 AQUASCUTUM, London, raglancape, svart, brunt och vitt hundtandsmönster, acetatfodrad, etikettmärkt Aquascutum REGENT STREEET LONDON E.I. MADE IN ENGLAND, mått: axel till axel 44 cm, hellängd mitt bak 110 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 232583 LANVIN, Paris, tunika, 1970-tal, röd-, orange-, svartoch vitmönstrad syntet, rak modell, etikettmärkt LANVIN PARIS.NEW YORK, mått: övervidd 100 cm, midjevidd 104 cm, axel/ärm 14/73 cm, knappslå mitt fram 49 cm, hellängd mitt bak 139 cm, slitsar i sidorna 43 cm Utrop 1 400 Klubbat 300 232662 NK, Stockholm, charlestonklänning, 1920-tal, svart helsidencrêpesatin med chiffongcrêpe, broderad med svarta kolstenspärlor och stavar, spänne med vit strass mitt fram, etikettmärkt Nordiska Kompaniet STOCKHOLM, mått: övervidd 94 cm, höftvidd/stuss 96 cm, kjollängd mitt bak 72 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 30 Magasin 5 2 000 1 000 232689 PRADA, Milano, solglasögon, svarta- och elfenbensmelerade, blåa skinndetaljer, draperad, gråa linser, stämpelmärkta PRADA Made in Italy Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 400 232702 HERMÈS, handväska JPG Shoulder Kelly 42 cm i Gold Togo kalvskinn, spänne och lås i gulmetall, bokstaven N i stämpel vilket motsvarar tillverkningsår 2010, 23 x 42 x 30 cm, tillhörande nycklar, lås, regnskydd och dustbag i orginal, väskan är i mycket gott skick Utrop 50 000 Klubbat 40 000 232747 FENDI, resväska, svart monogrammönster på beigegrå botten, kastanjebruna skinndetaljer, stämpelmärkt FENDI S.A.S.ROMA MADE IN ITALY, 27,5 x 50 x 21,5 cm, axelrem 108-116 cm Utrop 3 000 Klubbat 2 200 232805 SAINT LAURENT, Paris, pumps, svart skinn med vit tå, stämpelmärkta SAINT LAURENT PARIS, enligt märkning storlek 37,5, klackhöjd 6,5 cm, tillhörande dustbag i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 500 850 232806 YVES SAINT LAURENT, Paris, hobo "Roady", ljus desertpython/ökenpyton, handtag i nougatfärgat skinn, moccafodrad, stämpelmärkt YVES SAINT LAURENT, tillhörande dustbag i original, 37 x 40 x 15,5 cm, axelband 16 cm, tillhörande necessär 13 x 21,5 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 8 000 9 400 232947 CHARLESTONKLÄNNING, 1920-tal, cremefärgad helsidenchiffong, broderade transparenta och silverfärgade stavar samt strass, guldfärgat band i midjan med rosett, helsidenfodrad, mått: övervidd 84 cm, midjevidd 70 cm, stuss 92 cm, kjollängd mitt bak 69 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 4 000 9 600 232995 HÄNGE, 18 k guld, briljant ca 0,40 ct, kvalité ca TCR-CR(I-J)/SI2 Utrop 6 000 Klubbat 4 800 233027 LOEWE, Madrid, kappa, mossgrön mocca, skinnskodda kanter, slejf mitt bak, acetatfodrad, etikettmärkt Loewe 1846 MADE IN SPAIN, mått: övervidd 78 cm, midjevidd 74 cm, höftvidd 84 cm, stuss 94, axel/ärm 11/72 cm, ryggbredd 35 cm, hellängd mitt bak 105 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 2 000 3 000 233060 ARMBAND, 18 k guld, fantasilänk, Italien 1960-tal, längd 19 cm, bredd 29 mm, vikt ca 71 g Utrop 15 000 Klubbat 12 000 2014-03-11 233068 ROCHAS, Paris, aftonensemble, bestående av blus och byxa, hösten/vintern 1995/96, auberginefärgad crêpechiffong, helsiden, 40-tals modell, konfektion, etikettmärkt ROCHAS PARIS, A/H 95/96 P5/24072 1217/16, blus, "loose fitting, klädda knappar, mått: övervidd 104 cm, axel/ärm 11/75 cm, längd mitt bak 55 cm, byxa, mått: midjevidd 62 cm, högt skuren toreadormidja, höftvidd 82 cm, stuss 100 cm, innerben 86 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 700 233069 ESCADA, klänning, mullvadsfärgat skinn, rak modell, underklänning i siden, etikettmärkt ESCADA SPORT, enligt etikett storlek 38, mått: övervidd 106 cm, axel/ärm 18/11 cm, hellängd mitt bak 85 cm Utrop 3 000 Klubbat 1 600 233070 MARNI, kjol, grön siden, klockad med djupa nersydda veck, intrikat skärning, resårmidja, etikettmärkt MARNI, enligt etikett storlek 38, mått: midjevidd 68 cm, höftvidd 76 cm, stuss 88 cm, hellängd mitt bak 59 cm, dolt blixtlås i vänster sida 16 cm Utrop 2 000 Klubbat 800 233071 ESCADA, aftonkavaj, orange sidenblandning, sidencrêpefodrad, etikettmärkt ESCADA, enligt etikett storlek 38, mått: övervidd 86 cm, midjevidd 82 cm, stuss 100 cm, axel/ärm 11/75 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 66 cm, sprund mitt bak 14 cm, tillhörande galge i original Utrop 1 400 Klubbat 300 233072 PRADA, Milano, dräktjacka och linne, naturfärgat linne, kantad med transparent gummi, etikettmärkt PRADA MILANO MADE IN ITALY, dräktjacka, semipingvinärm, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 88 cm, midjevidd 76 cm, höftvidd 90 cm, nedkasad axel/ärm 16/67 cm, ryggbredd 36 cm, hellängd mitt bak 53 cm, linne, skuret på skrodden, enligt etikett storlek 42, mått: övervidd 88 cm, nederkant 94 cm, ryggbredd 35 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 400 233074 BALMAIN, Paris, aftonklänning, empiremodell, pistagegrön syntetjersey, broderade pärlor och paljetter, framstycke med lagda veck, acetatfodrad, etikettmärkt LES TRICOTS PIERRE BALMAIN PARIS, mått: övervidd 70 cm, under byst 64 cm, kjollängd mitt bak 118 cm, blixtlås mitt bak 31 cm Skador: Slitage Utrop Klubbat 2 000 3 200 233075 ESCADA, kavaj, röd lammnappa, råa kanter, acetatfodrad, etikettmärkt ESCADA, enligt etikett storlek 38, kavaj, råa kanter, acetatfodrad, mått: övervidd 94 cm, midjevidd 84 cm, stuss 100 cm, axel/ärm 10/73 cm, ryggbredd 38 cm, hellängd mitt bak 65 cm, tillhörande galge i original Utrop 2 000 Klubbat 1 400 233076 YVES SAINT LAURENT, Paris, sommarkostym, 1980/90-tal, bestående av kavaj och byxa, vit kritstrecksrandig viskos, kavaj, väl tilltagen axelvadd, acetatfodrad, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT variation, enligt etikett storlek 40, mått: övervidd 102 cm, midjevidd 94 cm, stuss 100 cm, axel/ärm 14/74 cm, ryggbredd 42 cm, hellängd mitt bak 71 cm, gångveck mitt bak 23 cm, gubbbyxa med lagda veck, sneda sidfickor, gylf mitt fram, mått: midjevidd 72 cm, höftvidd 84 cm, stuss 98 cm, innerben 76 cm Utrop 1 600 Klubbat 300 233078 VUOKKO, pellerinärmsklänning, benvit bomull, acetatfodrad, etikettmärkt VUOKKO SUOMI - FINLAND, enligt etikett storlek 38, mått: övervidd 88 cm, midjevidd 80 cm, höftvidd 90 cm, stuss 100 cm, pellerinlängd mitt bak 62 cm, hellängd mitt bak 149 cm, blixtlås mitt bak under pellerin 48 cm Utrop 1 000 Klubbat 550 233143 YVES SAINT LAURENT, Paris, safarijacka, 1970-tal, beige acetat- och viskosblandning, rak modell, träknappar, tillhörande skärp, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT variation, enligt etikett storlek F 34 USA 2, mått: övervidd 100 cm, midjevidd cm, axel/ärm 14/74 cm, ryggbredd 40 cm, hellängd mitt bak 74 cm, gångveck mitt bak 18 cm Utrop 2 000 Klubbat 3 400 Magasin 5 31 2014-03-11 233145 SALVATORE FERRAGAMO, jumper, djungelmönstrat siden, svarta silkemuddar, etikettmärkt Salvatore Ferragamo, enligt etikett storlek L, mått: övervidd 106 cm, axel/ärm 13/76 cm, hellängd mitt bak 57 cm Utrop 2 000 Klubbat 450 233146 MARNI, kappa, beige skinn, rak modell, knäppning med tryckknappar, bomullsfodrad, etikettmärkt MARNI, enligt etikett storlek 42, mått: övervidd 104 cm, midjevidd 104 cm, axel/ärm 13/59 cm, hellängd mitt bak 106 cm Utrop 3 000 Klubbat 3 800 233161 CHANEL, Paris, pennkjol, 1980-tal, gråmelerad ull, skärp med monogramprytt spänne i gulmetall, monogramprydda knappar i gulmetall i vänster sida, fickor fram, hög midja, etikettmärkt CHANEL, enligt etikett storlek 42, mått: midjevidd 80 cm, höftvidd 96 cm, stuss 102 cm, hellängd mitt bak 62 cm, blixtlås mitt bak 25 cm Utrop 1 000 Klubbat 800 233188 CHRISTIAN DIOR, Paris, jacka, svart ullblandning, etikettmärkt Christian Dior, enligt etikett storlek F 38 GB 10 I 42 D 36 USA 6, mått: övervidd 88 cm, midjevidd 76 cm, höftvidd 86 cm, axel/ärm 13/73, ryggbredd 37 cm, hellängd mitt bak 55 cm Utrop 1 000 Klubbat 2 400 233194 ESCADA, skärp, svart skinn, länkar i gulmetall med hjärtformade hängen med flerfärgade stenar, stämpelmärkt ESCADA Made in Western Germany, enligt märkning storklek 40, längd 71-74 cm Utrop 1 000 Klubbat 500 32 Magasin 5 233195 YVES SAINT LAURENT, Paris, dräkt, bestående av dräktjacka och kjol, svart bomullssammet, acetatfodrad, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT variation, tillhörande galge i original, dräktjacka, slag, fickkanter och knappar i sidensatin, figursydd, axelvadd, enligt etikett storlek F 40 USA 8, mått: övervidd cm, midjevidd cm, höftvidd cm, stuss cm, axel/ärm cm, ryggbredd cm, hellängd mitt bak cm, omlottkjol, linning med rosett i sidenduchesse, enligt etikett storlek F 44 USA 12, mått: midjevidd cm, höftvidd cm, stuss cm, hellängd mitt bak cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 233203 YVES SAINT LAURENT/TOM FORD, Paris, jeanskostym, bestående av dräktjacka och byxa, mörkblå stretchdenim med orange stickningar, etikettmärkt YVES SAINT LAURENT rive gauche, dräktjacka, skärp i midjan, enligt märkning storlek F 40, mått: övervidd 94 cm, midjevidd 82 cm, höftvidd 98 cm, nedhasad axel/ärm 14/79 cm, ryggbredd 36 cm, hellängd mitt bak 62 cm, byxa, low cut, mått: midjevidd 78 cm, höftvidd 82 cm, stuss 98 cm, innerben 90 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 300 233205 VALENTINO, aftonjacka, svart acetat, ficklock med dekorativa svarta stenar, grovt blixtlås mitt fram, figursydd, acetatfodrad, etikettmärkt R.E.D. VALENTINO, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 90 cm, midjevidd 84 cm, höftvidd 90 cm, axle/ärm 11/70 cm, ryggbredd 39 cm, hellängd mitt bak 48 cm Utrop 1 400 Klubbat 300 233207 LOUIS VUITTON, Paris, klot, 2 st., för Louis Vuittons sommarkampanj 2012, troligen formgivna av Kusama, mässing, höjd 29 cm, diameter 29 cm Utrop 1 500 Klubbat 2 800 233208 LOUIS VUITTON, Paris, skulptur i form av blomma, formgiven av Yayoi Kusama för Louis Vuittons sommarkampanj 2012, höjd 42 cm, diameter 104 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 10 000 27 000 233209 LOUIS VUITTON, Paris, skulptur i form av blomma formgiven av Yayoi Kusama för Louis Vuittons sommarkampanj 2012, höjd 42 cm, diameter 104 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 10 000 25 000 233211 ROBERTO CAVALLI, sandaletter, ametistlila siden med dekortivt broderad vit strass, stämpelmärkta roberto cavalli, enligt märkning storlek 40, klackhöjd 11,5 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 233212 ESCADA, halsband, blank gulmetall, hängen i form av häst och E:n, längd 80 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 550 233213 ESCADA, armband, blank gulmetall, stämpelmärkt ESCADA MADE IN ITALY, diameter 5,5-6,5 cm, längd 11,5 cm, tillhörande dustbag och ask i original Utrop 800 Klubbat 650 2014-03-11 233214 ESCADA, skärp, kanelbrunt siden med broderade stenar i blank och matt gulmetall, bärnsten och brunt, etikettmärkt ESCADA, enligt märkning storlek 36, längd 76 cm, tillhörande ask i original Utrop 800 Klubbat 300 233215 ESCADA, armband, blank gulmetall, stämpelmärkt ESCADA, diameter ca 6 cm, längd ca 8 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 800 Klubbat 650 233216 BOTTEGA VENETA, armband "Intrecciato Bracelet", sterlingsilver, stämpelmärkt ITALY BV, diameter 6,5 cm, tillhörande dustbag och ask i original Utrop 2 000 Klubbat 1 900 233217 HERMÈS, Paris, blus "Les Armes de Paris", Hugo Grygkar, 1954, foulardsiden, svart botten, monogramprydda knappar i gulmetall, rak modell, etikettmärkt HERMÈS - PARIS, enligt etikett storlek 44, mått: övervidd 126 cm, axel/ärm 14/74 cm, ryggbredd 45 cm, hellängd mitt bak 70 cm Utrop 2 000 Klubbat 1 000 233223 LOUIS VUITTON, Paris, nycklar, 2 st., för Louis Vuittons vårkampanj 2011, blank gulmetall, magnetiska, stämpelmärkta LOUIS VUITTON, längd 17-19 cm Utrop 1 000 Klubbat 800 233370 PRADA, Milano, necessär, svart nylon, stämpelmärkt PRADA MADE IN ITALY, 104, 13 x 23 cm Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 800 500 233400 CHANEL, Paris, handväska, 2012, svart quiltat skinn "caviar", broderat monogram mitt fram, dragkedja med länk och monogramprytt hänge i blank gulmetall, stämpelmärkt CHANEL MADE IN ITALY, kontrollnummer 14692640, 25 x 30,5 x 15 cm, handtag 17 cm, tillhörande äkthetsbevis, dustbag och kartong i original Utrop 15 000 Klubbat 16 000 233492 NK, Stockholm, hovklänning, svart silkesammet, puffärmar i cremefärgat siden tyckt med tyll och gallerverk, handsydd, mått: övervidd 84 cm, midjevidd 68 cm, puffärm 17 cm, hellängd mitt bak 149 cm, tillhörande puffärmar och kartong i original Skador: Slitage Utrop Klubbat 2 000 1 000 233518 MAYWALD, Willy (1907-1985): Chapeau Fath, Paris 1951, svartvit affisch, mått inkl ram 82 x 62 cm Utrop 1 000 Klubbat 2 400 233522 OMEGA, läderarmband med stålspänne, serie nr: 160310, inkl. originalbox, längd ca 21 cm Utrop 1 000 Klubbat 1 500 233524 MONT BLANC, "Meisterstück", kulspetspenna, ca 2012, längd 13,5 cm Utrop 1 500 Klubbat 2 800 233527 TISSOT, herrarmbandsur, kronograf, automatiskt urverk, datum och dag indikation, caliber ETA-7750, modell nr: T166/266, serie nr: RKQ/HA/13939, stålboett, krämvit urtavla, nytt hirsch merino läderarmband, glasbaksida, safirglas, diameter 40 mm, Fungerar Skador: Glasring med märke Utrop 4 000 Klubbat 3 600 233564 BOTTEGA VENETA, plånbok "Intrecciato Nappa Zip Around Wallet", mullvadsfärgat flätat skinn, stämpelmärkt BOTTEGA VENETA MADE IN ITALY, 11 x 19 x 2,5 cm, tillhörande dustbag och ask i original Utrop 3 000 Klubbat 2 600 233725 MICHAEL KORS, herrarmbandsur, rosegulds pläterad boett, quartz, kronograf, stålbaksida, modell nr: MK-8184, serie nr: 251201, diameter 48 mm, box och papper medföljer Skador: Smärre bruksslitage Utrop 800 Klubbat 1 200 233727 SOPHIE GYLLENHAMMAR, örhängen, 1 par, "Queen", guldpläterat silver, fasetterade ametister och citriner, diameter 12 mm, originaletui Utrop 2 000 Klubbat 1 600 233790 THIERRY LASRY, solglasögon, svarta bågar och skalmar, bruntonade linser, stämpelmärkta THIERRY LASRY, LIVELY, tillhörande fodral och ask i original Utrop 1 000 Klubbat 1 200 Magasin 5 33 2014-03-11 233794 LOUIS VUITTON, Paris, axelbandsväska "Houston", monogrammönstrad ljusblå "Monogram vernis" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in Spain, CA0013, 25 x 30 x 15 cm, axelband 22 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 4 000 Klubbat 3 400 233795 LOUIS VUITTON, Paris, handväska, monogrammönstrad röd "Monogram vernis" med cognacsfärgat skinn, stämpelmärkt LOUIS VUITTON PARIS made in France, MI0021, 30 x 18 x 10 cm, tillhörande dustbag i original Utrop 2 000 Klubbat 1 900 233916 ESCADA, byxa, röd lammnappa, framstycke med stolpfickor med blixtlås, stolpfickor bak, söm knät, low cut, etikettmärkt ESCADA, enligt etikett storlek 38, mått: midjevidd 78 cm, höftvidd 84 cm, stuss 90 cm, innerben 75 cm, tillhörande galge i original Utrop 2 000 Klubbat 1 200 234001 STOLA, svart stickad mink, kantad med bollar, 164 x 51-34 cm Utrop 2 000 Klubbat 3 200 234009 IRO, jacka, helpaljetterad med silverfärgade paljetter, bomullsfodrad, etikettmärkt IRO, enligt etikett storlek 2, mått: övervidd 88 cm, midjevidd 82 cm, axel/ärm 9,5/63 cm, ryggbredd 35 cm, hellängd mitt bak 55 cm Utrop 3 000 Klubbat 1 500 34 Magasin 5 234028 CHANEL, Paris, clips, hösten 1994, imiterade vita pärlor på matt gulmetall med dekorativa monogram, stämpelmärkta CHANEL 94 A MADE IN FRANCE, längd 2,5 cm, tillhörande ask i original Skador: Smärre slitage Utrop Klubbat 1 000 700 234157 EFVA ATTLING, ring, 18 k guld, stansade bokstäver, "Now or Never", ringstorlek ca 21,5 mm, vikt ca 15,8 g Skador: Invändigt med inskription Utrop Klubbat 5 000 4 400 234530 CHANEL, Paris, kavaj, benvit och svart shantungsiden, komposition 100% siden, dekorativa svarta sidenband, figursydd, japonsidenfodrad, tillhörande galge i original, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE MADE IN FRANCE Fabriqué en France, Collection 25, STYLE/Modèle 21185, SIZE/Taille 38, COLOR/Coloris 12, FABRIC D16, enligt etikett storlek 38, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 80 cm, höftvidd 98 cm, axel/ärm 13/61 cm, ryggbredd 42 cm, hellängd mitt bak 62 cm Utrop 6 000 Klubbat 4 800 234530 CHANEL, Paris, kavaj, benvit och svart shantungsiden, komposition 100% siden, dekorativa svarta sidenband, figursydd, japonsidenfodrad, tillhörande galge i original, etikettmärkt CHANEL BOUTIQUE MADE IN FRANCE Fabriqué en France, Collection 25, STYLE/Modèle 21185, SIZE/Taille 38, COLOR/Coloris 12, FABRIC D16, enligt etikett storlek 38, mått: övervidd 92 cm, midjevidd 80 cm, höftvidd 98 cm, axel/ärm 13/61 cm, ryggbredd 42 cm, hellängd mitt bak 62 cm Utrop 6 000 Klubbat -3 600 234533 JEAN PAUL GAULTIER, Paris, topp, svart rayon, dekorativt påsytt halsband med imiterade vita pärlor, etikettmärkt Jean Paul GAULTIER FEMME, enligt etikett storlek I 42 D 38 F 38 GB 10 USA 8, mått: övervidd 86 cm, midjevidd 68 cm, axel/ärm 12/22 cm, hellängd mitt bak 74 cm Utrop 3 000 Klubbat 1 500 234540 CARTIER, herrarmbandsur, stål/guld, "Santos", vit urtavla med romerska siffror, automatiskt urverk, datum, safirglas, caliber: ETA 2671, blånerade visare, krona med slipad safir, diameter 29 mm Skador: Smärre bruksslitage Utrop 10 000 Klubbat 9 000 234541 CARTIER, armbandsur, "Must de Cartier", VLC, boett i förgyllt sterlingsilver, krona med safir, originalspänne, quartz, blånerade visare, serie nr: 17 098807, diameter 30 mm, fungerar Utrop 3 000 Klubbat 2 800 2014-03-11 234542 CARTIER, armbandsur, "Must de Cartier", VLC, boett i förgyllt sterlingsilver, krona med safir, originalspänne, blånerade visare, quartz, modell nr: 590003, serie nr: 033619, diameter 30 mm, fungerar Utrop 3 000 Klubbat 2 800 234543 EBEL, armbandsur, stål/18 k guld, "Discovery", caliber 187-1, modell nr:183913, boett nr:2847, quartz, safirglas, datum, original viklås, diameter 38 mm, fungerar 234550 ANONIMO, herrarmbandsur, 2007 fösta upplagan, stål, "Militare", kronograf, automatiskt urverk (ETA 7750), datum, originalläderband, limiterad upplgaga om 300 ex, numrerad 49/300, safirglas, originalbox och certifikat medföljer, diameter 43,5 mm Utrop 22 000 Klubbat 18 000 Skador: Armband med slitage, bruksslitage Utrop 3 000 Klubbat 2 600 234546 HERMÈS, handväska Kelly 35 cm i svart Box kalvskinn, rundade sömmar utåt s.k retourné, spänne och lås i gulmetall, 25 x 35 x 21 cm, tillhörande nycklar och dustbag i orginal Skador: Några smärre skador men överlag i gott skick Utrop 12 000 Klubbat 12 000 234549 ZENITH, herrarmbandsur, stål, 1997, "El Primero", kronograf-Tachymetre, Boett nr: 90/01 0500400, caliber El Primero 400, datum, safirglas, automatiskt urverk, spänne i stål (ej original), glasbaksida, diameter 40 mm, fabriksservad sep 2013 (kvitto medföljer), box och certifikat finns, fungerar Utrop 18 000 Klubbat 16 500 Magasin 5 35